Ataşehir

eternal77

Üye
Tepki
0
Ben İstanbul Ataşehir'den Halil...30 yaşındayım ve lojistik sektöründe yöneticiyim...Uzun yol bisiklet maceralarına merak saldım...Umarım en yakın zamanda ben de bir tane gerçekleştirebilirim...
Herkese iyi pedallar...

Scudo

eylem

Üye
Tepki
1
öncelikle merhaba, ataşehirde olupta ataşehir içi yada her türlü pedallamak isteyen varsa tanışmaktam memnuniyet duyarım, yoksa bu ataşehir çok sıkıcı bir yer çekilmiyor yalnız =)

goxcell

Üye
Tepki
0
arkadaşlar, ataşehir civarındaki organizasyonlara katılırım.

Bal

Üye
Tepki
0
Selam bende ataşehir civarındayım. Pedallayalım ama nerelere herkes beyin fırtınası yapsın. Pedallayabileceği gün ve saatleri herkes yazsın. Önümüzü görelim ve ona göre bir program yapalım .

hasan mehmet yalı

Aktif Üye
Tepki
382
Bisiklet
Corratec
@Songül_Efsa_Kethüda

efendim,forumumuza kimler gelmiş?hoş gelmiş.

ah şu bisiklet kültürü daha da yaygınlaşsa da geneli sıkıcı olan istanbul u da neşelendirebilsek.yol bisikleti ile sizlere katılıp dağ bayır tırmanmak ne kadar zor sa da hepinize bol neşeli keyifli ataşehir turları dilerim

• Beğen
Tepkiler: Bal

hasan mehmet yalı

Aktif Üye
Tepki
382
Bisiklet
Corratec
@Bal

mustafa cım sen de yol bisikleti ile zor katılacan gibi geliyo,ama yapın bakalım programları,haberleşelim.

Tepki
3
@eylem

arkadaşlar bende ataşehirde oturuyorum her akşam MTB bisikletimle çıkıyorum sizlerle buluşup tanışabilmek için herkesi 19 nisan pazar günü saat 12:00 da ataşehir amfitiyatro sanhesine bekliyorum orada olacağım isterseniz ataşehir çapında kendi aramızda bir grup kurabiliriz destekleyenleri bekliyorum teşekkürler...

Tepki
3
merhabalar, ben batı ataşehirde oturuyorum, ama sizin tarafa da gelirim :) yalnız bisikletimi bu hafta almayı planıyorum... bakalım bisikletimi edineyim sonra akşamları iş sonrası ve haftasonu tüm gün biniyor olacağım... hatta arabasız olarak caddebostan sahiline inmeye niyetliyim haftasonları ama hiç tecrübe etmediğim için yol uygun olacak mı bilmiyorum... sonuçta arabayla trafik yokken 10 dakkada oradayız, benim evden 5-6 km tutacak yol...

Tepki
3
arkadaşlar en iyisi bu pazar yerine her pazar saat 11:00 de ataşehir amfitiyatro konser alanında buluşalım gelemeyen arkadaşlar için de çok uygun olabilr zira ben 19 nisan da gelmeniz için size yazdım ama 19 nisan*da sanırım aranızda olamayacağım. her pazar bunu yaparsak bisiklet ve spor açısından çok uygun olur diye düşünüyorum akşamları ve haftasonları çıkabiliriz irtibat kurmak isteyen arkadaşlar messenger eklesin tşkler...

g-yotine@hotmail.com

Tepki
3
bu hafta ben de gelemiyorum, bisikletimi aldım ancak başka planlarım vardı... bu arada bir sorum olacak, bisikletle caddebostan sahile indiniz mi? hangi yoldan? yani araç trafiği açısından soruyorum, güzel bir yol var mı bildiğiniz?

elginoz

Üye
Tepki
64
@Emek Tüzün

şöyle gidebilirsiniz... (umarım anlatabilirim)

ataşehir'den __ carrefour'a...

ordan otobüs duraklarının üzerindeki köprüden (tuzcuoğlu)___ yolun karşı tarafına geçin...

ordan___ sahrayıcedid'e doğru sürün (rotanız minibüs yoluna inmek)

minibüs yoluna indikten sonra karşıya doğru hangi sokağa girseniz düz aşağıya doğru indiğiniz sürece çıkacağınız yer bağdat caddesidir...

ordan sahile inersiniz artık:)

umarım anlatabilmişimdir. ben bir iki kez böyle gittim çünkü. uzatmış da olabilirim yolu. belki benden daha kısa tarif edecek arkadaşlarım da vardır burada.

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ataşehirin çıkışına yakınsanız kayışdağı cad.'den aşagı süzülüp k.bakkalköy'den bostancı köprüsü yolu ile bostancıya oradanda sakince sahilden caddebostana gecebilirsiniz.

Tepki
3
teşekkürler, aslında sormak istediğim daha çok bisiklet ulaşımına uygun bir yol... yani otoyola girmeden kaldırımdan veya daha sakin bir yerden nasıl giderim diye düşündüm... yaya üst geçidi bir çözüm evet... peki bostancı köprüsünde bisiklete uygun geçiş alanı var mı?

B

BF Okuru

Misafir
bostancı köprüüsnden aşagıya çılgıın gibi inen arabaların dışında bir de köprü inişinde hemen saga bi yanyol dönüşü var ki,arabalar bu noktada bisiklet için ciddi tehdit oluşturuyor...
en mantıklısı carreforuun ordan üst gecit..eger hızlı bi şekilde kıöprüden inerim diyorsanız o ayrı tabi:)

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emek Tüzün

uups pardon ozaman, ben trafikte gitmeye sanırsam fazla alıştığım için o yolu onerdim,evet üstgecit de kullanılabilecek bir rota.

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@Emek Tüzün

İstanbul da bisiklet yolu pek olmadığı gibi maalesef kaldırımda da gidebilme imkanı fazla yok. Ben yaklaşık 3 yıldır K.Bakklköy de oturuyorum. Caddebostan sahile gitmek için kullandığım yol, bir arkadaşımızın tarif ettiği gibi Sahrayıcedit üzerinden gitmek, Bostancı ya gideceğim zaman da kontrollü bir şekilde Bostancı köprüsünü kullanarak gidiyorum.
Bir kaç kez denediğim ve gayet sakin olduğunu gördüğüm bir alternatif daha var, PTT hastanesi önündeki üst geçitten karşıya geçerek modern camii yanından sahile ulaşılabilir.
Biraz daha uzun km içeren bir gezi organize edilirse ben de aranıza katılabilirim.
Herkese iyi akşamlar.