Başkent'te Bisiklet Yolu Olan Park Yapılıyor

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.805
  Beğeniler:
  4.714
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Başkent'te İçinde Bisiklet Yolu ve Paten Pisti Olan Park Yapılacak

  Ankara'da Yenimahalle Belediyesi Alacaatlı mevkiinde 'Çayyolu Parkı ve Spor Kompleksi' projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

  Ankara'da Yenimahalle Belediyesi Alacaatlı mevkiinde 'Çayyolu Parkı ve Spor Kompleksi' projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bünyesinde bisiklet, paten ve kay-kay parkurlarının bulunacağı projenin 2012 Mayıs ayında tamamlanması planlanıyor.


  İlk olma özelliğini taşıyan projenin detayları hakkında bilgiler veren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara'nın büyük bir eksiğini gidereceklerini belirtti. Perşembe Akşamı Bisikletçileri Topluluğu'nun liderleri Funda Ulutürk, Adnan Seçer ve Can Çavuş Çayyolu Semt Birimi'nde Yaşar'la bir araya gelerek proje hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

  Sporun tüm dallarına destek vermeye devam edeceklerini belirten Yaşar, "Esas hedefimiz gençleri spora yönlendirmektir. Tamamı 11 bin metrekareye ulaşan tesisimizin, 3 bin metrekareye yakın kısmı tesislere ayrılmıştır. İçinde akrobasi bisikleti, paten ve kay-kay parkurları, 810 kişilik tribün, dinlenme ve seyir alanları, sosyal tesisleri ve kafeteryası bulunan tesisimizden, kadın-erkek tüm vatandaşlarımız yararlanabilecektir." dedi.

  Yaşar, pilot bölge olarak Çayyolu ve Batıkent'i seçtiklerini kaydetti.

  24 Kasım 2011
  Kaynak