"Baktılar" yardım edin

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@SerkanH
@enqinHLC

Arkadaslar bakis sekli aynen böyleydi, merak edenler icin fotograf atiyorum. Dedigim gibi tesadüfen o an fotograf cekiyordum ve bakis anini yakaladim.
https://www.bisikletforum.com/data/attachments/49/49879-9f0a8657ed2d6f278846f508347b7988.jpg

Dosyalar

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Murat Cömez

Maalesef çoğu krangkasa mı ne diyolar ondan geçiniyor, nasılsa kahvehanede sandalye kirası istemiyorlar. Asalak asalak yaşıyorlar. Haram etmene hak veriyorum.ama hep doğrulara giren giriyor. Birde öyle emekli oluyor bu asalaklar ama bilmedikleri Almanın parası daha da haram.

Murat Cömez

Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Asusmune
Hamit bey krankenkasse yani krangkasa saglik sigortasi oluyor oradan kimse gecinemez, sadece calisiyorsan ve 6 haftadan fazla doktorun rapor yazdiysa ondan sonra is yerinin gönderecegi paranin %25 kesilerek parani kranenkasse veriyor.

Sizin dedikleriniz ya Sozialamt yada Hartz4 den geciniyorlar ve burdan gecinenlerin parasini bizden yani calisanlardan kesip onlara veriyorlar. Buda adalet iste almanyada adalet var diyenler görsünler.

Bunu yapan sadece türkler degil almnayada yasayan tüm herkes, almani bile yapiyor. Evet sosyal hakki var ama sosyal hakki senin benim param kurmuslar, yani senden alip ötekine veriyorlar. Bende onlar gecinsin yatsin kalksin gününü gün etsin diye enayi gibi sabah 4de kalkiyorum calismaya giyorum.

Haram olsun calismayip da senin benim sirtimdan gecinen serefsizlere verilen paralar. (Insanlar hasta olur, sakat olur, yasli olur vs. O baska onlara haram etmiyorum tabiki)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Murat Cömez

Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Arkadaslar bir sorum daha olacakti, lastigim patladi bunu ben igne iplikle diksem olurmu?
Acil yardimlariniz bekliyorum yarisa katilmam gerekiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Patlak lastiği iğne iplikle dikmeyi önermiyoruz, dikiş makinesi ile dikilirse daha sağlam oluyor. Özellikle yarışa katılacaksanız sanayii tipi dikiş makinesinde diktirmelisiniz.

Murat Cömez

Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Özgürpedal
Sanayi tipi dikis makinasini simdi ben nerde bulayim, benim icin en pratik yol ne olur onu bilmek istiyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Komşu teyzedeki eski dikiş makinesi de iş görür. İlla elde dikecekseniz ipliği iki kat kullanın, ancak yarışın ortasında dikişler atabilir, dikkatli olmakta fayda var.

İhsnn_zyvl

Forum Demirbaşı
Tepki
207
İsim
İhsan
Bisiklet
Salcano
Benim de bir sorum olucaktı yol bisikletime 29 inç 2.50 lastik takıp sonra kaydıra kaydıra dişlerini eritsem düz yolda porofosyonel yarış lastiği performansı alabilir miyim?
@Murat Cömez
Olur tabi ama dikkat edin sakın naylon ip kullanmayın lastik ısınınca erimesin pamuklu ip kullanın

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
44
Bisiklet
Kron
@Murat Cömez ben çok iyi okuyorum nefesim kuvvetli. Sen gel bana 50 tl + %18 kdv nazardan koruma duası okurum. Hiç bir şey olmaz merak etme. Bide frenleri yağlama dışında fren tellerini de kes öyle çok sert olmuyo rahat sıkarsın frenlerini.

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Özgürpedal merhaba. söylediklerinize kısmen katılıyorum. bu güzelim insanların rıskını yiyerek. toplumu genel olarak değil parça parça değerlendirerek bu hale heyiren yönetimler var. anlattığınız herşey şehir hayatı içinde vuku bulmuştur. kasabalarda köylerde bu söz konusu olamaz. bizim insanlığımız ve araştırmantuhumuz ölmedi. kültürümüz ölmedi. ama şehir hayatı tr de çok farklılaştı. nere o eski istanbul dediğimiz istanbulun üzerinden 3 istanbul geçti.

Murat Cömez

Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Furkan Ertürk
Okuma degilde fren tellerini kesmek aklima yatti, önerinizi deniyecegim. Insallah daha iyi tutar.

@9magiko
Murat yalis anladin, vurma öldürme yok sadece dogruyu görsünler yeter.:)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ahahahaha reis aksam aksam haşatımi cikardin yaaa :D Allahda senin yüzünü herdaim güldürsün inşaAllah :D

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur