Atek Bisiklet

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
Schwalbe Kojak lastim teminimde yardımcı olduğu ve çayını , güleryüzünü eksik etmediği için Bostancı da bulunan Atek Bisiklet Üzeyir Bey'e çok teşekkür ediyorum.Güleryüz , kaliteli ve satış sonrası hizmet için tercih edebilirsiniz 👍

Scudo

Byhan

Üye
Tepki
220
İsim
Tarık
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba değerli dostlar. Atek bisiklet Üzeyir bey ile tanışmam 1 yıl önceydi geçen bu 1 yıllık süre zarfında kendilerinden 3 adet brompton c line bisiklet aldım ve dostlarımada tavsiyede bulunarak bisiklet almalarına vesile oldum. son olarak Haziran 2023 de p line siparişi verdim kaporasını (25.000 tl) ödedim ve yaklaşık 3 aylık bir süre içerisinde bisikletin gelebileceği konusunda sözleştik. bisiklet bedeli olarak 3.000 eur olarak anlaştık lakin aşağı ve yukarı ufak oynamalar olabilir dendi. Bu zaman zarfında şahsım atek bisiklet ve ithalatçı firma acell bisikleti ile iletişim kurarak siparişimin ne durumda olduğunu öğrenmek istedim ve bu süreçte bana sabırla yardımcı olup bilgi verdiler. 14 eylülde bisikletim geldi ve teslim almaya gittim. kurulum ayarlar vs. derken ödeme noktasında benden 3.500 eur ücret talep edildi sebebini sorduğumda bisikletin uçak kargo ile geldiğini bunun da maliyete etki ettiği bildirildi. yeni gelecek bisikletlerin daha maliyetli olacağı söylenip yılbaşı gibi yeni parti gelecekmiş. bir bisiklet sever olarak tüm bu olumsuzluklara rağmen bisikletin ödemesini yapıp teslim aldım. ben bisikleti teslim aldıktan 2 hafta sonra atek bisiklet stoklarına yeni p line bisikletler geldi ve bana haber verdiler.
şimdi benim şikayetim şudur ve bunu gerekli bütün platformlarda paylaşacağım;
  • ben bisikleti aldıktan 2 hafta sonra bisiklet normal yollar ile stoklara girecek ise benden neden uçak kargo ücreti alındı
  • benim uçak kargo ile gelsin talebim olmamasına rağmen bisiklet uçak kargo ile geldi ve bana öncesinde bunun bilgisi verilmedi
  • Acell bisiklet ile yazışmamda bana söylenen '' BAYİNİN ÜRÜNÜ UÇAK KARGO İLE TALEBİ DOĞRULTUSUNDA '' bisiklet uçak kargo ile gelmiş
  • yaklaşık 2,5 ay bekledikten sonra 2 hafta daha bekleyebilirdim.
Şimdi ben bu konuyu hem Atek hemde Acell ile yazıştım ve netice kocaman bir sıfır.
ve son atek bisikleti Üzeyir bey bana dedi ki PAHALI GELDİ İSE ALMAYABİLİRDİNİZ ...
BİR DAHA ATEK BİSİKLETMİ ASLA...
bende ticaretle uğraşıyorum ithalat yapan bir firmada çalışıyorum ilaç sektörüne ilaç kutusu yapan matbaa müşterilerimiz var.
kutu imalatında kullanılan kağıtları gemi yoluyla getiriyoruz lakin acil durumlarda bu ürünleri kara yolu ile getirmemiz gerekiyor ve asla bunu müşteriye yansıtmıyoruz.çünkü müşterinin öyle bir talebi yok biz verdiğimiz sözü tutmak zorundayız.
Yaklaşık 1 senedir çeşitli bisikletler kullandım ve birçok bisikletçi ve tamirci ile iletişimim oldu. Son 1 sene zarfında dedim ki işde aradığım bisiklet dükkanı ve servisi dedim Atek bisiklet için ama yanılmışım.

• Beğen
Tepkiler: ahmet1914

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.121
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
hocam selamlar. P line için yunanistana selanike gidip (araba-uçak) vergi iadesi alıp geri dönebilirdiniz. Ya da yurtdışına çıkıyorsanız , büyük bir valize bisikleti koyup extra taşıma parası vermeden , gene vergi iadesini alıp bisikleti getirebilirdiniz.

Mesela pegasus kampanyasında parise 3500 liraya git gel bilet aldım. Artık sizden geçmiş bu durum ama ilgileneler için fikir olur diye iletmek istedim.

• Beğen
Tepkiler: Byhan

Byhan

Üye
Tepki
220
İsim
Tarık
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
hocam selamlar. P line için yunanistana selanike gidip (araba-uçak) vergi iadesi alıp geri dönebilirdiniz. Ya da yurtdışına çıkıyorsanız , büyük bir valize bisikleti koyup extra taşıma parası vermeden , gene vergi iadesini alıp bisikleti getirebilirdiniz.

Mesela pegasus kampanyasında parise 3500 liraya git gel bilet aldım. Artık sizden geçmiş bu durum ama ilgileneler için fikir olur diye iletmek istedim.
Üstadım bizim esnafımız kazansın istedim. Dostluklarına insanlıklarına güvendim bir kapımız olur gider kahve içer sohbet ederiz dedim.