Beldesan Rabbit restorasyonu

Scudo
Tepki
25
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Yol bisikleti
şu an konu açamadığımdan mütevellit bu konuyu rahatsız ediyorum kusura bakmayın. ekte gördüğünüz bisiklete sahibim fakat bu bisikletin frenleri oynuyor ve sıkılmıyor. değiştireceğim fakat şu an bütçem el vermiyor. değiştirene kadar nasıl bir çözüm önerirsiniz bisiklet süremediğim her gün çıldırmaya başladım.

Daytona

Üye
Tepki
116
İsim
Cüneyt Çatıkkaş
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@demircanguler
Fren papuçlarınızı jant yanağından fazlaca uzakta gibi gördüm, aradaki boşluk fazla.
Fren telini papuçlar jant yanağına çok daha yakın haldeyken ayarlayıp vidasını o halde iken sıkmalısınız. Böylelikle papuçları janta doğru ittiren oval bacakların yanal hareketi minimuma inecektir.
Mesafeyi minimuma indirdiğinizde pedal çevriliyken papuçlar gelişigüzel olarak janta sürterse iyi bir akort da gerekir.

Sol fren papucunuz jant yanağına tam baskı yapacak gibi değil de sadece bir ucundan, eğri ve eksik basıyor gibi.
Yanlış görmemişsem o eğriliği, papuçları daha düz basacak şekilde gidermeniz gerek.
Sol papucun vidasını söküp pulunu daha iyi yerleştirmeyi, daha geniş pul koymayı deneyebilirsiniz.
Eğrilikler, tam basmamalar fren papucu vidasını oturduğu kanallı düzlemin zamanla eğrilmesinden de kaynaklı olabilir.
O takdirde o kanallı dili doğru hizaya getirmek için pense yardımıyla veya mengeneye bağlayarak hafif düzeltebilirsiniz.

Fren tertibatının kadroya bağlandığı kısımdaki mekanizmayla da ilintili olabilir yanal sallanma. Ama o kısma dair bilgim yok, o frenin orijinal halini bilenler; varsa farkı anlayacaklardır.

Daha farklı fikirler de gelebilir arkadaşlardan.
Papuçlar nikelajlı ve retro havasında, ama daha az yükseklikli daha uzun papuçlar bulursanız fren performansınız artar kanaatindeyim.

Bisikleniniz çok zarif, maşallah.

Son düzenleme:

velespit7

Üye
Tepki
142
İsim
ozan telli
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese merhaba. değerli arkadaşlar bilgilerinize ihtiyacım var. 30 yıllık bir yarış bisikletim var. jantların üzerinde 28*1 5/8 yazıyor ve bunları değiştirmek istiyorum. eski jantlar 28'' olup dış genişlik 25 mm iç genişlik 19 mm ve yükseklik 15 mm bu ölçüler ışığında aşağıda linkini verdiğim çemberler bisikletime uyum sağlar mı? Bu arada bisikletin üzerinde kısa bacak shimano 300 exge fren kolları vardır. Yardımcı olan olursa şimdiden teşekkürler.
(link)
(link)

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott