5 Haziran Dünya Çevre Günü Köprü Geçişi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Mert E.

dediğiniz aynen doğru,derneğin sayfasınada yazdım bi ara amatör platformlar iş bitiricidir diye.ne hikmetse cevap yazmıyorlar.

Scudo

fatiherdem

Üye
Tepki
23
İsim
Fatih Erdem
Bisiklet
b'Twin
@Mert E.

Evet kadıköy kalamış 19 mayıs turu oldukça keyifli geçti bende katılmıştım.. :harika:

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Kudret Kurtcebe

Lütfen Kudret abi ama, sen derneğin sürekli belediye meclisine sunum yapan, takım elbiseli, uzmanlardan oluşan yönetiminden daha mı iyi bileceksin?

Cık cık cık..

• Beğen
Tepkiler: Serrchi

fatiherdem

Üye
Tepki
23
İsim
Fatih Erdem
Bisiklet
b'Twin
@gmfaruk

@gmfaruk Tebrik ederim gerçekten gördüğüm kadarıyla temiz ve keyifli bir tur olmuş :harika:

Bu etkinlik tekrarlanırsa kesinlikle haberdar et bizleri:srnsml:

@Mert E.

@Kudret Kurtcebe

Haha çok iyi :) , böyle böyle düzelteceğiz yanlışları eleştiri gücünüze sağlık @Kudret Kurtcebe @Mert E. :harika:

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
bu pazar 8 adam çarpışacak velodramda köprüden daha önemli......

vatan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso
@BatuhanveTunahan metroya binmek risk budurla eşdeğer gibi bir de velesbitle biniceksen :ckkmk::kötü:

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu niye metro firmasına dönmüş bence bu konuyu kapatalim
Konuya pek ilgi gelmedi toplanmak isteyen yok herhalde?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Berke

berke,bence protolün arkasına takıl,sona kalır isen dona kalırsın,birde dikkat et kamikazeler var,sağ sol yapıyor,
derneğin sayfasına mesaj düştü malesef sağa yapıştıracaklar milleti,soldan araç haldır haldır geçecek,
sona kalanlar elinde geçecek çünki protolden sonra gelenler resim çekmek için duracak bu arada inşallah kaza olmaz biri resim çekeyim derken arac vuracak al başına belayı,inşallah sorunsuz bir etkinlik olur,bu pazar
veledromda sıkı zamana karşı yarışlarında olacağım.

(link)

kayıtlar kapanacak deniyor sonra lütfi kırdarda kayıt yok diyor anlamadım ,bu gün tersimden kalktım herhalde..:)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe
Yazıyı şimdi okudum abi evet ben zaten hep en öndeki ekipte olurum arkalarda işim yok. Köprüde de tek şeridi kapatacaklarmış tam bir komedi millet sığamayacak ki minimum 2 şerit lazım ama yok izin yok tabi. Cumhurbaşkanı, Başbakan geldiği zaman 10 kilometre geriden bütün yolları kesip milleti 1 saat bekletiyorlar şurada bisiklet geçişi için 10 dakikalığına kapatamıyorlar köprüyü, rezillik.
Forumda zaten herhangi bir organizasyon yok gibi, eğer gelirse @Yağız Gökmen ile geçerim köprüyü ardından veledroma uğrarım belki karşılaşırız abi.

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@Kudret Kurtcebe Kudret abi bu etkinliğe ilk ve son kez 2012 senesinde katılmıştım. O zaman köprü trafiği tamamen kapalı idi. Biz Üsküdar sapağına vardığımızda ardımızdan da trafiği kontrollü olarak açmışlar tabi, gazı kökleyen geliip kornalar çalarak aracından içinden bi yığın küfürler edip bağırıyorlardı. Duyuyorduk hepsini. Ben orada bu etkinlikten hicap duymuştum. Şimdi sizin yazdıklarınızı okuyup sol şeritten araç geçişine izin verileceğini de okuyunca tamamen soğudum. Gidemeyeceğim zaten istanbul dışında olacağım :) Yani özetle üzülecektim katılamıyorum diye ama şimdi üzülmüyorum.

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.450
Bisiklet
b'Twin
Kadıköy tarafından katılacak arkadaşlar var mı? 8 Martta hep beraber gitmiştik.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
düzenli sıra olmadığı takdirde, milletin birbirini Avrupa bisiklet yarışlarındaymışçasına geçmeye çalıştığı takdirde, arabaların önüne hiç bakmadan atlayan bisikletçilerin sayı olarak üstünlüğünü fırsat bilip araçlara artiztik yapanlar olduğu sürece bu etkinlikler anlamsız ızdıraptan başka bişey olmaz. herkes düzgün şeritte 2şerli arka arkaya sürse yanımızdan isterse araçlar geçsin hiçbişey olmaz. kaldıki yurtdışınla araç yolları birleşik bazı yerlerde ayrım yok. ama bisikletçiler bizim gibi değil. izliyorum videoları sıra sıra gidiyor adamlar. öndeki yavaşsa bile bekliyor yavaş gidiyor. bizde öylemi? dibine kdr gelir vatandaş arka tekeri kaydıra kaydıra fren yapar kaya kaya gelir arkana senide strese sokar. çoluk çocuğun yanından koca koca bisikletlerle son sürat geçer gider. enerji patlaman varsa vur kendini daha taşa hopla zıpla at enerjini insan olup dön geriye sonra. neyse yine kızdım.

• Beğen
Tepkiler: Çaylak-24

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Tek şeritte ve yan taraftan vızır vızır araç geçerken yapılacaksa katılmanın bir anlamının olmayacağı etkinlik. Ben 2011'de katılmıştım o zaman tamamen kapatmışlardı, ama şimdi dönüp bakıyorum da, köprüden geçmenin ne espirisi var ki. Enerjiyi şehir içinde bisikletlere yol ve alan açma yolunda harcamak lazım. Köprüden geçerken ister pazar ister en gereksiz bir günün gece yarısı olsun kavga çıkacaktır. Memleket kavgacı adam dolu.

Çaylak-24

Üye
Tepki
27
İsim
İbrahim faruk
Bisiklet
Carraro
Ramazandan önce inanılmaz bir düğün-nişan veya memlekete gidenlerin trafiği olucak ztn köprüyü kapatmaları imkansız olurdu. kapatılsaydı katılım yapardık ama böyleyse sıkıntı :-(