Bir kaza haberi de benden (sergilenen davranışlar örnek olsun inşallah.)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@sspl

geçmiş olsun,bu noktada yol daralmaktadır ,bu pazar bi hareket yapacağım ,özellikle pedalşörlerin burada dikkatli olması gerekecek.ayrıca çırağan yolu ortaköy burada yollar dardır,bebekte nitekim,rumeli hisarda keza ,emirganda bisiklet yoluna çıkacağız.ayrıca bebeğe gelmeden balık tutanların oltalarına dikkat etmek gerekecek.

Scudo

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
bu kadarı da hiç normal değil. hiç bişeyim yok git. aramasımı var acaba birinden mi kaçıyor :ssrtcbya::ssrtcbya::ssrtcbya::ssrtcbya:

• Beğen
Tepkiler: sspl

efecan200

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Efecan Zeybek
Bisiklet
Bianchi
bence kadın olayın şokundan bişey diyemedi bişey var mı diye sordu yoksa bıçağı çıkarıp saplaması lazımdı doğrusu bu yani sonuçta(!) türkiye bura

• Beğen
Tepkiler: ottcci

Number Pİ

Üye
Tepki
42
İsim
EMRAH BAYINDIR
Bisiklet
Mosso
öncelikle ikinize de geçmiş olsun ikinize de bir şeyin olmaması çok sevindirici hanım efendinin bu davranışı anlayışlı insan başka oluyor dedirttiren cinsden :)

• Beğen

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
Ahhahaha mutlu mutlu gülmeyi özlemiştim

• Beğen

thedewil

Üye
Tepki
86
İsim
thedewil
Bisiklet
Mosso
Bir bisikletin de sinyal vermeden şerit değiştirmesi, şeridini kullanan araçların sağından solundan geçmesi suçtur. Trafiğe çıkınca ayrılmış bisiklet yolu yoksa araçlar nasıl bekliyorsa siz de bekleyeceksiniz. Orada bir yaya değil de kör noktasına girdiğiniz bir araç olsaydı şimdi onu suçlu ilan edecektiniz. Bu şekilde hareket ederek bisikletin görünmesini engelliyor, bisikletlileri kötü temsil ediyorsunuz malesef.

berkex

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Berke
Bisiklet
Ghost
Dünde ben benzer şekilde iki taksinin arasından geçerken birisinin aynasına çarptım yavaş bir şekilde ayna öne doğru gitti, geri geldim düzelttim eğildim abiden de özür diledim gülümseyerek problem yok dedi diğer taksici yandan bağırmaya başladı. Dediğiniz gibi insan var insan var tabi... Keşke herkes böyle olsa ama yapacak bir şey yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Hanımefendinin tavrı iyi bir örnek teşkil ediyorken sizin sürüş tarzınız kötü bir örnek olmuş maalesef. Hemen hemen bütün kazalarda; öncelikle bisikletin trafikte araç olarak kabul edilmesi gerekliliği üzerinden tartışmaları yürütüyoruz, ancak trafiğe çıkıldığında veya iş trafik kurallarına geldiğinde; kaldırımdır, şerittir, trafik ışıklarıdır, araçları sağlamak-sollamak vs. hak getire. Dikkatli olmakta fayda var diye düşünüyorum, dikkatsizce yola atlayan o hanımefendi değil de Allah korusun bir çocuk olsaydı, hadi ailesine anlatın bakalım örnek davranışı. Haklı olsanız bile dikkate alınacağınızı düşünmüyorum ki bunun örneklerini görüyoruz forumda. Geçmiş olsun, şanslıymışsınız ve ucuz atlatmışsınız. Trafik kurallarına uyarak sürüş yapmakta, konsantrasyonu yüksek tutmakta fayda var kanımca.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Kudret Kurtcebe Abi oltalar gerçekten öyle vızır vızır mermi gibi geçiyor :)

@smclk89 ahahahha :D eski sevgilisi de bisikletçidir belki :D

@hasanalparslang
Suçlu gibisin derken? Suçlusundur ya da değilsindir? Kadının şoka girdiğinden şokun tesiri olduğundan bi şey demiyenleriniz oldu hiç düşünemediniz benim ilk defa bir insana çarpınca şoka girebileceğimi değil mi?

@taytan
Mavi tshirtlü arkadaş kadının sesine yola indi.

