8 Ağustos 2009 - İstanbul & Antalya 15 gün (kaldı iki gün)

mammoth

Üye
Tepki
84
Bisiklet
Sedona
Başlığı görenlerin büyük bir kısmının vereceği ilk tepkinin büyük bir kahkaha olacağından emin olarak yazıma başlamak istiyorum. :) Baştan söylemeliyim ki yıllık iznim henüz netleşmiş değil ve bir hafta rötar ile yola çıkıyor olabilirim.

Uzun yıllardır hayalim olan turu bu sene gerçekleştirmek konusunda artık en ufak bir şüphem kalmadı. 1 Ağustos C.tesi sabahı İstanbul - Kadıköy'deki evimden yola çıkmış olacağım. Bu fikir bir ay önce hafızamda canlandı ve önümde 1.5 aylık bir süre olmasına rağmen hazırlıklara tam gaz devam ediyorum. İlk olarak kendime uygun bir rota çizmekle başladım. Bu hafta sonu büyük bir kısmını tamamladım diyebilirim. Kadıköy'den Yenikapı'ya kendimi attıktan sonra feribotla Bandırma, oradan da Gönen, Edremit ve Akçay'ı takip ederek sahil şeridine ulaşmayı planlıyorum. Kendime Google Earth ve Karayolları haritası ile 60 duraklı bir rota hazırladım. Rotayı görmek isteyen, senin için şu yollar daha iyi ve güvenli olur diyenler varsa rotamı gönderebilirim. Bunun yanısıra tur bilgileri, uzun yol malzeme listesi, kampçılık bilgileri, uzun yol makaleleri gibi dökümanlar hazırladım. Sürekli okuyor ve araştırıyorum. Ege - Akdeniz bölgesi camping adresleri ve telefonları olan bir listem dahi oluştu. Bu listeden yolumun üzerindeki campingleri ayırmak kaldı sadece. Bir çoğunuz diyecek ki Ağustos sıcağında bu yolu almayı nasıl başaracaksın. Kendime bu kadar güveniyorsam ve inanıyorsam elbette ki başaracağım. Şimdiden kondüsyon idmanlarına başladım bile... Günde ortalama ne kadar yol yapabileceğimi henüz hesaplayabilmiş değilim ama bisikletimi aldıktan sonra bir aylık idman süremde hesaplamış olurum.

Bisikletime gelince; 4 Temmuz da bisikletimi de almış olacağım. Bir süredir 3 model arasında takıldım kaldım ve bunu aşmaya çalışıyorum.

Sedona 711v
Kron Xc1000
Sedona Borla

Üçünden birini seçmiş ve almış olacağım bu tarihe kadar. Bakalım hangisi benim için hayırlı olacak...

Tavsiyelere ve yardımcı olacak bilgilere sonuna kadar açığım. Gitme,deneme, yapma gibi tavsiyelere kapalıyım. :)

Yardımcı bilgi ve belge göndermek isteyen olursa msn adresimden ve ya mail olarak gönderebilir. Şimdiden tavsiyeler ve destekler için sonsuz teşekkürler…

msn: endofwyatt@hotmail.com
e-mail: kaya.ozgur1@gmail.com

Scudo

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Merhabalar Sevgili Dostum,
Öncelikle yolun açık olsun. Sen gitmeyi kafana koymuşsun zaten, sana kimse gitme diyemez. :) Aksine gitmen için bile teşvik etmeye hazırız. :)

Harika bir plan, şimdiden başarılar diliyorum. Rotanızı bizlerle burada paylaşırsanız çok daha mutlu oluruz.

Sıcaklara dikkat edin gerisi kolay. Plansız programsız gitmeniz çok daha güzel olacaktır.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: TOYGAR YONTGAN

mammoth

Üye
Tepki
84
Bisiklet
Sedona
@Serkan Taşdelen

İlk mesajın senden gelmesi motivasyon oranımı iki katına çıkardı Serkan. Desteğin için teşekkür ederim. Rotamı 1-2 gün içinde buradan paylaşmış olacağım...

