31 mayıs ODTÜ yarışı

bisikletletçi52

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@memocy

video için teşekkürler abicim güzel parkurmuş hoşuma gitti

Scudo

esbike_gokay

Daimi Üye
Tepki
180
Yağmur yağarsa ben yarışı hemen o anda bırakıcam bu sefer geçen yarıştan biliyorum bisiklet 3 kat ağırlaşmıştı belim ağırdı bisikleti taşıcam diye :) Şaka bi yana dümdüz otoban gibi bir parkurdu fakat sporcuyu yoruyor singlelar zevkli sayılır çıkış fazla yoktu hatırladığım kadarıyla.Bakalım antrenmanlarımın az olduğu bir dönemde nasıl bir yarış çıkarıcaz gezmeyede olsa Ankaraya geliyoruz Esbike olarak.Çünkü Ankara bizi hiçbir organizasyonumuzda yalnız bırakmadı.

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
Ankarada kırkikindi yağmurları devam ediyor.. İnanmazsınız dün (pazar günü) 2007'deki gibi öğleden sonra 15-20 dakika sağnak yağmur indirdi.. Tamda elitler yarış zamanına denk gelen bir saatti... eğer dün yarış olsaydı elitler gene yer yer çamur ile mücadele edecekti..
bakalım haftaya hava nasıl olacak..
Şu anda hiç bir parkur düzenlemesi yok.. eğer geçen seneki parkur yapılacaksa ağaç budama ve zemin temizlemeye ihtiyaç var,ısırgan otları en verimli zamanını yaşıyor,bolca uçan yaratık var..

• Beğen
Tepkiler: bisikletletçi52

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Dün parkura bakmaya gittik ancak henüz belirli bişey yok malesef.. Zemin çok güzel, yağış olmadığı sürece çok keyifli bir yarış bizleri bekliyor olacak..
Parkurda uzun çıkışlar olacak diye tahmin ediyorum. Dayanıklılık ön plana çıkacak yani. Ayrıca uzun single tracklerde var ve geçişi çok zor kılıyor.. Teknik olarak zorlayıcı bir yer göremedim ben her yer çok rahat.. Tabi önceki seneki parkur olursa o parkurda çok güzel bir teknik iniş vardı orayıda bir kaç kez indik dün rahat iniliyor sorun teşkil edecek bişey yok..
Ama Memocy'ninde dediği gibi ısırgan otları bazı yerlerde çok büyümüşler ve dün bizde nasibimizi aldık onlardan :)
Parkur henüz netleşmedi malesef o yüzden fotoğraf falan çekemedik..
Ayrıca dün tam araziden çıktıktan sonra acaip yağmur bastırdı kısa sürelide olsa.. Biz yakalanmadık ancak eğer yarış bun tarihte olsaydı parkuru düşünmek bile istemiyorum..

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
Bildiğim kadarı ile bu tip yağmurlardan korunmak için yarış saatleri normalden daha erken olacak. Kesin bilgi olmamak kaydı ile elit yarışı 12.30 gibi bir saatte başlayacak. Yani eğer hava tam olarak kapalı olmazsa bu tip yağmurlardan korkmanıza gerek yok.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Arkadaşlar ben şu anda Ankaradayım, acaba Odtü parkurunu gezdirebilecek kimse var mı (eskisi veya yenisi farketmez, bayadır araziye giremedim de :) ) yarın gidebilirsek iyi olur mesela. Ayrıca müzeleri falan da gezmek istiyorum Ankarada, yardımcı olabilecek birileri olursa güzel olur :)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Hakan abi parkur hala belli değil ki :( Bizde pazar günü gittik parkura bakalım diye ama ODTÜ'lü arkadaşlar bile bilmiyorlar parkuru malesef.. Ne zamana netleşir onuda bilemiyorum.. Benimde bu sıra çok işim var sürekli meşgulüm antremanları bile aksatıyorum.. Zamanım olsa sabahtan giderdik araziye.. Yine de Ogün abilerle bir konuş istersen belki sabah erkenden falan giderler..

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@d.berkay

Benim derdim yeni parkurdan ziyade biraz arazi tozu yutmak teknik çalışmak, hacettepenin tozuyla duruyor mtb :) Kısacası araziye girecek Ankarayı bilmediğim için beni alıp adrese teslim edecek biri lazım , ilgililere duyurulur :)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Hakan Yazman

Hakan abi Cuma günü sana uygunsa gidebiliriz Odtü araziye.. Gerçi Bülent abi ile konuştuğumda perşembe ve c.tesi gidicez demişti araziye.. Olmadı perşembe günü bizde antreman dönüşü geliriz Ozan'la hep beraber takılırız. Ama cuma günü biz kesin gideriz Ozan'la..

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

exacbachay

Daimi Üye
Tepki
43
@d.berkay

Dayı perşembe akşamı olursa süper olur.Biliyorsun bensiz antrenman dikensiz güle benzer.:rolleyes:

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@exacbachay

Dayıcım akşam yapmamız çok zor.. Sabah erkenden yapıyoruz haftaiçleri çünkü herkesin işi gücü oluyor.. Ayrıca şu sıralar akşamları havaya pek güvenemiyorum her an değişebiliyor..

