8 mbit in aslı astarı var mı?

ilker g.

Daimi Üye
Tepki
108
8 mbite kadar olan paketten kullanıyorum.Ortalama indirme hızı 600 kb şeklinde bizde.Ne hikmetse 15 gb sınırı bizde yok.Ayda 100 Gb tan fazla indirme işlemi yapmamıza rağmen hız aynı :S Aman nazar değmesin :)

• Beğen
Tepkiler: Güvenç Terzierol
Scudo

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.293
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@gurkan

Eveeeet, geçen hafta swichtleri açtılar ve hizmet verilmeye başladı.

Ama superonline 15 Nisan'da geçeceği uygulama ile birçok kişinin tepkisini çekti. Tüm apartmana bu konuda uyarı yapacağım.

10 Mbps hız için aylık 50 GB,
20 Mbps hız için aylık 100 GB,
50 Mbps hız için aylık 250 GB,
100 Mbps hız için aylık 500 GB

Kotaları aştığınızda 512/128kbps a düşürülmüş bir bağlantınız olacaktır ay sonuna kadar.

(link)

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
TTnet 1024kb/s lik internetim var ama 70kb/s yi geçtiğini görmedim... Bi kere 120 kb/s oldu mutluluktan uçmuştum...

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@İlker

arkadaşımında öyle onu gördükçe benim de geçesim var ama bilmiyorum... sonra sorun olur diye korkuyorum:)

ilker g.

Daimi Üye
Tepki
108
Net hızlandırıcı yalan =) DNS sunucuyla pingler bir nebze düzeltilebilir fakat 70 kbtı geçmiyorsa altyapıdan ve o bölgedeki kullanıcı sayısındandır.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.293
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@Ali Menemen

Santrale olan mesafe, mevcut altyapı durumu ve apartmanınız içerisindeki tesisat bu konuda etkilidir(Splitter çıkartıp deneyin ondan da olabilir.)

Siz bir arıza kaydı açarak apartman girişindeki sinyali ölçtürün orada sorun çıkmazsa kendi bina içinizdeki tesisatta demektir sorun.

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
http://img692.imageshack.us/img692/2822/adsz640x400640x400.jpg

Bunu kullanıyorum yetiyor..

• Beğen
Tepkiler: İlyas ŞANLI

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
Ben de evdeki internetimi kotasız yapıp hızını da '8 mbit e kadar' olan seçenek yaptım.:)
Kaydı yapan görevliye sorduğumda 'tam 8 mbit' hızı vaad eden paketin aylık 99 tl olduğunu söylediler.:eek:

Tepki
3
Yaklaşık 6-7 ay kullandıktan sonra hızımı 1 mbit e düşürmek zorunda kaldım.. 15 gb sınır konusu çok büyük bir muamma.. Downloadim hiçbir ay 250 gb altına düşmemesine rağmen 1 ay 512 ye düşürüldü ve son 4-5 gün kalmıştı ayın yeniden başlamasına :) Ancak benim problemim yaşanan kopmalardı.. Önceleri akşam yoğun olduğu saatlerde kopuyordum, sonra iyice çığrından çıktı.. Bir gün öğlen sıraları bir arkadaşımla önemli bir görüşme yaparken yarım saatte yaklaşık 10 defa bağlantı kopması yaşayınca telekoma gidip hızımı düşürdüm.. Eğer 8 mbite geçmek istiyorsanız öncelikli olarak 4440375'den bölgenizin bu hattı destekleyip desteklemeyeceği konusunu danışın, eğer destekliyorsa hattınızı yükseltin.. Yoksa 8 mbitden 1 mb ye düşünce attan inip eşşeğe binmiş gibi oluyorsunuz..

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@gurkan
Eğer öyle bir sorun varsa ttnet taaaa bizim evden ana şubeye kadar bütün hatları kontrol edecek, sanırım bu iş için uğraşmaz :)

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.293
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@Ali Menemen
Siz bir hizmet almak için para ödüyorsunuz değil mi? Yanıtınız evet ise "UĞRAŞMAK ZORUNDALAR!"

2 ölçüm yapacaklar sizinle ilgili.

1. Evinizin içindeki soketten sinyal seviyesi ve stabilitesi ölçülür. Sorununuz olduğundan muhtemelen düşük çıkacaktır. (Yüksek çıkarsa da santralde sizin hattınıza çakılan portta sorun vardır, hızınız hattan dolayı düşmüyordur.)

2. Apartman girişi kontrol edilir. Sorun yoksa problem tamamen sizinle ilgilidir, elektrikçi çağırır kontrol ettirirsiniz. Şayet sinyal seviyesi burada da düşük ya da kesintili ise (mesafeyi kapsam dışında bırakıyorum ADSL teknolojisinin bir handikapıdır) artık hatları mı kontrol eder, santrali yıkar yeniden mi inşa eder o onların problemidir.

İşin özü koyun olmayın arkadaşlar :) 3 ay uğraştım defalarca eve gelip gittiler ve sorunumu çözdüler, çözmek ZORUNDALAR !

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
arkadaslar ttneti bilmem ama ben evde 1 mbit kablo net sınırsız internet kullanıyorum ve şuanda hatlarda bi gariplik mi var bilmem ancak max 128 kb inebilmesi mümkün olan film 800 küsür kb değerleriyle iniyor :D

endneedless

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Carraro
15 gb tan sonra hızın 512 kb ye düşüyor ve internet hızın bulunduğun mevkiye göre değişiyor. yani ordaki kablo sistemi iyiyse 8 mb verimi alırsın

eyup ensar

Aktif Üye
Tepki
114
yazıların hepsini okumadım ama kısaca şöyle,
8 Mbit alırsınız
telekom santrale olan uzaklığınıza bakar
mümkün mertebe en yüksek bağlantı hızını ayırır( ne kadar ayırdığını modem sayfanızdan(192.168.2.1) öğrenebilirsiniz.(mesela benim ki 2mbit)
eğer hızdan memnun olmazsanız 4440375 i ararsınız ve bunu rapor ederler.
yarım saat sonra bağlı olduğunuz santral görevlisi sizi arar( beni gece 1 de aradılar, tabi ben onları 00.30 da aramıştım)
ve hızınızı 4 mbit yapar.
sonra bakarsınız ki bağlantınız kopuyor, tekrar ararsınız ve hızınız geri 2 mbit'e düşer
benim başımdan geçenler bunlar.