Bisiklet için kulaklık önerisi

Scudo

Mr nc

Aktif Üye
Tepki
582
İsim
Mr Nc
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Bu kulaklığı kullanıyorum ses kalitesine diyecek lafım yok ama bir türlü rahat edemedim

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
866
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Sürüşlerde sadece sağ kulaklığı takıp müziğin sesini çok açmıyorum. Kulaktan çıkma yada düşme vb.hiç bir sorun yaşatmıyor. Ses kalitesi ise inanılmaz kaliteli.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.472
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kulaklik asla ve kata bisiklet surerken uygun bir sey degil. Cunku dis sesler olmayinca reflexler calismaz. Tavsiye etmem. Belki ses bombasi bi nevze olabilir.

fathwow

Üye
Tepki
147
İsim
Fatih
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kulaklik asla ve kata bisiklet surerken uygun bir sey degil. Cunku dis sesler olmayinca reflexler calismaz. Tavsiye etmem. Belki ses bombasi bi nevze olabilir.
bir tanaesini takıp diğerini takmadığında sıkkıntı olacağını düşünmüyorum

• Beğen

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün işyeri otobüsü ile iş çıkışı bisikletli bir arkadaş iki elinde telefon kulağında kulaklık nerdeyse bizim otobüsün altında kalıyordu. biz otobüsün içinde hopladık yani.

• Beğen

fathwow

Üye
Tepki
147
İsim
Fatih
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün işyeri otobüsü ile iş çıkışı bisikletli bir arkadaş iki elinde telefon kulağında kulaklık nerdeyse bizim otobüsün altında kalıyordu. biz otobüsün içinde hopladık yani.
yani evet sizin dediğiniz apayrı bir şey. 2 elinde telefon ile oynuyorsa zaten sıkıntı.
suç ellerde, kulaklık masum :)

• Beğen
Tepkiler: Mr nc

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.735
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar bisiklet sürerken kulaklık takmayın. Bundan 5 sene önce kulaklık ile bisiklet sürmeyi seven bir abim dar bir yolda kamyon tarafından ezildi ve vefat etti. Tek başına da değildi grup sürüşü yapılıyordu. Hepimiz biliyoruz ki kamyon arkadan gelirken ses yapar ve bunu duyarız ona göre davranırız kenara çekiliriz vs. Ama muhtemelen vefat eden arkadaşım hiçbir şey duymadı ve kamyon şoförünün de hatası ile birleşince kaza meydana geldi. Kulaklarımız bizim için çok önemli, gözümüz her yeri görmüyor. Ben de doğal olarak müzik dinlemek istiyorum. Kim istemez ki ama tehlikeyi arttırdığı için uzak duruyorum.

hasanben

Forum Demirbaşı
Tepki
805
İsim
Hasan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Ses bombası kullanıyorum hem farkedilme görevi görüyor dış müzik.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.159
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İstanbul gibi bir şehirde duyamadığın tek bir korna duyacağın son gürültüye neden olabileceğinden müziğimi evde sakin sakin dinliyorum.
bu arada @mariokaldato Raşit abi benim ergenlik yıllarından şöyle bir şey buldum temizledim kurdum şimdilik, 5W iki kolon, aux girişi var, kasetten güzel ses alamadım ama cd okuması falan fena değil gibi sence nasıldır?
Sony CMT EH 10
419G8Q7AVRL._AC_.jpg

• Beğen
Tepkiler: Feunard

fathwow

Üye
Tepki
147
İsim
Fatih
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
önerileriniz için teşekkürler fakat kulaklık ile sürmek istiyorum ben. Çoğunlukla kondisyonumu toparlamaya çalıştığım için maltepe velodromda sürüyorum.
onun için kulaklık şart

• Beğen

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her gün sahildeki bisiklet yolunda kulaklıkla süren 1-2 kişi yüzünden sıkıntı yaşıyorum. Zaten dar olan Caddebostan taraflarında soldan geçerken "solundayım" gibi uyarı yapıyorum ama boşa gidiyor çünkü kulaklıkla müzik dinliyorlar.

fathwow

Üye
Tepki
147
İsim
Fatih
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her gün sahildeki bisiklet yolunda kulaklıkla süren 1-2 kişi yüzünden sıkıntı yaşıyorum. Zaten dar olan Caddebostan taraflarında soldan geçerken "solundayım" gibi uyarı yapıyorum ama boşa gidiyor çünkü kulaklıkla müzik dinliyorlar.
konunun başlığı ile içerik biraz değişti gibi :)
anlıyorum kulaklık ile sürenlerden şikayetçisiniz ama ypaacak bir şey yok malesef

Emre Tuna Mirliva

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Emre T.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Buds Plus almanı öneririm. Diğer kulaklıklar (şu beyaz olanlar da dahil) gibi şarjı 3-4 saat gitmiyor. Kutusunu yanına almadan 10 saat rahatlıkla dinleyebiliyorsun. Kutusunu yanına alırsan da bu süreyi ikiye katlıyorsun. Ben trafikteyken şu yan yüzeye uzun dokunup ortam sesini aktifleştiriyorum sol kulağıma dokunarak da (evet kulağı titreştirince kulaklık titreşiyor öyle bir özelliği de var) müziğin sesini kısıyorum güvenli bir şekilde yol alıyorum. Ortam sesi özelliği dış mikrofonun algıladığı sesleri kulaklığın hoparlörüne iletiyor yani trafikden de gayet iyi haberdar oluyorsun. Çok fazla terledim ama herhangi bir problemini de görmedim şimdiye kadar. 6 aydır kullanıyorum bu arada.

• Beğen

oesen

Üye
Tepki
139
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
AirPods 2. Nesil kullanıyorum kulakiçi Tıkaçlı olmadığı için dış sesi izole etmiyor şehir içinde tek kulaklık kullanıyorum hem telefon görüşmeleri hem de müzik için, köy yollarında ikisini takıp kullanıyorum dış sesler yine de duyulur seviyede kablosuz oluşu ve tıkaçsız oluşu uzun süre kulağımı rahatsız etmiyor, kutusu ile birlikte şarjı bayağı götürüyor.

kbatuu

Üye
Tepki
21
İsim
Batuhan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dostum bas olsun ses kalitesi ve kullanım kolaylığı olsun Jabra Elite Acticve 75T modelini uzun zamandır kullanıyorum kulaktan düşme falan söz konusu değil çok iyi bir ürün ben çok memnunum. Uçak yolculuklarım da dahi kullanıyorum inanılmaz memnunum.

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.472
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İstanbul gibi bir şehirde duyamadığın tek bir korna duyacağın son gürültüye neden olabileceğinden müziğimi evde sakin sakin dinliyorum.
bu arada @mariokaldato Raşit abi benim ergenlik yıllarından şöyle bir şey buldum temizledim kurdum şimdilik, 5W iki kolon, aux girişi var, kasetten güzel ses alamadım ama cd okuması falan fena değil gibi sence nasıldır?
Sony CMT EH 10
268945 dosyayı görüntüle
Muhtemelen kaset katinin bakima ve kafanin temizlenmeye ihtiyaci var dostum.

BayCicik

Daimi Üye
Tepki
466
İsim
Özer Cicik
Bisiklet
b'Twin
(link)

Ses kalitesini bilmemekle birlikte sağ veya sol kullanabilme ve kulak askısı (isminden emin değilim) olması gibi sebeplerden ötürü linkini paylaştığım ürünü alacağım ilk fırsatta.