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Eğer tamamen kıyıdan gitmeyi düşünürseniz, İzmir-Bodrum ve Marmaris-Kaş arası için yol tavsiyelerinde bulunabilirim. "Kıyıdan" deme sebebim geçen sene İzmir-Bodrum'u Seferihisar-Kuşadası-Millipark-Doğanbey-Akbük(Didim)-(Dağ yolundan) Bodrum olarak geçmemizdi. (forumda yazısı ve rota bilgileri var.) Ayrıca ana yol yerine Dalyan üzerinden de Göcek rampasına kadar ulaşabilirsiniz.

Kazasız turlar.

five

aykutkarasac

Aktif Üye
Tepki
297
Yolun açık olsun arkadaşım.. Karar vermek yolun yarısıdır.. Sen yolun yarısını halletmişsin zaten..

Kazasız belasız sürüşler olsun..

Gelişmeler hakkında haber verirsen seviniriz.. Rotan, malzeme listen vs.vs.. Belki buradan da bu konularda katkılar olabilir..

cagan0403

Forum Bağımlısı
Tepki
361
öncelikle selamlar,
bu yazdığınız rota da güzel ama yolu baya bi uzatıyosunuz
ek bi fikir olarak eskişehir yolunu tavsiye ederim iç bölgeleri de görmüş olursunuz hemde yolunuz da kısalmış olur
yinede karar sizin şimdiden iyi yolculuklar:)

mammoth

Üye
Tepki
84
Bisiklet
Sedona
@cagan0403

Dostum,

İlk rotam İzmit, Bolu, Bilecik, Afyon üzerinden Antalya olacaktı. Daha sonra bu yolların tek başına gidilebilecek yollar olmadığı kararına vardım ve tercihimi Ege kıyılarından Akdeniz'e inmek olarak güncelledim... Daha önce bu kıyıyı arabayla gezmeme rağmen benim için yeteri kadar doyurucu olmamıştı. Bu sefer çok farklı olacak... :)

mammoth

Üye
Tepki
84
Bisiklet
Sedona
MALZEME LİSTEM

TEKNİK

Bisiklet
Sigma Bc-906 km saati
Heybe çanta
Silindir Çanta
Gidon Çantası
Sırt Çantası
Eldiven
Kask
Gözlük
Suluk
Pompa
2 Yedek İç Lastik
Tamir kiti
Lastik çıkarma aparatı
Yedek fren pabuçları
Yedek fren, vites telleri
Zincir sökme anahtarı
Yedek zincir baklaları
Zincir Yağı
Alyan takımı
Lastik yama seti
Patlak önleyici sıvı
Ön arka Aydınlatma
Cımbız
Çakı
Köpek kovucu
Lastik tutturucu
Japon yapıştırıcı
Sapan
Düdük

KONAKLAMA

Çadır
Uyku tulumu & Pike
Mat
Ledli çadır aydınlatma

TEMİZLİK

Diş fırçası
Diş macunu
1 buyuk havlu
2 küçük havlusu
Terlik
İlk yardım çantası
Ayna
Traş takımı
Sinek kovucu
Şampuan
Sabun
Islak mendil
Tuvalet kağıdı
Deodorant

KIYAFET

T-Shirt
Kapşonlu sweet
Yandan cepli pantalon
Şort
Yağmurluk
Eldiven
Yağmur Pantalonu
Şapka
Şort Mayo
Spor çorap
Sandalet
Spor ayakkabı
Bandana
Dikiş takımı

MEDİKAL

Kas gevşetici
Ağrı kesici
Ateş düşürücü
Vitamin
Asprin
Yara spreyi
Bepanthene plus
Pudra
Güneş kremi
Böcek ısırık ilacı
Gazlı bez

DİĞER

Not defteri
Kalem
Hard disc 80 gb
Foto makinası ve aks.
Tripod
Cep telefonu
Şarj aleti
Mp3 player
Çakmak
Biber gazı
Pilli radyo

Şimdilik bu parçalardan oluşan bir liste hazırladım arkadaşlar... Eklemeyi unuttuğum şeyler mutlaka vardır. Unuttuğum bir şey gözünüze çarparsa ve söylerseniz belki hayat kurtarıcı olabilir. :)

mammoth

Üye
Tepki
84
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar,

Belki bir gün işinize yarayacaktır düşüncesiyle camping adres ve telefonlarınıda paylaşsam fena olmaz sanırım. Bu listeden yolumun üstünde olan campingleri bulmak kaldı şimdi.

