Bir ihtimal daha var, o da vazgeçmek mi dersin :)

Hangi bisiklet?

• Toplam katılım
    36
  • Anket kapanışı .

Ebazer

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Peugeot
Herkese selam arkadaşlar :)
Çok uzun zamandır bisiklet tepesinde olup da otuzu geçtikten sonra bu işlerden elini eteğini çekenlerden(d)im, fakat öyle içimize işlemiş ki halen en güzel ulaşım aracı olarak bisikleti görüyorum ve birdenbire heveslendim aynen bir çocuk gibiyim. Bisiklet serüvenim 80'lerin ortasında "kaptan" marka kırmızı bir pinokyo çakmasıyla başlayıp sırasıyla o zamanlar Maltepe tarafında pek meşhur olan Concorde Bmx, Beldesan Flamingo (2 sene öncesine kadar kullanıyordum), Beldesan Voyager ve son olarak 98 yılında aldığım Peugeot ile devam etti yani gördüğünüz gibi aslında hiç de profesyonel ve pahalı bir bisiklet kullanmadım ve hiç detaylı şekilde (kadro boyutu, amörtisör vs..) ilgilenmedim pedallayıp gittim.
Şimdi yine böyle orta seviye bir bisiklete ihtiyacım var ve kısıtlı bilgilerim doğrultusunda arka süspansiyonun sorun yaratabildiğini duyduğum için sadece ön amortisörü olan üç alternatif belirledim, bana lütfen yardımcı olun :in:
Ya şu Salcano'yu alıp, üzerindeki freni sökerek tektro v fren taktıracağım (fren takımları uygun fiyatlı ve okuduğum kadarıyla iyi markaymış)
(link)
Ya şu Carraro'yu alıp üzerindeki tektro mekanik disk frene dokunmadan kullanmaya başlayacağım ama mekanik diskler konusunda kafam bulandı biraz ?
(link)
Ya da şu ön mekanik disk Bianchi'yi alıp arkaya tektro v fren takacağım.
(link)
Önerilerinize samimiyetle ihtiyacım var, yazmak isteyen herkesten görüşlerini bekliyorum :cool:

Scudo

Ebazer

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Peugeot
Şimdi inceledim ama v fren bir bisiklet için 800 lira yüksek bir rakam bence, diğerlerinden ayrılan özelliği nedir onu pek anlayamadım :)

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bir bisiklette ben ekliyim :) (link)

• Beğen
Tepkiler: Ebazer

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Ebazer

Sedona borlanın farkı maşa ve vites sistemi daha üst modeller.

Ebazer

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Peugeot
@Emre GÜLEN

Bir alternatif daha geldi :s Bu bisikletin Salcano'ya göre üstünlüğü jantları olabilir mesela çünkü neden bilmem o eksik teller güven vermiyor bana :)
Carraro ile kıyaslarsak da Kron'un kadrosu alüminyum, diğerininki çelik hangisi daha iyi olur acaba?

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Ebazer

Daha hafifi olacağından dolayı tabiki alüminyum.

fleylak

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Carraro
Sn.Ebazer
Öncelikle hayırlı olsun
Ben de sizin gibi 40 ından sonra gençlik hayallerime geri döndüm.
Ne marka bisiklet secerseniz seçin,düşünceniz için sizi tebrik ediyorum.
Hayırlı olsun

• Beğen

Ebazer

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Peugeot
@fleylak

Sağolun, bisiklet bana tüm araçlardan daha fazla özgürlük hissi vermiştir doğduğumdan beri. Ama Beldesan Voyager'ın tahminimce metal yorgunluğundan dolayı ön maşasının yolda giderken kırılması sonucu yerde sürüklendikten sonra uzun süre kızgınlık ve güvensizlik yaşadım. Halen de bisikleti sevmeme rağmen güvenilir bir araç olduğuna inanamıyorum aniden ön tekerlek fırladıktan sonra.

Herkese teşekkür ederim ilgilerinden dolayı. Henüz karar veremedim ama Kron fena alternatif değilmiş (üzerindeki Logan frenler nasıldır bilmiyorum), peki hafifliği geçersek sağlamlık açısından çelik mi tercih edilmelidir kadroda?

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Sağlamlık açısından fark anlamında bir şey diyemem, ancak sizin kullanışınızla alüminyum bir kadroyu kırmak zor. Anladığım kadarıyla şehir içi sakin turlar yapacaksınız, ve bence alüminyum tercih edin. Daha hafiftir çeliğe göre ve kıramazsınız. Yani sağlamdır. :)

• Beğen

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
2.el bisiklet düşünürmüsünüz temiz sorunsuz hem bu bisikletlerden daha üst parçalar var üzerinde

Tepki
4
Bisiklet
Bianchi
arkadaşlar cevaplamıs kardesım zaten 800 den daha ucuza alırsın bı de o bısıkletı sen bilirsin yine de

Ebazer

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Peugeot
İş çıkışı bir bayiye gidip sedona borla'yı inceledim ve nakit 600 liraya son fiyat olarak anlaştık. Bisiklet kaslı ve sağlam bir yapıya sahip, üzerinde de tektro V frenler var, sedona hidrolik olanları da test ettim ve emin olun hidrolik diskten daha yumuşak frenleri vardı, ya da klasik frene alışkın olduğumdan bana öyle geldi. Ayrıca kron ve salcano katlanır bisikletler hakkında da uzun uzun konuştuk, firma sahibi cidden işinin uzmanıydı bence ve eğer katlanır bisiklete bulaşacaksam bu konuda isim yapmış markalardan (Brompton, Dahon) şaşmamam gerektiğini çünkü zamanla eklem yerlerinde problemler çıkabildiğini söyledi. Sanırım Borla alacağım arkadaşlar, herkese teşekkür ederim ilginiz için :)

Ebazer

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Peugeot
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim görüşleriniz için :)
Bütçeme göre (max. 500-550) alabileceğim en iyi bisikleti kızıltoprak accell bisiklette bulduğumu düşünüyorum. Çok inceledim hem alüminyum kadro oluşu hem de viteslerin Altus olmasından dolayı Carraro Turner 417 aldım. Aklınız karışmasın, Carraro sitesinde turner 417'nin tourney vites olduğu yazıyor ama benimki 2012 model olduğu için üzerinde Altus var, anlaşıldığı üzere Carraro bu sene biraz çakallığa kaçmış. Bu arada şehir bisikleti sevdamdan da vazgeçmedim, bisikleti satan arkadaşla konuştum, yaz için üzerine bir çift kaliteli ama ekonomik yol lastiği taktıracağım çünkü tahmin ettiğim gibi dönüşte beni çok yordu. Yol lastiği tavsiyeniz var mı? (Sorusuz kapatmayalım :) )

(link)

http://www.starbisiklet.com/foto/buyuk/CARRARO-417-TURNER.jpg

Ebazer

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Peugeot
Sağolasın Burak, geriye ucuz ama emniyetli bir yol lastiği bulmak kalıyor. Cts Traveller f/p olarak ilgimi çekti, aşağıda incelemesi de var, sanırım onu kullanacağım.

(link)

Ebazer

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Peugeot
Arkadaşlar aşağıdaki lastiği kullanan var mı?

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Keşke şehir bisikletlerine baksaydınız. :) Neyse, güle güle kullanın, artık almışsınız.

Ebazer

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Peugeot
@ahmetcan44

Kadrosu, tipi ve maşasına göre fiyatın ekonomik oluşu ve yol lastiği dışında kendi lastikleriyle kışın da rahat kullanabilecek olması cezbetti beni, şehir bisikleti yağışlı havalarda çok zordur, az çekmedim :)