Aerobar hakkında

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
Slm herkese. Bi konuda yardimlarinizi bekliyorum. Elimde 25.4 uyumlu aerobar var. Ama benim gidon 31.8. Bunu takabilmemin imkani var mi?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Yanlış hatırlamıyorsam delta'da adaptör satıyorlardı, bir bakın...

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
koca forumda bilen yokmu bi yardım edin allah rızası için kaç gündür arıoyorum. illaki vardır sadece bağlantı kısmı değişecek yani zor bişey deil bu.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
aerobara aerobarın çapından daha küçük bir bilezik adaptör takabilirseniz aerobarın çapını düşürebilirsiniz. vazelin gerçekten iş görecektir. küçük yeğenin bmx'ine öyle takmıştık aeroyu.

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.736
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
25.4 cmlik gidonun etrafına çapı 31.8 olana kadar bez sarıyorsunuz. Yeterli kalınlığa ulaşınca bezi kesiyorsunuz. Bezin etrafına vazelin sürerseniz daha güvenli bir hale getirmiş olursunuz. Sonra da montaj falan...

Vay be içimde gizli trollük varmış :)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
404 ya da koli bandı kullanın.En olmadı, kaynak yaparsınız. :cool:
Edit: Yeni bir aerobar yerine, yeni bir bisiklet daha mantıklı olacaktır.Kökten çözüm her derde deva.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.472
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serkan Mıstınoğlu

ahahaha daha neler .Maliyet yuksek olucak belki ama kayganlastiricida olabilir,ama kesin emin degilim :D

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida

AgekiSs

Üye
Tepki
10
İsim
Ahmet Duran Sınık
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi geceler gece yazıyorum şuan bunu. Ben XLC marka bir aerobar aldım (Triathlon Handlebar) Mtb bisikletim için sadece uzun asfalt turlarında kullanıcam rüzgardan dolayı.Alırken bilinçli aldım 31.8 gidonlarla uyumsuz, 25.4 gidonlarla uyumlu. Benim sizlerden yardımım burda başlıyor :) Benim gidon orta kısmı 31.8 mm gidona sahip kelepçeler geçmiyor. Bizim arkdş almış nasıl yaptıysa uydurmuş bende onun böyle söylemesi üzerine aldım bisikletcilerde yaptırırım bir şekilde diyerekten ama 2-3 bisikletci gezdim biz yapamayız dediler,aynı kelepçenin 31.8mm olanıda yokmuş. Bu şekilde yapan varsa yardımcı olursa sevinirim, şimdiden teşekkürler. Aerobarın resimini atıcam kelepçe kısmınında.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@AgekiSs Taze hayalgücü lazım size gidin ondan 3-5kilo alın. Bende hazır bulunduğundan o aerobarın tamamen aynısını bisikletime gerçekten taktım :D