bianchi türkiye ve dünya

ygt127

Aktif Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar bianchi türkiyede bisiklet tamircileri tarafında kötüleniyor oysaki bianchi türkiyede eskiden en iyi bisikletleri yaptı .bunda bianchi nin de suçu büyük türkiyeye verdiği biskletler diğer ülkeye verdiği bisikletlerle ayrımcılık yapmış.mesela burda çift amortisörlüsü en iyisi apachi ama orda
METHANOL 29 FS.bunların ikisini kıyaslamaya değmez galip belli.bianchi niye iyi bisikletleri türkiyeye vermiyor türkiyede artık salcano canondale scoot giant whistle kron sedona gibi markalar öne çıkıyor oysa bianchi tüm dünyaya aynı bisiklet markası dağıtsa türkiyedeki eski liderliğini geri alabilir ama niye yapmıyor size sorum bu?

Scudo

Cüneyt Y.

Daimi Üye
Tepki
56
çünkü marka geçen sene galiba ama çok yakın bir zamanda sahip değiştirdi önceden italyan yapımıydı sanırsam ama artık türk yapımı ac*ell diyebir marka aldı ve artık donanımları pek iyi gelmiyor bana
Tam bilmiyorum ama yurt dışında başka bir bianchi türkiyede başka bir bianchi satış yapıyor bir yerden biliyorum ama hatırlamıyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Bianchi ticaret dünyasının azizliğine uğradı Türkiye'de. Yoksa çocukken bir Bianchi sahibi olur muyuz acaba diye hayal eder dururduk. Şimdi var, ama bisiklete binmekten soğutur.

Tepki
68
Arkadaşlar Bianchi çok önceden evet İtalyan yapımı ürünlerini Türkiye'ye gönderiyordu. Daha sonraları 2 sene öncesine kadarda ürünleri kötüydü ama yeni sahibiyle beraber 2 senedir bence gayet iyi modeller getirmeye başladı en iyisi apache falanda değil sitesinde gördüğünüz tüm modeller Türkiye'de var.

(link)

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Türkiye de ki Bianchi muhabbeti şu şekilde diye biliyorum, 90 lı senelerde italyan bianchi orjinal kendi yaptıkları Bisikletleri getiriyordu ve o zaman mağazada bulabiliyordunuz. Fakat, ardından türkiye italyan Bianchi yi küstürdü, ve ismini sanırım kullanma yetkisi aldılar türkler. Yani o zamandan bu zamana kadar üretilen tüm bianchiler yüzde yüz yerli üretimdir kadrolarına göre (tasarımdan bahsediyorum, üretim yoksa uzakdoğu ülkelerinde yapılıyor olabilir) , bazen tasarımları başka ülkelere yaptrıılır. Mesela geçen sene sanırım afx modeli idi o hollandalı bir firmaya yaptırılmış.

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
eskiden castello marka bisiklette çok iyiydi hatta castello pilot modelinin kadro geometrisi müthişti. O kadroyu hurdacılarda bulamıyorum bulsam toplucam...