Aynakol yamukluk sorunu

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlar aynakol azıcık yalpalıyor ve zincirde öyle. Nasıl düzeltebilirim ?

Scudo

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Bende de var o problem. Yeni ayna kol aldım, hatta klasik bisiklet için çift yapraklı olanı bulmak hiçte kolay olmadı.Orjinali de elimde ve probleme çözüm bulunabilirse çok güzel olur.Düzeltip takabilirim.

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
bende bugün okuldan dönerken farkettim ilk başta zincir yamuk gibi gidiyordu sorun aynakoldaymış. yardım edecek yokmu ?

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
aynı sorun bendede vardı değiştirdim ama benimki tek yapraklı olduğu için bulmam biraz zorladı

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
Uzun yolda sıkıntı çıkarırmı? çıkartmazsa devam edeceğim yoksa değiştirmek şart

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Zinciri pert eder diye dusunuyorum ben , pimlerinin gevseyip cikmasina neden olur uzun yolda

cyling35

Üye
Tepki
51
İsim
ayberk
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
aynı sorun bende vardı aynakolu değiştirdim sıkıntı gitti aynakolu bi aç içindeki dişlilere bak kardeşim eğer yıpranma varsa oynar benim ki öyleydi değiştirdim şuan bi sorun yok

• Beğen
Tepkiler: NightRider

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu aynakol eskiden ikiliydi ve onunde koruma vardı. Demircide pimleri söküp tekli hale çevirdim. Haliyle yamuklukta vardi , konunun basinda yazmistim ama herkes degistirmeyi tercih etmis . goruldugu gibi disliler ile aynakolun gobegini birlestiren 5 buyuk hat var. Bnde kadroya bagladigim lastikli isik yardimiyla hiza alarak ve elime insaat eldiveni takarak ileri geri zorladim . 5 ana hat uzerinde ileri geri oynadim ve hepsini bir hizaya soktum. Bilemiyorum belki benim aynakolum dandiktir malzemesi kotudur ve ben bu sayede elimle duzeltebilmisimdir ama sonuc olarak kol gucuyle yaklasik 1 mmlik hata payi birakarak duzelttim. Sizde bu sekilde deneyebilirsiniz . ellere eldiven giymeyi unutmayin :)

Dosyalar