Bisiklet Çantası/Heybe

Scudo

EREN55

Üye
Tepki
14
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BF Okuru
peki gümrük vergisi felan niye çıkmıyor fiyatı düşük olduğu içinmi
ödeme kısmında kargo ücreti çıktı ama başka bi ücret cıkmadı

B

BF Okuru

Misafir
@EREN55 hepsiburadadan aldığında sepette ödediğinin dışında gümrük çıkmıyor. Orada sipariş aşamaları vs yazıyor bi bakın isterseniz

İsmetCanpolat

Aktif Üye
Tepki
169
İsim
İsmetCanpolat
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ALYAN SETİ
(link)
TELEFON TUTMA APARATI
(link)
ÖN GİDON BİKAPACKİNG ÇANTASI
(link)
ARKA SELE BİKAPACKİNG ÇANTASI
(link)

fiyat performans olarak yeni aldığım bisiklete bu ekipmanları düşünüyorum sizce nasıl?
altarnatifiniz varsa alırım bir dal.

EREN55

Üye
Tepki
14
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BF Okuru
Teşekkür ederim yardımın için :)

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Kısa kes diyenler için özet aşağıda :)

Bisikleti değiştirdim, eski bisikletin aksesuarlarla devam ederim diye düşünüyordum ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Tekrar ekipman toplamaya başladım biraz mecburen, biraz da ihtiyaçlarımı belirlediğimden daha içime sinen ürünleri almak için.
DC4CE433-69B9-41E2-8D2F-6FC26A3C8202.jpeg
Yeni canavar bu. Önceki Mosso 2021’di. Yedek iç lastik, levye ve İsviçre çakısı şeklindeki alyan/tornavida takımı, yamaları yine sele altı çantada tutmayı planlıyorum. Şok’tan aldığım bir kadro üstü çantayla hem cep telefonunu hem diğer ıvır zıvırı koyuyordum önceki bisikletimde ama bu bisiklette o bölgede motoru açma kapama düğmesi olunca planlar uymadı, şimdilik arkaya emanet taktım resimde gördüğünüz gibi. Kadronun ortası geometrisinden dolayı çok dar, sadece suluğu takmayı planlıyorum ki vidaları çok yukarı koymuşlar o bile zor girip çıkıyor(Zefal Wiiz sipariş ettim, sorunu o şekilde çözmeyi planlıyorum). Neyse diyeceğim o ki gidon çantası hariç bir fikir aklıma gelmiyor, tavsiye varsa açığım.

Özet: Tekrar kadro üstü çanta ya da cırtlı çanta almak istemiyorum. Çünkü bisikleti bir yere kitlediğimde zaten aklım orada kalıyor, bir de içinde tonla malzeme olan çanta olunca sorun iyice büyüyor. Kolayca takılıp çıkarılan bir çanta düşünüyorum onun için, tahmin ediyorum en uygunu gidon çantası. Cırtlı olsun istemiyorum çünkü çıkarıp taktıkça kolayca yıpranır. İçine koyacaklarım Xiaomi elektrikli pompa, anahtarlar, lastik patlak önleyici diye satılan tüplerden, para, selpak, maske, pompa için uçlar, elektroşok cihazı, yedek ışık, powerbank, telefonla ve ışıklarla uyumlu kablolar, yedek gözlük, büyük ihtimal telefon. Yani oldukça kalabalık olacak. Telefonu görebileceğim bir bölmesi olursa olur, olmazsa sorun değil. Yine üzerine ışık takılabilirse işime gelir. Ama bunlar şart değil, olmasa da olur.

Bisikleti aldığım yerde benim bisikleti sergilerken üzerine bir gidon çantası takmışlardı, hoşuma gitti.
(link)

750 lira fiyatı görünce koşarak uzaklaştım tabi :koptum: Alternatif önerilere açığım.

Şöyle bir şeyler gibi aslında aradığım, bisikletten kolayca söküp çanta olarak yanıma alabileceğim:
(link)

Şimdi bunu nereden tedarik edebileceğimi bulmaya çalışıyorum.

Edit: Aliexpress'ten sipariş ettim. Quick release diyebileceğimiz bir sistemi var. Kasım sonuna doğru gelecek gibi.

Son düzenleme:

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Ürün geldi.

(link)

Çantanın kaliteli bir hissiyatı var ve şık. Omuz askısı da verdikleri için normal çanta olarak kullanılabilir. Bu iyi tarafı :)

Hızlı çıkarıp takma aparatı için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. İşçilik kötü sayılır, kızağa takıp çıkarma oldukça zor. Zamanla alışır mı bilmiyorum 🤔

Yine aparatın gidona bağlantı kısmı çok da esnek değil. Tam denk gelen bisiklet bulmak zor gibi. Benim bisikletin zaten çoğu parçası standart dışı(Carraro e-Gravel). Gidon çok kalın, gidon boğazı bağlantı yeriyle denk gelmiyor.

Özetle çantayı bisiletimde kullanamayacağım gibi. Bir çözüm bulamazsam ya satışa koyacağım ya da günlük kullanımda işimi görür :harika:

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.988
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ürün geldi.

