bel fıtığı olan bayan için bisiklet

Tepki
41
İsim
Atahan DÜMER
Bisiklet
Merida
merhaba
bel fıtığı olan bayan için şehirde sürebileceği bir bisiklet arıyorum. belini zorlamadan sürebileceği, 300-600 tl arasında bütçeli bir bisiklet arıyoruz. yardım edebilirmisiniz
şimdiden teşekkürler

Scudo

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi,aynı rahatsızlığı yıllarca çekmiş ve kurtulmuş biri olarak söyleyeyim.Bel ve sırt kaslarını güçlendirmeden bel fıtığı olan birinin bisiklete binmesi kolay değil.Gidona tutunup dakikalarca ve bazen saatlerce eğik pozisyonda durmak sağlıklı kişileri bile zorluyor,bel fıtığı olan biri birkaç dakikadan fazla o şekilde pedal çeviremez.Bel ve sırt güçlendirici hareketler için hastanelerin fizik tedavi ve rehabilitasyon birimlerinde kitapçıklar mevcut.Yine de iyi bir spor salonunda,bilinçli bir eğitici eşliğinde çalışmakta da fayda var,karar sizin.

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
bisiklette düşme her zaman olasıdır.
işler normal giderken belki sorun olmaz
ama
ya düşerse

düşmeyen bisikletçi acaba var mı

bence bisiklete binmek istiyorsa
eliptik bisiklet gibi bir şey almak lazım eve
http://images.gittigidiyor.com/2147/VOIT-LC300N-ELIPTIK-BISIKLET-COK-FONKSIYONLU__21479592_0.jpg

• Beğen
Tepkiler: Raif Korkmaz

Abdülhamit Topçu

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Abdülhamit TOPÇU
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bel rahatsızlıkları olanların dik pozisyonda kullanabilecekleri şehir bisikleti tarzında bisiklete binmeleri gerektiğini biliyorum. Yanlız konuyu bir doktora danışmak lazım.
http://www.konyabisikletpazari.com/images/1300122940_2.jpg

Bu tarz bir bisiklet olabilir.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
"bel fıtığı" sitede 15-20 kadar konu başlığında konuşulmuş. Bana da 5 sene kadar önce bel fıtığı teşhisi konmuştu . Teşhisin doğruluğu konusunda hiç kuşkum yok. Bana verilen bilgilerden bisiklet binmenin alevlenme(ağrılı dönem vb) dönemleri dışında zararlı olmayacağı sonucunu çıkardım ve bisikletede başladım. Hastaya özgü durumlae olabileceğinden tabiki uzman hekime muayene olup danışmak en doğrusu ama sitede tartışılanları okumak isterseniz "arama" kutucuğuna "fıtığı" klimesini yazıp hepsine bakabilirsiniz biraz düzensiz bilgiler bir kısmı kulaktan dolmada olabilir en azından fikir verir.