Bisiklet giyimi hakkında yardım arıyorum

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar merhaba
6 ay kadar oldu aktif bisiklete bineli. malum kış geldi ve havalar soğudu
Soğuk havalarda hasta olmadan sürüşlerime devam etmek istiyorum.

doğru giyim için sizlerden destek istiyorum.

şaunda giydiklerimi yazıyorum

1.katman (içlik)
(link)
2 .katman
decatlondan aldıgım uzun kollu forma
3.katman
(link)
şuanda bunu kullanıyorum ancak içinde polar veya benzer bir doku yok yagmurluk tarzı birşey yapmışlar.
kışın sıcak tutmasını açıkcası beklemiyorum

goratex'in indirimde olan bir ürünü var
Aşağıdakiler acaba daha iyimidir?kışın bana yeterli olur mu? fiyatıda normale göre oldukça düşük görünüyor
(link)
(link)

bu arada İzmir de oturuyorum. rüzgarın ve yağmurun bol olduğu bir yer. soğuklarda zaman zaman epeyce etkili oluyor.
sizden ricam seçimlerim hakkında beni yönlendiriseniz çok memnun olurum.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
atlas kamp mağazasından örnek verdiğiniz ürünler sizi sadece yağmur ve rüzgardan koruyacaktır.Mevcut kullandığınız yağmurluk gibi bu ürünlerde sıcak tutmaz. Bahsettiğiniz ürünleri bizzat atlas kamp mağazasında inceledim. Elinize aldığınız zaman sıradan naylon hissi veren ürünler. Memnuniyet açısından yorum yapmıyorum çünkü kullanmadım.

Hem sıcak tutsun hem de kısa süreli yağmurlardan korusun diyorsanız. Aşağıdaki ürünlere bakın. Özellikle KV+ marka montları bu firmada görüp almanızı tavsiye edebilirim. Kışın -5, -10 derecelere kadar kullanabilirsiniz. Rüzgar geçirmez, teri dışarı atar, kısa süreli yağmurdan korur, uzun süre yağmur altında kalırsanız az da olsa hissedersiniz. KV+'ı görmeden mont almayın. Fiyatları 150 TL civarıdır.
(link)

http://multi-sport.su/UserFiles/Image/img2475_20308_big.jpg

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
Öncelikle detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Moroutlet den bugün termal içlik sipariş vermiştim :)

Banada resimlerden dediğini gibi geldi 240gr ağırlık olması bunu belgeliyor.

Vermiş olduğunuz linkte tüm montlar geliyor bahsetmiş olduğunuz marka ürünü göremedim . Takip ettiginiz başka bir site varmıdır acaba?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@celikeren

Site üzerinden bu ürünün satışı yasak. Mağaza satışı serbest sadece. Telefon ile arayıp bilgi alırsanız size yardımcı olurlar. Hatta gittigidiyor üzerinden bile ilan açıyorlar. Ben dahil bir kaç arkadaşım da buradan termal ürünler ve montlar aldılar. Hepsi de çok memnunlar.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
İzmir de özellikle yüz bölgesine ayrı bir önem vermek gerekiyor. Bu tür açılan konularda önerdiğim polar buff kış için olmazsa olmazlardan. Mutlaka edinin. Rüzgar geçirmeyen, nefes alabilir özellikli bir ceket şart. Decathlon da ki ceket işinizi görür. İçlik de iyi bir seçim. Çok soğuk havalarda içliğin üstüne yün atlet giyebilirsiniz. Bu arada soğuk havalar da dizler için de önlem almak gerekiyor, özel bir şey almaya gerek yok, eliniz de eski yün çorap varsa kesip dizinize uygulayabilirsiniz. İzmir de bazen öyle bir yağmura denk geliyorsunuz ki bu kıyafetler bile ıslanmanıza engel olamıyor. Bunun için yanınız da kaldır at cinsinden cep yağmurluk bulundurmanızı tavsiye ederim.

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
Buff alacağım . Ancak bendekin mont çok zayıf yani yağmurlul tarzı bir ürün 0-10 derecede giyebileceğim bir ürün bakmalıyım . Fakat öneri üzerine bişeyler almak daha doğru olacağını düşünüyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@celikeren

Mevcut montunuz çok ince biri ürün. Decathlon'da inceledim ve aşağıdaki ürünü indirim varken almıştım.O ürün ile alt katmanı sağlam tutmadan soğuk havalarda dışarı çıkılmaz. Buff mor outlet mağazası satıyor, internet üzerinde bir çok mağaza da yine bulunabilir.
(link)

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@Erdal YILMAZ

Evet oldukça ince sizin vermiş olduğunuz linkte ince gibi geldi siz memnunmusunuz?

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@Erdal YILMAZ

Şimdi suzan hanım ile görüştüm elinde ince olan varmış malasef . Nette de hiç ilan göremedim başka firmaların

Suzan hanım şunu önerdi
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@celikeren

Fiyat sizin için sorun değilse alınabilir. Ancak görüp denemekte fayda var. Yurt dışından alırım derseniz aşağıdaki ürünlere göz atın derim.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@Erdal YILMAZ

Fiyat hep sorun :) ama bu sefer 200 tl ye kadar düşünüyorum . Verdigini linkler çok iyi ama yurtdışı sorun gümrük vs. Bide beklemek gerek . Tr de bulabilsen çok iyi olurdu

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@celikeren
Bu arada ellerinde bu varmış resim gönderdiler

Ne dersiniz ince mi?

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/31/578a51c0c79aa4ba8694041ce6a1a9f9.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok soğuk olduğunda uzun kollu bir alt katman ile giyilebilir. Bu tarz ürünleri yerinde denemek çok önemli. Beğenmezseniz eğer iade alacaklarsa alın derim, aksi halde başka yerlere bakın.

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@Erdal YILMAZ

Sıkıntı olmaz diyorlar ama sanırım sadece değişiklik yaparlar birde bunu gönderdiler. Pek beğenmedim ama http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/31/bb9a0ab986d5721f9c47bbb73cd9ac5b.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Son gelen foto exuma'ya ait. Hatırladığım iyi oldu. Ürünleri güzeldir, özellikle RH+ mont ve formalarını tavsiye edebilirim. İstanbul'da bir çok yerde mağazaları var. Moroutlet'de onlardan alıp satıyor, aşağıdaki adresten siz de satın alabilirsiniz.

(link)

İlaveten, exuma'nın outlet mağazalarında bu ürünleri çok daha ucuza alabiliyorsunuz. Atıyorum 150 TL değerinde mont 100 TL gibi. Rh+ mont ve 3 adet bisiklet forması almıştım.
-----

Sinan Bey'in paylaştığı montlar güzel, ancak soğuk havalar için ideal olup olmadığına bakmak lazım. 1 yıl kadar önce benzer bir Tchibo ürünü kullandım. Üşütür cinsten ürünlere benziyor "tabi yakından bakmak lazım".

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@Erdal YILMAZ

evet Sinan beyin önerisinde olan mont benim monta yakın gibi duruyor serin havalarda iş görüyor ama 10 derece altına inince yetersiz olacağını düşünüyorum.
Vermiş oldugunuz exm sayfasını inceliyorum umarım uygun bişeyler bulurum.İzmir de malasef çok fazla dükkan yok, olanlarda oldukça yüksek fiyatlara satıyorlar hatta Eur üzerinden satıyorlar. teşekkürler