(link)

Çantanın kaliteli bir hissiyatı var ve şık. Omuz askısı da verdikleri için normal çanta olarak kullanılabilir. Bu iyi tarafı :)

Hızlı çıkarıp takma aparatı için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. İşçilik kötü sayılır, kızağa takıp çıkarma oldukça zor. Zamanla alışır mı bilmiyorum 🤔

Yine aparatın gidona bağlantı kısmı çok da esnek değil. Tam denk gelen bisiklet bulmak zor gibi. Benim bisikletin zaten çoğu parçası standart dışı(Carraro e-Gravel). Gidon çok kalın, gidon boğazı bağlantı yeriyle denk gelmiyor.

Özetle çantayı bisiletimde kullanamayacağım gibi. Bir çözüm bulamazsam ya satışa koyacağım ya da günlük kullanımda işimi görür :harika:
Bisiklete ışık, saat, düdük falan takmak için kullanılan uzatmalar iş görür sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
@Cemal Ç. Ben de aynısını düşündüm, sanırım o şekilde halledeceğim :harika:

Gerçi bu ekstra bağlantı aparatı çantayı yaklaşık 10 cm önde tutuyor, bir de gidon genişleticiyi ekleyince bayağı önde duran garip bir görüntü olacak ama o kadarına razı olacağız artık :)

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.988
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sayın @Robinson Crusoe , onun içinde uzatmayı biraz üstte veya altta konumlandırmaktan başka çare yok gibi.
Düşününce aklıma geldi bakın. Daha öncede düşünmüştüm ama yazmadan sayın @MakRo düşünmüş.😁
Çiftli boru sabitleyicileri ile bağlanabilir diye düşünüyordum. Hem çok uzun olmaz hem de iş görür.
Tabi denemedim daha önce.😅

• Beğen

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
@Cemal Ç. Araştırıyorum şimdilik, şu ürünü buldum:
(link)

Taşıma kapasitesi 300 gr demiş. Benim çanta içindekilerle 1 kiloyu geçecek. Sanırım 2 kolla gidona bağlanan daha sağlam bir şeyler bulmam lazım. Yine düştük Aliexpress'in eline :)

Boru sabitleyicilere de bakarım, teşekkürler tavsiye için :harika:

@Neojess böyle bir ürün almıştı diye hatırlıyorum 🤔

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.524
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Robinson Crusoe

Gidon çantası yerine şöyle bir çözüm düşünebilirsiniz belki

images (1).jpeg

Daha çok bikepacking için kullanılan sele altı çanta. Takıp çıkarması biraz daha zahmetli olabilir ama hem önde kötü bir görüntü olmaz, hem de sizi aparatlarla uğraştırmaz.

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
@Sadettin Z. dürüst olmak gerekirse uğraştırmadan direk uysa benim bisiklete tam aradığım üründü satın aldığım. Sanırım bir de Ortlieb marka ürün var böyle kolay takıp çıkarma mekanizması olan ama bir arkadaş 2. el 500 liraya satıyordu forumda, fiyat olarak mantıklı gelmiyor. Zaten alsam da benim bisiklete o da uymaz muhtemelen çünkü aparatlardan bağlantı mekanizmalarından çok benim bisikletin anatomisi bozuk 😂

Tavsiye için teşekkürler ama sele altı çanta çok kafama yatmıyor. İçine bir şeyler alıp koyma rahatlığı açısından, bir de kolayca takıp çıkarma için bu ürün gerçekten büyük rahatlık olacak. Şık da yapmışlar pek bir rahatsız edici görüntüsü yok bir şekilde uydurabilirsem.

• Beğen
Tepkiler: Sadettin Z.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.503
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Robinson Crusoe (link) bundan iki tane alıp ortalarındaki boruyu uzatırsanız olmaz mı acaba ya da çantanızın ayaklarını ayrı ayrı aparatlara takarsınız.

• Beğen

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
@trainspotting35 aynen bu tip bir çözüm düşünüyorum. Sadece emin olmaya çalışıyorum, zira aldığım ıvır zıvırlarla ev bisiklet aksesuarı çöplüğü olmaya gidiyor 😂

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
@Sadettin Z. Aklın yolu bir. Tam içime sinen bir şey bulana kadar Decathlon'dan sele altı çanta aldım. Küçük görünüyordu ama hacmi gayet yeterli, içine koyduğum eşyaların ağırlığını taşıyabilecek mi zaman gösterecek.
(link)

Gerçi daha kullanma şansım olmadı ama ilk izlenimlerim iyi.
20201120_143415.jpg

• Beğen
Tepkiler: Sadettin Z.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.524
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Robinson Crusoe

Çok şık görünüyor, güle güle kullanın. Şehir içi kullanım için gayet yeterli gibi geldi büyüklüğü. Kullanım deneyimlerinizi merakla bekliyorum, fiyatı gayet makul baktığım diğer çantalara göre.

• Beğen

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaklaşık 2 ay önce (link)aldım. Biraz pahalı ama fiyatının hakkını veriyor. İçine baya bir malzeme sığdı. Sele altına vidalı klipsle takıldığı için sağa sola sallanmıyor da. Bisiklet Sepeti'nden son kalan ürünü piyasa ortalamasının 100 lira aşağısına almıştım.

• Beğen

Kadir İLBAY

Forum Bağımlısı
Tepki
873
İsim
Kadir İlbay
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
IMG_20210117_204346.jpg
Normalde kadro üçgeninde kullanıyordum, sele altına da takabileceğimi farkettim. Oldukça gergin duruyor ve çok az sallanıyor. Daha önce bu şekilde takan birisini görmediğim için paylaşmak istedim. Belki birinin işine yarar.
Ürün linki:
(link)