birkaç şaheserde benden

DWHL

Üye
Tepki
75
hepsi ayrı güzel de intense bi ayrı duruyor içlerinde...

Scudo

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@Önder Tarım

Ben de bunu kasdediyordum :p Derdime tercüman oldun şuanda :D Mehmet abi senin bisikleti de tartıda görmek isteriz olmuyor böyle hep ağır canavarları bize sunmakla bu gemi gitmiyor biraz da senin küheylanı görmek isteriz ama tartı üzerinde:p unutma saygıdeğer abiciğim:)..

• Beğen
Tepkiler: Önder Tarım

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
Son fotodaki bisiklete vuruldum resmen. Hangi marka acaba =? ellerinize saglık.

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Diğer mesajımda bahsettiğim geotech ve gatobrake in kadrolarının aynı olmasından sonra bir şey daha fark ettim. İkinci el bölümünü gezerken gördüğüm UMF duncan bisikletin kadrosu da bu iki bisikletin kadrosu ile aynı.

Fotoğraf bulunamadı.

(link)

(link)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
@-erkan-

Güzel tespit bunun içyüzü nedir arkadaşlar? merak ediyorum ben de sizin gibi biraz konuyu açabilir misiniz? Burada Aynı açı ve aynı tasarımı kullanmaları fakat markaların farklılığı.. :S:(... gerçekten de çok garip!! Ayrıca bianchinin iyi bilinen bir mtb kadrosunun da aynı şekilde whistle ın kadrolarına benziyor gerçekten garip bir benzerlik değil mi:D???

caner(bmx)

Forum Demirbaşı
Tepki
124
@Zeki.Alper

bunun sebebi genelde markaların kadroları aynı fabrikadan cıkması ve zaten hazır çizilmiş ve tasarlanmış olan varken bolumlere butçe ayırmak istememeleridir örn: geotech umf veya azonic khs gibi cok olması

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

placan

Daimi Üye
Tepki
168
Muhtemelen tüm kadrolar fason kadro üreten ayni fabrikadan cikiyor. Ben adini hatirlayamadigim bir alüminyum kompanent ve kadro üreticisinin parcalarinin satisinin yapildigi dosyalari incelemistim.

Onlarca farkli kadro, masa, gidon, sele borusu gibi al 6061'den mamül malzemenin örnekleri dosyada bulunuyor. siparisini veriyorsun ve fabrika sana o malzemeden binlerce üretiyor.

misal ki;
(link)

özcan topal

Daimi Üye
Tepki
135
10 numara hepsi hatta 100 numara bayıl dım hepsine keşke bendede olsa dedidtiri yor hepsi.....

Nuran Atakan

Aktif Üye
Tepki
153
@Gokhan ATAMAL
Hayir, hayir gercek degiller, olamazlar, olmamalilar. Eger gerceklerse neden bende yok:D

Uğur Vural

Forum Bağımlısı
Tepki
1.332
Bu aletler süper ya Bendede Scot Ransom 40 ve Kendi Topladığım Drag Kadrolu %90 Downhill var Downhille çarşıdan geçtiğimde on gözden dokuzu üstümde

monstermen

Üye
Tepki
6
o honda varya honda sırf onu almak için bütün paramı biriktirip japonyaya gideceğim yada honda distribütörünün ayaklarını öpeceğim

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Honda DH yarışlarından çekildikten sonra o bisikleti tamamen yok etti satılması söz konusu değil.