Ankara Bisikletçilerinin Geçerken Selam Vermesi

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Gerçekten çok hoş bir davranış.

Artık bir kültür olmuş galiba, ne zaman yanımdan geçseler "Merhaba, Uğurlar olsun, Selam, İyi akşamlar, Günaydın" eksik etmezler, yanımdan geçip selamlamayan yok, yolun karşı tarafından bile geçseler kafa işareti ile selamlarlar.

Çok hoşuma gitti.

Başka şehirlerde var mı acaba?

Oysa arabalarda böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Bisikletin getirdiği birlik duygusu olmalı :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu söylediğiniz çok göreceli bir kavram. Turlamaya çıkıyoruz, birçok bisikletli ile karşılaşıyoruz ama içlerinden çok küçük bir kesimi selam veriyor. Bu durumdan gayet tabi şikayetçiyiz birlikte turlayan arkadaşlar olarak.
Tabi ki size böyle denk gelmesi çok da iyi bir durum.

Alper Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Fuji
Bulunduğum yerde tek kaldığım için zaman zaman kendime selam veriyorum ayıp olmasın diye :) şaka bir yana birbirimizi selamlamak çok hoşuma gider benim de

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@Sercan T.

Yani ben tabi ki öznel bir yorum yaptım çünkü başıma geliyor sürekli :) inanın o selamdan sonra kondisyon otomatik olarak artıyor, lütfen selamlarımızı eksik etmeyelim :)

Bu arada birlikte turlayacağımız Ankara'da kimler var burada, katılmak isterim de ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmed Deniz

Selam verilmesinden yanayım ben de tabi, gördüğümde de buna özen gösteriyorum zaten.
Tabi ki katılabilirsiniz.(link)

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@Sercan T.

Teşekkürler, geçmiş turlar ama yenileri olursa takipteyim, umarım yakalarım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmed Deniz

Ramazan dolayısıyla ortak bir şey ayarlamak zor oluyor bu ay için. Ancak gelecek ay için bir şeyler düşünüyoruz, sizi de özel mesaj yoluyla haberdar ederiz, kalabalık olmak güzel bir duygu.

Tepki
6
Bisiklet
Sedona
bazı arkadaşlar yanımdan hızlıca geçiyo bir selam var bişey yap ben elimden geldiğimce elimi kaldırıyorum yada kafamla bir şeyler yapıyorum yapmayanlarında canı sağolsun :islik:

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@Sercan T.

Çok iyi olur, aslında birlikte sahur da yapılabilir sanki, gece sakin olur ortalık sabaha nazaran, çantalara doldururuz kahvaltılıkları, termosları alır sohbet ederiz, her şey organizasyona bağlı tabi, hafta sonları olabilir gündüz işleri olanları için. Benimki bir fikir tabi.

Oruç tutmak şart değil maksat muhabbet ve eğlence.

3 5 kişi olsa tadından yenmez.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmed Deniz

Benim 2-3 günde bir turladığım abimiz memur olduğu için, diğer arkadaşların çoğu da çalıştığı için gece o saatlere yanaşmazlar diye düşünüyorum. Ancak benim için rota uygun olduğu sürece herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Özel mesaj yoluyla haberleşelim bir.

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
İzmir de de çoğu bisikletçi selam veriyor.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Benim bulunduğum yerde bisikletli çok az insan var benim gibi uzun turlara gidenler çok az. En azından ben hiç karşılaşmadım. :) O yüzden bana selam verenler yada benim selam verdiklerim genelde köylerinden yada ilçelerinden geçtiğim insanlar oluyor.. :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Ankara da bisiklet koşmayı özledim. Hey gidi gençlik hey... :)

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@Burak Küçük

Genellikle profesyoneller veriyor, çünkü bana selam verenlerin ortak özellikleri full aksesuar, kask vs. Kısaca bisiklet felsefesini yaşayan insanlar kıymetini biliyor diğer insanların ve daha içten oluyorlar. Bisiklet bir tutkudur :) o tutkuyu ortak yaşayanlar paylaşır ancak.

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mersin'de bu kültür ya çok az ya da bana öyle denk geliyor. Selam vermedikçe selam aldığımı hatırlamıyorum hiç. Ama neredeyse hepsi yanımdan geçerken pür dikkat dikizliyor tabiri caizse :)

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Istanbulda daha selam vermeyen bisikletciye denk gelmedim :)
Tabi arkadaslarinda dedigi gibi selam verenler genelde full aksesuar bilincli bisikletciler.

Bir keresinde de cengelkoyde zorla kunefe ismarlamaya calisan bir esnafa denk geldim siz yorgunsunuz kunefe yiyin diye israr etti bizde kiramadik yedik :) ayrica kunefe gercekten cok guzeldi :)