Altınoluk, Akçay, Edremit veya Burhaniye'de yol bisikletinden anlayan usta

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar, bizim hibrit bisikletin jantları değişecek. Ön jantta haliyle problem yok da, arkayı değiştirmesi için bizim sitenin bisikletçisine götürdük. Jantlar Shimano R501. 700x23 lastiklerle kullandığımız jantları, yine aynı lastiklerle kullanmak üzere, R501 jantlarla değiştireceğiz. Bisikleti bıraktım döndüm, akşamüzeri gittiğimde "abi buna furç lazım, bu ters dönüyor" bilmem ne falan dedi bir şeyler gösterek. Ben de tamam kalsın o zaman dedim, aldım geldim. Anlayacağınız bu tip bisikletlere yabancı bu genç arkadaş, bulaşmak istemedi.

8x3 Deore sistemde kullanılacak jantlar. Yani elimde jant mevcut, lastik falan her şey var. Mevcut bisikletteki parçalar yetmeyecek mi bir jant değiştirme işlemi için? Lastik profili aynı, her şey aynı. Ferhat Köse'ye sordum, o da hiçbir sorun olmaması lazım, furç falan nereden çıktı dedi, şaşırdı. :) Biz de şaşırdık ve bu işi yapabilecek bir usta tavsiyenizi bekliyorum.

Ayrıca, bu tip bir işlem için hangi aletlere ihtiyaç var? Kendimiz yapmaya kalksak, ne gerekir? Mantığıma göre ruble diğer janta aktarılacak ve olay bitecek. Bu işlem için ne gerekiyor, ona göre kimseyi bulamazsak kendimiz yapalım.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Edremit'te SALCANO SERVİSİ & VARLIK MOTOR Halit VARLIK var, senin işini o halleder.
Adres : Tuzcumurat mah. Çayiçi cd.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Ben edremit/ kadıköyde oturuyorum altınoluk edremit falan görünce şaşırdım bi zaten eğer yakınlarda oturuyorsanız size yardımcı olabilirim en azından anladığım bişeyse yaparım veya sorun neyde onu anlarız ciddi bir sorun varsa da size yardım edebilcek birkaç yer biliyorum.