Bianchi bisikletimle geçirdiğim felaket kaza !

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar. Bugün yine her zamanki gibi dışarıya çıktım,arkadaşlarla tur attık. Evmizden 2km uzakta bir park var. Bi arkadşaım oraya gidelim dedi. Bende olur dedim. Park'a girerken dik bir yokuş var. Hemde aşırı dik. Arabalar falan geçmez diye her zaman yokuş aşağıya salıyoruz bisikletleri,hızın dibine vuruyoruz :D Arkadaşlarla o yokuştan inmeye karar verdik. 3 kişiydik ve ben en sondaydım. yokuş aşağıya sırasıyla inmeye başladık. en önde giden arkadaşım yolu karıştırdı. Bizde tabi son hız gidiyoruz. benim önümdeki arkadaşım aniden fren yaptı ve birden gidonu sola kırdı (dönmek için) son hız arkasından geldim ve ben Duurr! diye bağırdım ve o telaşla aniden ön freni sıktım (BİSİKLETİM HİDROLİK DİSK FREN) ön freni skınca havalandım ve yüz üstü düştüm.Gözlüklerim,bisikletim ve ben ayrı yerlerdeydik.Bisikletimde şimdi vites 1deyken ve 2 deyken ses yapıyor, vites yükseltince biraz zor geçiyor. (ÖNCEDEN SES GELMEZ TIKIR TIKIR ÇALIŞIRDI) frenlerim tutuyor,diskimde'de yamukluk yok ama arka fren kolu hafif eğilmiş. Gidonda çizikler,Selede ise yırtık mevcut.Bana gelince: Kaşımda açılma,omuzumda ve belimde sıyrıklar var. Artık gidonu nasıl sıkı tuttuysam sağ kolum tutuldu. Bisikletim henüz 1 aylıktı ve kazası hiç yoktu. Bisikletime çok üzülüyorum :( ailemde ben üzülmeyeyim diye yenisini alacak. Fakat yemeden içmeden biriktirdiğim parayla aldığım bisiklet haşat oldu :( moralim gerçekten çok bozuk. Siz siz olun kesinlikle son sürat hızla giderken arka freni skın. Ben arka lastik erir diye sıkmamıştım ve kaskımda yoktu :( neyse Herkese kazasız pedallamalar :)

• Beğen
Tepkiler: ahmet21
Scudo

Resul Özbarlas

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Salcano
Anlattığınıza göre bisiklette ciddi bir durum yok 1 aylık bisikleti yaptırmak yerine niye tekrardan alacaksınız anlamadım ?

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
bu bisiklete binmek gerçekten istemiyorum :( soğudum bundan. Hem de bundan daha iyisini alacağım .

Resul Özbarlas

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Salcano
Allah göstermesin tabi ama eğer her kazada bisiklet değiştirmek istersen ömrün bisikletçilerde geçer :)

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
yeni bisikletim artık ömürlük olacak. Bu bisikleti yaptırırım yaptırmasına ama 27 vites ve donanımı altustan üstün bir bisiklet istiyorum :)

Resul Özbarlas

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Salcano
Ben sadece fikir olarak söylemiştim :) Hangi bisikleti alırsan al ama mutlaka kaskta al.Kaza sana acı bir tecrübe olmuştur :)

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
Mahalle içinde sürdüğüm için gülerler diye kask almamıştım. Bundan sonra kasksız bakkala bile gitmem :)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@ALP KARAKAYA2000
Şimdi de kask takmadığın için gülecekler. Bu iş böyle. Kim ne der diye düşünüp gerekli tedbirleri almazsan sonunda zararlı çıkan hep sen olursun. Estetiğe değil, güvenliğe önem vermek gerekiyor. Geçmiş olsun. Kafanı kırıp, felç kalmadığın için şükretmelisin...