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Arkadaşlar, şehirdışından gelecek olanlar nerede kalacaklar?
yer adı, fiyat, semt, mevki, ulaşım bilgilerini alabilir miyiz?
Ona göre şimdiden rezervasyon ve gidiş planını yapalım.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@d.berkay

Berkay'cım cuma kesin girelim hep beraber Bülent, Mustea, sen, ben sabahtan Tech Türk arkadaşla da haberleşelim gelebilirse. Yarın girelim diyorduk ama bugün havanın yağışlı olmasından dolayıyarın çamurlu olur dendi, bu yüzden yarın yol bisikletiyle çıkacağız gibi görünüyor, ama cuma affetmeyelim araziyi

• Beğen
Tepkiler: d.berkay
Tepki
7
07.06.2009 Pazar günü ODTÜ'de bir yarış olacağı söyleniyor.Yarışa 4 gün kalmasına rağmen bölgelere/kulüplere ulaşmış bir faaliyet programı,davet,herhangi bir resmi yazı vs. hiçbiri yok ortalıkta.

-parkur
-yarışın saati
-teknik toplantı yeri ve zamanı bile belli değil bu olacağı söylenen yarışın.

Bu durumda bu yarışın olması mümkün görünmüyor...Sizce de bu durumda bir enteresanlık yok mu?

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Arkadaşlar, biz arazide veya asfaltta arkadaşlarımıza/rakiplerimize karşı yarışmıyoruz.Asıl rakibimiz 70 milyon insan.Bizim kazanmamızı bırakın, yarışmamıza bile engel olacak, bilgisiz bırakacak, ne haliniz varsa görün tavrında insanlara karşı yarışıyoruz.
Rakibinizi iyi tanıyın.Onlar sizi sevmiyorlar.Onlar hayatları boyunca binmedikleri bisiklete ait kurumları yönetiyorlar.İçlerinde birkaç uzman var (yiğide hakkını vermek lazım; Gürol abi, Birol hoca, Feyzi bey gibi ve dahası) ,onları da geri plana atmak için bütün düzen kurulu zaten.

Bu forum sadece toplanma, fikirlerimizi paylaşma ve birlik olma yerimiz.Hareket etme yerimiz.Ama hareketin sonuçlanacağı yer ise, Federasyonun telefonları, mail adresi ve aynı zamanda kopyaları da Spor Bakanlığına gönderilmeli.
Çünkü biliyorsunuz askerlikteki gibi eşeği sağlam kazığa bağlamalı.Bir komutan bir er'ine iş verince, diğer ere de, ilk görev verdiği işi yapacak mı diye kontrol etmesi için görevlendirirmiş.Çünkü bilirmiş ki hata yapma, işi yapamama yüzdesi yüksek.
Bu yüzden talep ve şikayetlerinizi hiçbir zaman sadece bir merciye göndermeyin.Her zaman bir üst merciye de gönderin.Ha o zaman da işiniz görülmüyorsa, o zaman balık baştan kokmuştur.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Fatih Abi bu konuda çok haklısın. Burda yazdıklarımız kesinlikle havada kalıyor.. Şikayetlerimizi ve isteklerimi direk mail atarak yada telefonla arayak federasyona bildirmemiz lazım.. Odtü'lü arkadaşlara yarış alanında kamp yapılabilecek bir yer var mı diye sormuştum cevap olumsuz çıktı. Ankara'da uygun fiyatlı güzel otel bulmakta çok sıkıntı bu yüzden federasyona toplu şekilde mail atıp veya arayıp kalacak yer tahsis edilmesini isteyebiliriz. Misafirhaneler veya öğretmen evleri bu işler için uygun görünüyor.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Biraz araştırma yaptım ve yararlı olabilecek bir kaç bilgi buldum arkadaşlar..
Buraları arayıp bilgi alırsanız hepsi parkura en fazla 10km uzaklıktaki yerler..

ANKARA ANADOLU OTELCİLİK
VE TURİZM MESLEK LİSESİ

Adres: Bahriye Üçok Caddesi No:2 Beşevler /ANKARA
Tel: 0312-212 66 27-28-29
Faks: 0312-2221741
e-posta: 123240@meb.gov.tr

Ankara DSİ Misafirhanesi

Telefon: (0312) 287 93 45
Adres: Eskişehir Yolu, 8. km., ODTÜ’nün karşısı

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI KONUKEVİ

Tel: 309 21 00

Adres: 19 Mayıs Stadyumu karşısı, Boks Eğitim Merkezi, Ulus

TAPU KADASTRO MİSAFİRHANESİ

Tel: 222 56 66

Adres: Taşkent Cad.No: 56, Bahçelievler

TEDAŞ MİSAFİRHANESİ

Tel: (312) 212 51 47 - 212 02 02
Milli Kütüphane Karşısı, BAHÇELİEVLER - ANKARA

TCDD MİSAFİRHANESİ

Tel: 309 05 15/ 4655

Adres: TCDD Misafirhanesi, 2. Bölge , Tren Garı

Yalnız TCDD misafirhanesinde yer ayırtma gibi bi durum yokmuş galiba, odalar 3'er kişilik gidip soruyorsunuz yer varsa kalıyorsunuz.

zorbeyonur

Forum Demirbaşı
Tepki
642
Bu arada gelecek arkadaşlar acele etsinler çoğu kalıcak yerler dolmuş....