Aerobar hakkında

AgekiSs

Üye
Tepki
10
İsim
Ahmet Duran Sınık
Bisiklet
Carraro
@JusTiMe eline ne geçti dalga geçtinde,cevabını bekliyorum..

Scudo

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@AgekiSs Dediklerimin %99.9unun gerçeklik payı var diyeyim sana o zaman

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
381
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Usta gidon kalın geldiyse jilet taşıyla(canavar) ile gidonu zımparayla çapını azalt ozaman olur makineyi ayni yere uzun süre tutma delik acmayasin :tskler:

• Beğen
Tepkiler: AgekiSs

AgekiSs

Üye
Tepki
10
İsim
Ahmet Duran Sınık
Bisiklet
Carraro
@Pisiklet şefi o dediğin gidona zarar verir,aerobarın tutacaklarında pay var onların icini yontmayı deniycem.Alakan için sağol :)

burakrize

Üye
Tepki
0
İsim
Burak
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Herkese selamlar. Carraro e life 2.1 elektrikli şehir bisikletim var. Elektrik motorunu kullanmadığım zamanlarda bisiklet hızı ağırlığından dolayı inanılmaz yavaşlıyor ancak aerobar varmış gibi gidon tutuşu yaptığım zamanlarda hızımı motordan bağımsız 30-35 km hızlara çıkarabildiğimi farkettim. Bir aerobar satın almak kesin istiyorum ancak uyumluluk konusunda şüphelerim var. Bisikletimin gidon türü attığım resimdede görüldüğü üzere kelebek gidon. Herhangi bir aerobar ı bu bisikletin gidonuna sorunsuz bağlayabilir miyim. Eğri yamuk vs. durur mu. yani düz takabilir miyim konusunda endişelendim. Birde gidonumun çapını bilmiyorum ancak sorun olcağını sanmıyorum. Düz şekilde takıp takamayacağım konusunda forumda bilgisi olanlar bir cümle dahi yazabilirlerse çok sevinirim.IMG_7856.png

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aero bar şehir içi kullanımda tehlikeli.

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.122
Bisiklet
Diğer
Herkese selamlar. Carraro e life 2.1 elektrikli şehir bisikletim var. Elektrik motorunu kullanmadığım zamanlarda bisiklet hızı ağırlığından dolayı inanılmaz yavaşlıyor ancak aerobar varmış gibi gidon tutuşu yaptığım zamanlarda hızımı motordan bağımsız 30-35 km hızlara çıkarabildiğimi farkettim. Bir aerobar satın almak kesin istiyorum ancak uyumluluk konusunda şüphelerim var. Bisikletimin gidon türü attığım resimdede görüldüğü üzere kelebek gidon. Herhangi bir aerobar ı bu bisikletin gidonuna sorunsuz bağlayabilir miyim. Eğri yamuk vs. durur mu. yani düz takabilir miyim konusunda endişelendim. Birde gidonumun çapını bilmiyorum ancak sorun olcağını sanmıyorum. Düz şekilde takıp takamayacağım konusunda forumda bilgisi olanlar bir cümle dahi yazabilirlerse çok sevinirim.
1692679929167.png
En iyi ihtimalle böyle bir tribar takacağınızı düşünüyorum. Direkt tt bisikletteki aerobar'ı takmanız için vitesten tutun baya bişeyi değiştirmeniz gerekiyor. Eğer fotoğraftaki gibi bir tribar takacaksanız da olmayacaktır. Çünkü gidonunuzda düz bir alan yok maalesef.

Bunların açı verilebileni var mı bilmiyorum ama öyle olsa da sağlıklı bir pozisyon yakalamanız çok zor duruyor.
Ondan en başta düz bir gidon almanız daha iyi gibi.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Osman Selman

Forum Demirbaşı
Tepki
405
Bisikletinize uygun bir aparat değil, illa takacağım diyorsanız takın ama sizin için çok tehlikeli bir aparat olur kendisi. hem bisiklete uygun değil, hem tehlikeli hem de yeterli tecrübeniz yok diye tahmin ediyorum. bence hiç bulaşmayın.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.956
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@burakrize Fren kolları aerobarların üstünde olduktan sonra neden olmasın. Yani elin altında olmalı fren. Sonradan ekleme aerobar kullananlar frenleri esas gidonun üstünde tutmaya devam ediyor. Bu çok tehlikeli. Bir diğer dikkat edilmesi gereken şey, bisikletin üst borusu ebat olarak aerobar kullanmaya uygun mu? Aerobar kullanırken gövde neredeyse yere paralel olduğu için normal sürüş pozisyonuna göre alınmış kadroların üst borusu aerobar kullanımı için kısa geliyor.