Babadan kalma Bianchi... Tam 18 Senelik

Tepki
10
Bisiklet
Giant
Babamdan bana kalan bu Bianchi ile bisiklet bilgilerim ve sevgimi artirmak istiyorum. Biraz eski ama sanirim baslangic icin iyi bir bisiklet. (bisiklet iyi olmasa zaten 18 sene dayanmazdi sanirim:) Resimlerde göründügü gibi bisiklet komple Shimano SIS exage 300 LX'le donatilmis.

http://img94.imageshack.us/img94/8550/dsc0004lx.jpg

http://img542.imageshack.us/img542/8907/dsc0006bb.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/654/dsc0007xat.jpg

http://img832.imageshack.us/img832/3034/dsc0009rf.jpg

Beni bisiklet hakkinda bilgilendirirseniz sevinirim.

Saygilarimla
Alperen

Scudo

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence çok güzel muhafaza edilmiş ve giriş için uygun. Zaten bir süre bindikten sonra daha üst seviye bisiklet almak isterseniz o zaman da üst seviye bir bisiklet alırsınız:)

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Çok güzel bir bisiklet. Başlığı okurken kötü bir şey çıkacak karşıma diye bekliyordum lakin bu bisiklet iyi bir boya ve bakımla daha hoş olur kanısındayım.

evren ılgazlı

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Bianchi
ya baban çok iyi bakmış yada siz iyi muhafaza etmişsiniz süper bir başlangıç bisikleti hatta devam bile edilebilir.iyi pedallamalar

Tepki
10
Bisiklet
Giant
Hayir sadece sele lastikler ve elcikleri degistirdim. tüm bisiklet bu yazdigim parcalar haric orjinaldir ve orjinal kalmasinida istiyorum. belki bir gün antika olur... :in:

Tepki
10
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar yeni bir bisiklet almaya karar verdim, tarih daha belli değil ama aklımda bir bisiklet var gördüğüm günden beri aşık oldum ve hayalini kuruyorum.

Işte bu bisiklet, aynısını nerede bulabilirim? Cok araştırdım ama hicbiryerde bulamadım. Murat beye ö.mesaj atdım ama cevap alamadım. Bana yardımcı olacak arkadaşlara cok teşekkür ederim.

Bu olursa sevinirim, lakin olmasa alternatif olarak ne önerirsinz. Bütcem +- 3500lira

http://img13.imageshack.us/img13/8016/meinbaby1.jpg
http://img692.imageshack.us/img692/7883/meinbaby2y.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
18 senelik bisiklet diyemedim görünce, kimse de diyemez sanırım. :)

halilgoksal

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Merida
beğendiğiniz bisiklet Cube AMS 100 2012 modeli... biraz modifiye edilmiş (maşa ve aynakol ilk gözüme çarpanlar) €1900 satışı varmış zamanında :) nette araştırırsanız 1-2 yerde €1600 civarına bulmak mümkün. (tabi ki yurt dışında... sanırım kişisel ithalat limitini aşıyor ve kargo + vergi masrafları cabası)

mertceo

Forum Demirbaşı
Tepki
103
Bisiklet
Salcano
Bisiklet çok güzel duruyor maşAllah; satmayın sizde çocuğunuza akrabanıza miras bırakın nesilden nesile geçsin tarihi eser olur bakarsınız. :) :)

Tepki
10
Bisiklet
Giant
@mertceo

Babamdan hatıra oldugu icin satmayı düşünmüyrom zaten. Dediginiz gibi tarihi eserde olabilir :rolleyes:

Tepki
10
Bisiklet
Giant
@Alperen Öztürk

Tamam arkadaşlar ben bu bisikletin aynısını alamıyacağımı anladim ve başka bir bisiklet bakmaya başladım. Cube konusu kapanmıştır. Ilginiz icin teşekkürler.

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
neden vazgeciyosun hocam cube cok güzel kaliteli bir bisiklet alman malıdır bir diğer değimle ömürlük

ozgurerdem

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisikletiniz Türkiye'de üretilen bianchilerden olmadığı bariz. İtalya'da üretilmiş olup kaliteli parçalarla donatılmış. Parçaların kaliteli olmasından ziyade saklanma biçiminden dolayı bu tazelikte kaldığına inanıyorum. Elinizden bir an olsun bırakmayın bisikleti. Yeni mtblerden alamayacağın tadı bu ATB-MTB den alacağından eminim. Güle güle kullanmanız dileğiyle. Umarım çocuklarınıza da bu temizlikte miras kalır.
Bu arada sonradan farkettim. mesajı düzelteyim
Bolu'daymıssınız. Yazın görmek isterim bisikleti.

Tepki
10
Bisiklet
Giant
@sezer şentürk
Evet ama cok pahalı hele hele bu gösterdiğim bisiklet 15000lira civarında ben nasil alayım onu.?

@ozgurerdem
Hayır ben boluluyum ama istanbulda kalıyorum, yinede insallah görüşürüz. Ya gercekten okadar kaliteli bir bisikletmi bu, ben böyle düşünmüyordum ama rahmetli babam cok severdi bu bisikleti gözü gibi bakardı, demekki iyi olduğu icinmiş.

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
güle güle kullanın 18 senelik deyince eski bir şey bekliyordum.... hiç sıkıntısı yok gibi ve kullanışlı güle güle binin...bol pedallar...

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Sayfayı açmadan önce 2.dünya savaşından kalma bir bisiklet bekliyordum :D... Bisikletten çok kullanılan mekanizmalar dikkatimi çekiyor.Her hafta shımano'nun değişik versiyonlarını görüyorum.Hele ki bisikletçi dükkanını ziyarete gittiğimde Shımano'nun,Sr Suntour'un çok eski dönemlerden kalma vites mekanizmalarını aynakollarını görünce kendimi alamıyorum.Bir ara her gördüğüm eski mekanizmaları çekip internette paylaşacam:D Kazasız bol pedallar...

Berkay G.

Aktif Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
ben olsam ön çamurluğu söküp drop bar takar binerim. çok güzel görünüyor.

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
3500TL bütçeniz var ise bunu çift amörtisörlü veya normal bir dağ bisikletine harcamamanı tavsiye ederim.Eğerki sürekli offroad yapmıyorsan dağ bisikleti aldığına pişman olacaksın. Boşuna 3-6kg fazla ağırlık ve kalın dişli lastikler boşuna enerjini harcayacak. Onun yerine çok güzel yol bisikletleri düşünebilirsin, veya tur bisikleti/ cyclocross da olabilir. Almadan önce kesinlikle iyi araştırmanı öneririm.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Alperen Öztürk
Tabiki o kadar kaliteli bisiklet. Hele de orijinal italyan bianchi ise kalitesinden şüphe bile etme! Kullan onu bi ömür taşır seni ve bıraktığın kişileri