Beklemediğim anda kaza oldu

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
Bugün her zaman ki gibi işe gitmek için demir atıma atladım,tabi ki caddeden ilerliyorum,Lakin yol tek şerit gidiş geliş..20-30 km hızlarında ilerlerken,Önüm boştu düzlükte hızımı arttırayım dedim,İşe gec kalıyordum ve Decathlon'a gelen formamı işe gecikmeden almak istedim..Neyse tam pedallara yüklenirken hastahane önünden gelmiştim ki,sol şeritten deli gibi gelen passat,benden daha hızlı bir şekilde sinyal yakmadan direk önüme kırdı.6.hissim iyi ola ki adam önüme kırmadan arka frene basmıştım bile ama yetersiz kaldığı için o panikle ön frene asıldım.Adam iki şeridin ortasında durdu,ben de öne fazla asılınca takla attım bisiklette üzerime düştü..Allah'a şükür bana da bisiklete de bir şey olmadı..Bir kaç saniye yerde yattım adam arabadan indi direk, ''bir şey oldu mu kardeş'' filan dedi.Ayağa kalktım ağzıma geleni saydırdım..Adam çok şaşkındı.Bana diyebildiği ''sen birden önüme çıktın'' Lafa bak sanki babasının yolu bisikletler gidemez caddede.Adamda yeşil önlük vardı,sanırım hastahane çalışanı genç biri..Hastahane önüne park etmek için artizlik yaptı benim hızımı hesap edemedi.Sinirimi alamadım biraz daha küfür ettim,o esnada hastaneden bir kaç adam koştu geldi.Bir şeyin yok hadi git işine yaptılar bana.İşe gitmek zorunda olamasam polis çağıracaktım,çünkü adam canıma kast etti.Allah'tan çarpmadı yoksa bisikletle acil servisin içine sokmuştu beni.Biz ne kadar dikkat edersek edelim,karşımızda kural tanımaz insanlar oldukça işimiz zor.

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ucuz atlatmışsınız Allah daha beterinden korusun. Sizde bir şey yoka en sevindireni bisiklete bir şey olmaması :D Bu tarz durumlar için bir kask aynası şart. Benim bu zamana kadar almayarak yaptığım en büyük hatalardan biri. Aldım, hiç böyle sıkıntılar yaşamıyorum artık

• Beğen
Tepkiler: ZincirYagı

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@devilmycarlos

Geçmiş olsun, size ve bisikletinize bir zarar gelmemesi teselli olmuş.
Bir de soğukkanlılığınızı ve duruşunuzu muhafaza edip fevri çıkışlarda bulunmamanız sizin faydanıza olur. Bu şekilde haklıyken haksız konuma bile düşebilirdiniz.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@M.Burak KARADAĞ

Kardes ayna lazim illaki ama. Adam karsimdan sol taraftan geliyordu birden onume benim seride kirdi.

@Sadettin Z. Aslinda haklisiniz ama sinirlenince kendimi kontrol edememe durumum var. Kufur etmeyi dogru bulmuyorum. Adamda bana edebilir ve kavga cikabilirdi..Dedigim gibi normalde cok sakin bir insanim ama bu tarz durumlarda kontrolu kaybediyorum.

Ayrica iyi dilekler icin tesekkur ederim.

DIKKAT DIKKAT DIKKAT. Herzaman dikkat etmek lazim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Öncelikle geçmiş olsun önemli olan ciddi bir yara almamış olmanız... Yanlış anlamayın şahsınıza yönelik olarak konuşmayacağım ancak bugün denk geldi ve youtube'daki bisiklet kazalarını izledim ve büyük bir kısmında bisikletlilerin de hatası var. Örneğin trafik akarken ters yola girmek, ışık ihlâlleri, kavşaklara kontrolsüz girişler, toplu taşıma araçlarının ve normal araçların kapılarına çok yakın geçme vb. gibi eylemler şahit olduklarımdan sadece birkaçı. Belki de en önemlisi bazen kontrolü kaybedercesine hız yapıyoruz. (buna en son yokuş aşağı 70km/h ile inen kendimi de dahil ediyorum). Şahsi kanaatim, bu aletlerin birer oyuncak olmadığını iddia ediyorsak, gereken önlemleri öncelikle bizim almamız da bir zorunluluk olmalı. Zaten trafik bilinci ve kültürü olmayan bir ülkede yaşadığımız tescilli.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gerçekten üzücü ve talihsiz bir durum olmuş. Trafikte böyle araç kullanan yüzlerce insan var maalesef. Geçmiş olsun diyorum. Allah beterinden saklasın.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@devilmycarlos ben bi an arkanizdan geldi gibi dusundum. Yapacak bir şey yok o zaman.

herdagli

Üye
Tepki
66
Bisiklet
b'Twin
Geçmiş olsun. Geçen gün motorla sürtüşüp, kalçasını kıran arkadaşı düşününce ucuz atlattığınız açık. Otomobil kullanıcıları yolda bir bisiklet gördüklerinde; otomatik olarak "bisikletin yolda ne işi var" gibi bir algıyla davranmaya başlıyorlar. Her koşulda haklı olduklarına inanmış durumdalar. "Zaten yolumdan çekil" şeklinde arkamızdan bastıkları kornalarla hep bu durumu hatırlatıp duruyorlar. Bisikletin trafikte yerinin olduğuna dair genel bir algı oluşturulmalı. Bu yönde çalışmaları desteklemeliyiz. Keşke bu yönde bir kamu spotu olsa da her televizyonda sürekli yayınlansa.

Elbrus

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Atakan
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun,Allah korumuş. dikkatli olmak lazım.

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
35 yasindayim 7 yasindan beri araba kullanirim. Bisiklet alana kadar bisikletlilerin oldugundan bi haber dim. Insanlar bisiklete alismadiklari icin. Sizi gormuyorlar. Olabileceginize ihtimal vermiyorlar. Her zaman dikkat etmeniz gerekmekte.

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Her bisikletli uygun şekilde bisiklet kullanmıyor maalesef, (sözüm size değil tabii ki @devilmycarlos ) gece aydınlatmasız simsiyah giyinmiş bisikletliler görüyorum, ters yollarda abuk subuk ani manevralar yapanlar, kavşaklarda ışık falan dinlemeyenler, bunlardan birisine çarpmamak için araçla maddi hasarlı kaza yapmıştım geçen yıl.

Kendim de sizinkine benzer şekilde düşmüştüm, ara sokaktan spor bir araç son sürat gelip aniden yol ağzında durdu, gelişini gördüm ama 2sn.de önümde bitti birden, solda da trafik akıyor, önümü keserek anca durabildi, ya takla atacaktım ya da arabayı kucaklayacaktım.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Geçmiş olsun.

Bir gün şehir içi trafikte çift şeritli yolda gidiyorum. Trafik ışıklarına yaklaşırken sol şeride geçtim, sola döneceğim. Kavşakta sağa dönüş yok, sadece düz gidiş var. Sola dönüş ışıkları düz gidiş ile aynı anda yanmıyor bu arada. Yani siz sola dönecekseniz düz gidenler sağ şeritten devam ediyor, siz solda yeşili bekliyorsunuz. Neyse, girdim sol şeride, bir arabanın arkasına yanaştım, frenledim ve durdum. Yandan bir araç geldi sıkıştı şeride camdan bana bağırıyor "sağdan gitsene yolun ortasında ne işin var!". Adama "sola döneceğim asıl sağ tarafta ne işim olsun?" dedim, adam cevap veremedi kaldı. Ayrıca yolda bisiklet giremez levhası falan da yoktu. Bu da işte, "bisikletin trafikte olmaması gerektiği" algısının bazı sürücülere nasıl işlemiş olduğunu gösterir bir örnek. Dikkatli olmanın yanında her tür saçmalığa hazır olmamız gerekiyor maalesef.

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun..Dayak abi inecen dövecen iyi bi iz bırakcan :)

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun sövmeseymişsiniz iyiymiş:D şaka bi yana arkadaşımla arka arkaya düşük hızda giderken önüme yaya çıktı bende arkadaşın önüne kırdım refleks olarak tek eli ön frende olduğu için (acemilik) ön freni sıktı neticede takla attı o kadar samimi olmamıza rağmen hafiften sövdü refleks olarak:D ama yinede sağduyulu olmak gerek daha tatsız durumlarla karşılaşmamak adına

• Beğen
Tepkiler: suat akman

eren10tr

Üye
Tepki
0
İsim
eren
Bisiklet
Bianchi
Bugun anneme sinirlenip dar sokaklar da ofkeyle oruclu oruclu bisiklet surdum sarj aletimi goturmus cok agresiftim simdi pisman oldum lafim size drgil Allah korumus abi ben de su an pisman oldum dusundum de harbiden olmeyi bayilma saniyoruz bazen

Parmagim sikisti da morluga iyi gelebilcek bisey varmidir arkadaslar konu kaza olunca yazmak istedim kusura bakmayin forum tecrubem yok da 3 gun oldu tirnagimin basladigi yerin 2 3 mm ustu bas parmak ekleminin alti hemen hala.agriyor doktora gittm tirnaktan kan cikardi ama agri kesici yazdi bu sizlama nasil gecer ya spor aleti oluyoryaparklarda sallaniyordu demir kismi hizla gelerek carpti film

Yukarda mesajim yanlis yazmisim :)