MARMARA BÖLGESİ

(link)

EGE BÖLGESİ

(link)

(link)

AKDENİZ BÖLGESİ

(link)

KARADENİZ BÖLGESİ

(link)

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

(link)

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@Özgür Kaya

Rota muhteşem görünüyor, ama aklıma birşey takıldı. Bu rotayı 15 günde geçmeyi mi planlıyorsun?

Sevgiler...

mammoth

Üye
Tepki
84
Bisiklet
Sedona
@Serkan Taşdelen

Girip girmemeyi düşüdüğüm tek bir nokta oldu Serkan. Güllük tarafına geldikten sonraki devam edeceğim noktalar, Yalıkavak, Gümüşlük, Turgutreis, Bitez Koyu ve Bodrum. Güllük ve Bodrum arasındaki rotam bayağı bir içerilerde kalıyor. Güllük'ten doğru beklemeden Bodrum'a mı geçsem diye düşündüm fakat arada kalan yerleri görmediğim için içerilere kadar girme kararı aldım.

Bu yolu 15 günde alabileceğimi düşünüyorum. Kafana takılan bir nokta, bana bu yolu aldırmayacak bir etken varsa paylaşırsan sevinirim.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@Özgür Kaya

Şu amaçla sordum 15 günde mi yapacaksın diye, sanıyorum gezmek istiyorsun. Ama 15 güne sığdırmak istersen gezdiğinden pek bi zevk alamazsın gibi geldi bana. Yani birçok yere gir çık yapmış olacaksın sadece.

Tur finalini bence Antalya'da yapabilirsin. Antalya-Alanya arası iğrenç bir yol. Otel yığınları ile çevrili ve çok sıkıcı...

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: çirkin

mammoth

Üye
Tepki
84
Bisiklet
Sedona
@Serkan Taşdelen

Önerini dikkate alacağım Serkan... Evet bu yolu 15 günde yapmak zorundayım. Dönüş içinde ilk alternatifim tren sonra otobüs. Yıllık iznim 1 ay olmasına rağmen 15 günlük izni zor aldım sayılır. :) Bakalım neler göreceğiz, neler yaşayacağız...

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Murat İLK

Daimi Üye
Tepki
376
Turunuzda başarılar dilerim. Konaklama yerleri için de çok teşekkürler, hatta bu konaklama
yerlerini yeni bir başlık açıp yayınlarsanız çok daha güzel olur. Bizde öğrendiğimiz yerleri
o başlık altından devam ettiririz.

mammoth

Üye
Tepki
84
Bisiklet
Sedona
@Murat İLK

Teşekkür ederim Murat. Konaklama yerleri başlığı açılmıştır... :)

• Beğen
Tepkiler: Murat İLK
Tepki
15
@Özgür Kaya

peki tüm bunların toplam ağırlığı ve kapladığı hacim nedir? taşıması zor geldi bana... tur için kolaylıklar dilerim şimdiden

mammoth

Üye
Tepki
84
Bisiklet
Sedona
@destina korucu

Ağırlıklarını hesaplamadım ama kaç kilo geleceğini şu an düşünmüyorum. Tek düşüncem bu yolu almak :)

Tepki
106
Özgür abi yanında bi arkadaş ararsan bende gelebilirim.Bende Küçükçekmece'de oturuyorum.Ama yalnız gitmek istersen kararına saygı duyarım.Msn:ugur_28@sanalotogar.net

• Beğen
Tepkiler: mammoth

mammoth

Üye
Tepki
84
Bisiklet
Sedona
@Uğur AKIŞ

Sen gelmek istedikten sonra seni kim tutabilir ki. :) Yalnız sorumluğum artacağından dolayı hazırlıklarını falan bana anlatman lazım... :) Gönderdiğim malzeme listesini toparlamaya başla yavaş yavaş o zaman. (:) Bu arada abi, abi diyip duruyorsun, yaşın kaç senin? :)