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
@ALP KARAKAYA2000

Öncelikle çok çok geçmiş olsun başınızdan geçen olayı hemen hemen herkes yaşamış ve acısını net bilir :D

Benzeri bir kazayı geçen hafta cuma yaptım aynı hasarlarımız sözkonusu ( kaskım vardı kafayı kıl payı kurtardım sadece kaşım patladı ) denilebilir. Vitesin zor geçişi ve ses yapmasının sebebi düşmeden dolayı aktarıcılar minik bir yamulmayla zincire sürtüyordur yani çok basit bir ayar işlemi. Koluda aynı şekilde ( geometrik yamulma değilse ) küçük bir ayarla düzeltebilirsiniz. Yeni bir bisiklet sizin tercihiniz birşey demem saçma olur ancak bir kazayla bisikletinizden soğuyacaksanız bence pek yaklaşmayın heleki yenisine. Sol baldırım davul gibi bir haftadır geceleri ve gün içi ara ara hala sancı giriyor fakat bir hafta dinlendim kaşım düzeldi eziklerimin acısı kalmadı yarın tekrar yollara dönmeyi planlıyorum :D Umarım birşeyleri anlatabilmişimdir tekrardan çok geçmiş olsun inşallah bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz.

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
@Efecan UZUN Öncelikle teşekkürler veçok geçmiş olsun en kısa sürede yollara dönmeniz dileğiyle :) Şimdi kararsız kaldım. Satıp 0km mi alsam yoksa çizikleri siyah ojeyle boyayıp,viteslere ayarmı çektirsem :D

Tepki
2
Bisiklet
Scott
@ALP KARAKAYA2000

bence bisikleti sorun etmeyin daha 1 aylık. Ayarları yaptırın boşuna masraf olmasın. Hiç gereği yok. Morel bozmaya da gerek yok. Tekrar geçmiş olsun

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
@Serdargokay Teşekkür ederim :) yeni bisiklete 500 TL harcayacağıma max 70-80 TL ile sorunları gidermek banada mantıklı gibi geldi :D

S. Uzun

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Salcano
Çok geçmiş olsun. Ucuz atlatmissiniz. Bu esnada çıkabilecek bir araç durumu daha vahim hale getirebilirdi.

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Bisiklet
Bianchi
geçmiş olsun. sürücü acemiliğinin dışında, abs rahatlığında yumuşak hidrolik disk frenin yokuş aşağı zayıf yönleri sanırsam

LeventK.

Daimi Üye
Tepki
84
Bisiklet
Mosso
eğer soğuduysanız önerim bisikleti yaptırıp satışa çıkartmanız üstüne de para ekleyerek istediğiniz bisikleti alabilirsiniz

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
@LeventK. Bisikleti yaptırdıktan sonra satmayı düşünmem zaten. Yeni bisiklete en az 500 TL katmak gerekiyor. Onun yerine 70-80TL'ye bisikleti yaptırıp kullanmak en mantıklısı. Parça olarak bitek sele değişecek onun dışındaki işlemler ayar,akord vs :)

@İskender Şerit Hidrolik frenler çok iyi tuttuğu için kazayı yaptım zaten. Bir anda önüme kırınca arkadaşım panikledim ön frene asılıverdim :( Bu arada TEŞEKKÜRLER...

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Çok geçmiş olsun. Yaralarınız dilerim en kısa zamanda iyileşir. Kaza yaptınız diye bisikletten soğumanızı anlayamıyorum ama tercih sizin elbette.. Yazıldığı gibi satıp yerine yenisini aldığınızda yeni bisikleti tekrar sevecekseniz almanızda fayda var..

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
@Serkan HODANCI bisiklet sürmekten soğumadım sadece kendi bisikletimi sürmekten soğudum. Bu yüzden yeni bisiklet alma fikrim vardı. Konuya yorum yapan arkadaşlar sayesinde kararımı verdim. Yeni bisiklet almayacağım, bisikletimi yaptırıp bineceğim. Bu arada Teşekkürler sizede kazasız pedallamalar :)