ankaradan bir genç için bisiklet seçimi

burakozbek

Üye
Tepki
0
merhabalar.sitenize yeni üye oldum.bir kaç sorum olacak.tamamını okursanız sevinirim.çokca fikirleriniz gerekiyor.

1)siteyi bir süredir takip ediyorum.bütün bisiklet severler 23 yaş ve üstü.ben 17 yaşındayım ama güzel bir bisiklet toplayıp şehir turlarına katılmak istiyorum.sizce yaşım bu turlar için genç mi?

2)bisikletim çooook eski.18 yıllık beldesan marka bir bisiklet.ama hala iş görür durumda.aşağıdaki durumları mı uygulayayım yoksa yeni bir bisiklet mi alayım danışmak istedim.

-bisiklette süspansiyon yok.ön maşa yı süspansiyon yapmak istiyorum.
-kadronun boyanması lazım.
-vites takımının elden geçmesi lazım.
-v fren var şu an.u fren yapmam lazım.
-bisikletin arka tekerlek üstündeki dişli bölümünü bugün iyice bir temizledim kir sökücü yardımıyla.daha çok temizlenmesi lazım

ya da yeni bir bisiklet almak lazım.hangisi daha uygun olur?

teşekkürler.:D

Scudo

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Öncelikle hoş geldin:)Bisiklete binmenin yaşı yoktur.Burda 12 yaşında bisiklet severlerde var...52 yaşında şehirler arası tur yapan amcalarımızda var(Genç delikanlılar:))Bisikletine gelince Beldesan zamanının en iyi bisikletlerindedi...İyi bir bisiklettir...Yazdıklarını uygulayabilirsin.İstersen şayet bütçeni bilmiyorum.Yeni bir bisiklette alabilirsin...Sen düşün.Kararını ver sonra buraya yazarsın.Bizde sana fikir veririz:)

• Beğen
Tepkiler: dogan58

Emirhan Atasöz

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Şayın Gayet Uygun.Bende 17 Yaşındayım.
Bisiklet Konusuna Gelince , Ona Masraf Yapacagına Yeni Bir Bisiklet Alman En İyisi.
18 Yıllık Bir Bisiklet %99 Demir'dir.
Aliminyum Bir Bisiklet İle Bisikletten Zevk Alırsın.

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
bence önünde iki seçenek var birincisi bisikletini temizler, boyar, vites sistemini ufak tefek çıkma parçalarla yeniler, binersin. Şehir turları için illa yeni bisiklet almak gerekmiyor. Üstelik Ankara gibi düz bir yerde. Kimseye aldırmadan
devam edersen daha iyi bir bisikletçi bile olursun... İkincisi de bir şehir tur bisikleti alırsın. Ama bence bunun için biraz bekle kendi tercihlerini oluştur.
Sonuçta kimsenin söyleyecekleri senin kendi tecrübenin yerini tutamaz.
Bisikletinde binilebilir duruma gelir gelmez turlara katılmaya başla. Kimseye de aldırma sonuçta yeni veya eski... bisiklete binmek amaç. Ufak bir not şehir için boşuna masrafa girip süspansiyon takma...

• Beğen
Tepkiler: dogan58

Anıl Akalp

Daimi Üye
Tepki
159
Bence de bisikletten keyif almak istiyorsan yeni, daha hafif bir bisiklet almalısın :in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
200 ile 500 e kadar çok güzel bisikletler gördüm.Temiz ve satan kişilerde güvenilir diye düşünüyorum.

dogan58

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Doğan
Bisiklet
Diğer
ben yeni aldım kafam rahat seninde yeni almanı tavsiye ederim