@Groims
Kesinlikle. Biraz daha ilerisinde Galatasaray üniversitesinin ortaköy tarafında.

@Ersin Yılmaz
Kesinlikle haklısınız, bende bu olayı yaşadıktan sonra öyle düşündüm.

@Number Pİ
Katılıyorum :)

@sallehpaul

Allah gülmekten ayırmasın :)

@thedewil
Ya kardeşim. Sen şerit değiştirmeyecektin o trafikte şeridi ortalayıp gidecektin değil mi? Bırakın bu işleri yaa. Yaptığım bi şeyde ben haklıydım demedim iddaam bu olmadı bu konuyu açarken. Gelmiş burada neler yazmışsın. Bisikletleri kötü temsil ediyorum öyle mi? Vallahi helal olsun. Keşke videoyu biraz daha geriden kesseydim de karşı şeride geçen, benim o gittiğim iki aracın yolundan karşı taraftan gelen bisikletli arkadaşa bari siz yapmayın dediğim yerleri de görseydiniz. Galiba ona da küfrederdiniz görseydiniz.

Eren B.

Üye
Tepki
13
İsim
Eren
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ne olursa olsun yavaşta olsa iki aracın ortasından gitmemek lazım. Denge kaybedildiğinde her iki araca da zarar verilir veya biz zarar alırız. Hızlı ve Öfkeli'de bir sahne vardı kırmızı Mustang iki tırın arasına girmeye çalışıyor sonrası malum. Onun gibi olmasa da ciddi zararlar olabilir.

• Beğen

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Furkan TK
Hayır ben anlamıyorum hangi insan evladı o trafikte bekler. Tamam yaptığım doğru demiyorum kurallara aykırıdır da bisikletlileri böyle temsil ettin yazısını okudukça sinirleniyorum.

@eren1905 Yorumun için teşekkür ederim. Aradaki yol biraz daha geniş olsa bile ben tercih etmiyorum. Ha o gün niye tercih ettim sağdan geçebileceğim yer yoktu, kaldırıma da çıkılmazdı, sol taraf karşı şerit zaten.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@sspl Ben zaten size herhangi bir şeyi belirttiğinizi veya vurguladığınızı veyahut da herhangi bir şey peşinde olduğunuzu söylemedim, böyle bir şey iddia etmedim. Çocuk örneği üzerinden hareketle bunu söylüyorsanız sonraki cümlemde bunu vurguladım forumda gördüğüm örnekleri belirterek, yani haklı olduğu halde haksız duruma düşen arkadaşlardan bahsediyorum.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Bu arada o "hangi insan evladı" nitelemesi hoş olmamış, bence siz ne konuştuğunuzun da ne yaptığınızın da farkında değilsiniz. Cümlelerinize dikkat ederek eleştiri yapınız lütfen!

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
@sspl

Bisikletlileri kötü temsil ettiğinizi düşünen kişiden başka kimse beklemiyor zaten. Bisikletli sağ şeridin neresini kendisi açısından güvenli görüyorsa orayı kullanabilir. Bisikletli sağ şerinin son noktalarını kullanamaz araçların arkasında bekleyerek dur kalk yapmak zorundadır diye bir kural yoktur.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Furkan TK yok lütfen kurallara uyun siz. şeridi ortalayın öyle gidin arkanızdan ruh hastası şöförler korna çalsın uzun uzun. olmaz yoksa. tadı orada.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Konuyu üzerinde konuşulsun, tartışılsın, paylaşılsın, örnek olsun diye açıyorsunuz, "sergilenen örnek davranışlar" üstelik konu başlığının içinde geçen cümle. Forum kuralları içerisinde bir eleştiri yapılmış fakat siz sinirleniyorsunuz ve daha fazla uzatmayalım gibi cümlelerle ahkam kesiyorsunuz. Sadece trafik kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini belirten bir mesajdı üstelik benim yazdıklarım.

Aslında sadece forum kuralları çerçevesinde, eleştiriyle birlikte medeni bir tartışma ortamında ilerleyebilirdi bu tartışma, yani devam edecektim sizinle konuşmaya, daha cümlelerim bitmemişti yani yukarıda, uzlaşamasak bile çatışmayız diye düşünüyordum. Ama siz "size bu kadar koyuyorsa" cümlenizle birlikte karakterinizi ortaya koyduğunuz için sizin seviyenize inmeden anında uzaklaşıyorum bu konu başlığından.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro