Ağır kaza yaptım!

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
hayırlı sabahlar arkadaşlar. 1 mayısta istanbul-orhangazi kaplıcalar-bursa-istanbul turum vardı. O amaçlı antremanlara çıkıyordum. dün akşam saat 6.33 de yola çıktım. Yaklaşık 12 km sonra karaköy'e varmıştım. sahilden rumeli hisarına gidip gelmekti amacım. Trafik bir hayli yoğundu. Sahil yolu olduğu gibi tıkalıydı zaten karaköy'e gelincesiye. Herşey karaköy ile tophane arasındaki tramway yolunda yaşandı. Outdoor spor malzemelerinin bulunduğu, bankaların bulunduğu boş sayılabilecek necatibey caddesine paralel olan cadde bilen bilir. İstanbul avrupa yakası sakinleri anlamışlardır beni.
Kazayı nasıl yaptığıma gelirsek; 20 tempoda yolda giderken arkamdan araba geldi ve kontrollü bir şekilde tramway yoluna geçtim. birkaç metre ilerledim bu sefer arkamdan bir motosikletli geldi. Üzerinde iki kişi vardı. Dedim motorada yer vereyim biraz hızlı geliyordu kendimi sola doğru yönlendirirken o hızda ön teker rayın arasına girdi ve beni üzerinden attı. o saliselerde aklıma hemen ayaklarımı spd pedallardan ayırmam gerektiği geldi ve son bir hamleyle sadece sağ ayağımı pedaldan ayırabilmiştim. Sol ayağım pedalda kaldı bu sebepten düşüşüm dengesizleşti. Tüm vücut ağırlığımla birlikte aralardaki bir metreden yüksek olmayan yeşil çelik dubaya sol göğüs kafesi hizasında çakıldım. Oda yetmedi duba beni diğer dubaya doğru attırdı ve sol kalça-baldırımı çok şiddetli bir şekilde bu dubaya vurdum. Zaten beni durduranda o son duba oldu. Bu arada başımı ve yüzümün bir kısmınıda takla sırasında yere çarptım. Düştüğümde vücudumun yarısı diğer tramway yolunda kalmıştı. Hareketsizdim ve nefes alamıyordum. Göğsüme gelen darbe nefesimi kesmişti. Bayılmak üzereydim. Şoka girmekle bayılma arasında savaş veriyordum. o saliselerde aklıma yüzlerce ihtimal geliyordu herşeyi düşünebiliyordum. Sonra seri bir şekilde nefes almaya başladım. Nefes almakta çok zorlanıyordum. Göğsüm arıyordu. O ara motosikletli çift yanıma geldiler. Bana durumumla alakalı sorular sordular. Ambulansı aradılar. Sonra civardaki banka güvenliği de geldi. Belimde, omur ilikte, kafamda ve boynumda hasar yoktu. Bunu anlatmaya çalıştım. bu arada beni tramway yoluna paralel bir pozisyona aldılar. Arada kaldım tramwaylar bana sıfır kontrollü bir şekilde duraksaya duraksaya geçiyorlardı. ortalama 20-25 dakika yerde o pozisyonda bekledim. son anlara doğru bir bisikletli geldi yanıma. bir anlayan o oldu zaten beni. tam konuşamıyorum göğüs kafesim ağrıyor. Etrafımdakilere diyorum ki bisiklete ve malzemelere sahip çıkın. Onlarda; ya işte sana bir şey olmasın boşver bisikleti falan yahu dikkat edin siz diyorum. O bisikletli arkadaş geldide allah'dan ona emanet ettim. Kimse anlamıyor beni çok ayar olmuştum.
bu arada telefonumu verdiler ve abime haber verdim. Durumumu anlattım. ambulansla aynı zamanda bölgeye geldi. dedim bisiklet güvene alınmadan hiçbir yere gitmiyorum. Zincir vardı ona tutunmaya çalıştım almasınlar beni diye. O bisikletçi kardeşimede allah razı olsun diyorum. Bisikletimi güzelce söküp abime yardımcı olmuş yerleştirmişler. Beyaz kadrolu, kaliteli bir yol bisikleti vardı. Markasını hatırlayamıyorum. Karaköyden kabataş istikametine doğru gidiyordu. Beni duyuyorsa iletişime geçerse çok memnun olurum. Abime gider ayak numaralarını almalarını söyledim mesaj da attım hatta ama henüz bir karşılık gelmedi. Numara o karambolde yanlış da alınmış olabilir. İsmi uğur olmalı. En azından abimin söylediği bu. ambulansla hemem şişli etfale kaldırıldım. Çok üşüyordum. Öyle bir titriyordumki ellerimi kollarımı kontrol edemiyordum. 25 dakikaya yakın soğuk taşta yatmıştım. Ortalama 10-15 dakika aralığında acile ulaşmıştık. hemen tetkik yaptılar. Bt ve rontgen çektiler. İlaçlı değişik bir serum verdiler acıyı azaltıyormuş. sonuçları beklemek için başka bir yere alındım. Sonuçları getiren doktor sol baldırımda ciddi bir ezik ve sol kaburgamda bir çatlak olduğunu söyledi. İyi hissettiğimde gidebileceğimi söyledi. İlaç yazdı biraz dinlendim. Ortalama üç saat hastanede kaldım. taburcu olduğumda saat 23.00 geçiyordu. zar zor arabaya bindim ve eve geldim. Şuan yürüyemiyorum, ayakta çok kısa süre kalabiliyorum. Randumanlı tam nefes alamıyorum. Kaburga batıyor. Hıçkırmak, öksürmek, hapşırmak tam bir ölüm. Son durumum bu şekilde arkadaşlar. bomboş yolda, müsait pozisyonda o ray boşluğunu nasıl hesaba katamadım hala düşünüyorum. Yalnız kask ve gözlüğün çok ciddi faydasını gördüm. bisiklete tam ekipmanla binmenin faydasını bir kez daha görmüş oldum. ambulans gelene kadar yanı başımda sabit duran bana yardımcı olmaya çalışan tanımadığı o dört kişiye buradan da teşekkürlerimi arz ediyorum. Haklarını helal etsinler. Gidecekleri yerden alıkoydum onları. Allah onlardan razı olsun.
http://i.imgur.com/41hNovq.jpg http://i.imgur.com/uGL4nNt.jpg http://i.imgur.com/SvEmCR4.jpg http://i.imgur.com/RloVaN9.jpg http://i.imgur.com/jYSJe8f.jpg http://i.imgur.com/WcsCgAy.jpg http://i.imgur.com/UGAUnNo.jpg

