700 TL Bisiklet Tavsiyesi

Tepki
7
İsim
AHMET
@cesurokcu
Tx serisine göz atabilirsin o halde :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
mossonun düz maşalı bisikletine bak bence hatta ileride drop bar takabilirisin

• Beğen
Tepkiler: dichter13

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@Owlknife Bisikleti okula gitmek için kullanacağım o da 4 kilometre. Canım maşa için fazladan para vermek istemiyor :p

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@dodurgalı_06
Ben zaten onu alacağım. Lakin mosso tekerleri falan dandik, değiştirmem gerek. Ona vereceğim parayla aynı özellikte -kaliteli-başka bir bisiklet var mı diye araştırıyorum.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
kim dedi dandik diye

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@Owlknife
Bir kişi dese eyvallah derim de Mosso kullanıcılar kulübü konusunu okudum bu legardayı alan nerdeyse herkes tekerlerin ve fren pabuçların kalitesiz olduğu hakkında hem fikir. Ondan dolayı yani :)
Müsait olsam hemen yarın sipariş veririm fakat 2 hafta gezmelerdeyim. Bu arada da araştırıyorum. Farklı seçenekler aklıma geliyor :)

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Bu parçalar dandik ama profesyoneller için. Benim bisikletim kron xc250. Sele,sele borusu,gidon,g.boğazı,jant gibi parçalar hep kronun kendi üretimi ve herkes dandik diyor. Ama benim sürdüğüm yollarda bile böyle performans gösteriyorsa hiç de dandik değil. Bunları kafaya takmamak lazım. Ama yine de araştırın. iyi bişey bulursan foruma da yaz.:)

fthugr23

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Fatih Uğur
Bisiklet
Salcano
Salcano City Fun 60 kesinlikle öneririm. 700 TL civarında. Ben 1 sene önce internette büyük bir indirim ile 510 TL'ye almıştım. Sizde araştırarak daha uygun bir fiyata bulabilirsiniz. 1 senedir kullanıyorum ve her türlü yolda kullandığım (Dağ , şehir , toprak yol her türlü şartta kullandım.) halde lastikler 1 kere patlamadı. Ayrıca herhangi bir aksamda bozukluk vs olmadı. Sadece aldıktan 1 ay sonra jant akordları bozuldu. Yeni alınan bir bisiklet için normal birşey.

• Beğen
Tepkiler: foto_sentez

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@cesurokcu ben kronu canlı inceledim kaadrosunuz bil alüminyum olduğuna kendimi inandıramadım vites kolları elcikleri jantları bilmem çok kalitesizdi.
Üstelik günde 4 km den bişey olmaz jant baya götürür seni e pabuçta 10 lira ayrıca mosso daha güzel bence krondan.

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@Owlknife
Benim de gönlümde Mosso yatıyor. :D

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@cesurokcu al gitsin hem hafif hem şık bende kronla triban arasında kalmıştım tribanı seçtim seni iyi anlıyorum :)

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
Şunu fark ettim ilk bisikletlerini alan herkes mutlu. Yani hangi bisikletin kullanıcı konusuna baksam hepsi bisikletin iyi olduğundan bahsediyor. Ben eski hantal bisikletimle 3 kilometreyi 1 saatte giderdik :D büyük ihtimal ben de hangisini alsam mutlu olacağım :)

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@cesurokcu
Bende alacağım bisikleti çok sevdim ama ben alırım sezon sonu indirimine girer o yüzden beklesemmi alsammı bilmiyorum

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@Owlknife
Ne alacaksınz hocam?

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@cesurokcu
Triban 500

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@Gurkan Ortamevzi
Peki bütcemi 1100'e çıkardım diyelim. Bu pahalı bisikletin bana mosso'dan daha ne faydası olacak ?

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@cesurokcu Dostum 2. bisikletim city fun 60 , geçen sene 650 liraya almıştım galiba, 2015 ler dandik maşalı, 2016 da sabit maşaya geçtiler .
Fren pabucu dersen kaç kere önüme kırdılar hepsinde yeterli sürede durdurdu, üstünde salcano trekking comfort lastikler var , virajlara 30-35 yatırarak giriyorum hiç kayma yaşamadım.Sadece bir kere yokus aşağı 58 km/h görmüştüm o anda motosiklette tank slapper denilen olayı yaşadım ama toparladım.
Bu güne kadar sadece ön jant akor gördü, başka bir sorun çıkmadı, 2 haftada 420 km yaptım sadece lastik patladı.
Yani kısacası fiyat performansta iyi bisiklettir,sadece kurulumu bayide yaptırdım,onun dışında tüm bakımları garantisi olmasına rağmrn kendi bisikletçimde yapıldı.
Yani servisi boşver, sağlam bir bisikletçi bulursan hiç sıkıntı olmaz.
Bu arada mosso da güzel, bende kron da var hoş güzel de ağır aletler bi türlü mutlu olamadım şimdi kronu satıp yeni bisiklet alacağım.

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
Bugün gittim carraro 323 aldım. Şahinler Plazadaki bir abi-size göre çocuk- gerçeken kötüydü. Yani bisikletin karşısına geçti, hiç bir şey anlamıyor öylece duruyor. Dediği tek şey bak bu akıcıdır.Bisikletin ağırlığını sorduğudaysa gitti kataloga BAKTI VE GÖSTERDİ "Bak burda ağırlık yazmıyor" dedi.Yani Allah aşkına sen orda kaç aydır çalışıyorsun katalogta ağırlığının yazmadığını bilmiyor musun? Sonra bisikleti aldığımda bagaj takılıyor mu diye sordum"Hı o da ne ki?" dedi. Zar zor bagajı anlattığımda "Ha o mu biz onu satmadığımız için bilmiyorum.". Tam pazarlığa oturduğumuz sırada başka bir müşteri geldi, ve biz yine o abiyle anlaşmak zorunda kaldık. Ne yazıkki 1000 tl'den 870 tl'ye düşürtebildim.

Bisiklete gelecek olursak hafif :) Bi ara ölçecem kilosunu. Beklediğim gibi bir tampon ağrısı çekiyorum :p
Bisiklette baszen vites geçişleri uzun oluyor, heralde bakımdan sonra düzelir. Şimdi tam foto çekemedim, sabah çekeceğim. Sevdim pisikleti yeşilli beyazlı siyahlı.

(link)

Kadrosu falan enlemesine geniş, çok hoş olmuş.
(link)
Pisiklet sürdükten sonraki tatlı yorgunluğu unutmuşum yav...