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
büyük geçmiş olsun. son kazan olsun inşallah.

• Beğen
Tepkiler: aeneskral

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.930
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun. Allah betirinden saklasın.

• Beğen

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim

• Beğen

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Çok geçmiş olsun. Ben de bir bisiklet kazasında sol kaburgamı çatlatmıştım.
Üzerinden 2 yıl geçti. Hala derin nefes alırken sızlıyor. Çatlak kırıktan daha kötü maalesef.

• Beğen

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Çok geçmiş olsun en azından senin hayatını sıkıntıya sokacak omurilik veya boyun bel ile ilgili bir sıkıntın olmamış. Bu kazadan bu şekilde teselli bulmalısın. İnşallah yaraların kısa sürede iyileşir. Bir ihtiyacın olursa beni ara, biliyorsun seninle aynı semtteyiz. Kendine tekrar çok dikkat et.

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Videonun 2.12 saniyesindeki gibi bir kaza yaptınız galiba.Geçmiş olsun

• Beğen

İlker Karakuş

Daimi Üye
Tepki
79
Bisiklet
Canyon
Büyük geçmiş olsun kardeş bir anlık dalgınlık veya bişey olmaz düşüncesiyle yerle bir olabiliyoruz. İncecik tekerleklerin bastığı noktalara çok daha dikkat etmemiz gerekiyor. Allah bir daha göstermesin. Acilen sağlığına kavuşmanı diliyorum.

• Beğen

eyupaltindal

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Eyüp ALTINDAL
Bisiklet
Carraro
çok geçmiş olsun. Allah acil şifa versin.

• Beğen

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.907
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gecmis olsun! Umarim bir daha boyle seyler yasamazsiniz... Hepimize zaman zaman bir "KAL" durumu geliyor iste boyle ve kucuk bir hata veya dikkatsizlikle dusebiliyoruz...
Neyseki yardiminiza kosanlar olmus. Birde umursamaz halde gelip gecenler var ki insan diyesin gelmiyor :/
Kask gozluk ve eldiven "CAN" dır kazalarda. Gecenlerde bende off road yolda cakildim. Kaskin sagi catladi ve ezildi. sag eldiven silikon pedlerine kadar soyuldu. Sag on kolda genis yuzeyli deri yuzulmesi ve sag bacagimda basit ciziklerle ciddi ezilme sonucu hemotom oldu. Detay vermemin sebebi ciplak bolgelerde hasar ciddi. Ancak dusme sirasinda kafam yerde surunup gozluk kirilmasina ragmen boyundan yukarida ve yuzumde cizik bile olmadi. Avuclarimda ayni sekilde!. O halde dag basinda kalamayacagimdan pasa pasa pedallayip hastaneye ugrayip geldim 10 km yolu geriye :)
Kask olmasa dusme darbesiyle bayilir, kafayi yarar, ciddi kan kaybi yasar, arkadaslarim ilk yardima yetistirebilir miydi veya onlara ugratacagim panik ne olurdu siz dusunun!
Hic olmadi sakaginizdan sizan kan ve yara icindeki avuclarinizla, araba yoluna kadar bisiklet suremezsiniz tam bir iskence olur!

Kısacasi KASK ELDİVEN GOZLUK - CAN'dir! Hic lazim olmaz ama ciddi bir kazada aklinizi basiniza getirir. Tekrar buyuk gecmis olsun @aeneskral

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Geçmiş olsun,inşallah en kısa zamanda iyileşir,bisikletinle yollara dönersin.Yalnız kaskın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük.Kask bana göre değil qanka,bana bi şey olmaz yha diyenler tekrar düşünmeli.

@aeneskral

O durumda bile bisikletini düşünmeni etrafındakiler anlamayabilir ama forumdakiler iyi anlar.

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Ucuz atlatmışsın, geçmiş olsun, işin kötü tarafı iyileşmesi uzun süren bir çatlak.

Bende tramvay rayına girip çiçekliğe düştükten sonra tramvay yollarında hız yapmıyorum artık.

C.tesi günü de bir arkadaş kask verildiği halde takmadı, şimdi kafatası çatlak, herkese ders olsun bunlar.

• Beğen
B

BF Okuru

Misafir
geçmiş olsun kardeşim. iyi istirahat et, kendine özen göster, rehabilitasyonu ihmal etme. pedalların en kısa sürede dönmeye başlar umarım. bu kaza da nazar boncuğun olsun.

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

Ben de tramvay rayına tekerini takıp alaşağı olanlardanım, neyse ki yavaştım.

• Beğen

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
büyük geçmiş olsun. her kaza bizim için büyük bir tecrübe. en kısa sürede iyileşmeniz dileğiyle.

• Beğen