27 1-1/4 Jant ve Lastik Komple Değişimi...

Kaan AYSEL

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhabalar, elimde markasını bilmediğim bir bisiklet var.
Babam evvelden bu bisiklet ile yarışlara falan katılırmış. Arka göbek RX100, Koltuk Selle Italia Gel Flow, Fren takımları RX100, Değiştirici Shimano bişilet :)) ön değiştirici RX100, arka falan hep orjinal shimano anladığım kadarıyla marka parçalardan bir araya gelmiş bi alet. Sorunum şu;
Bisikletin üzerinde Rigid Star 5 jant var ve büyük bir kaza sonrası bu jant yamulmuş. Hafif hafif zıplatma yapıyor, bisikletçiye götürdüm jant değişecek dedi çıktı işin içinden ama öyle mi bilmiyorum. Bana önerebileceğiniz Jant ve lastik takımları nedir arkadaşlar? Jant'ın yuvası büyük yani 28-29" jant rahatça oturur kanaatindeyim. Tabii 1 çift takımda lastik alacağız. Ağırlık önemli değil. Yarışlara falan katılmayacağım, gün aşırı 35km yol yapıcam fitness'a giderken
kullanmak için. Araştırdım 1-2 jant model'i buldum.

Sanırım Alex Rims R450 28" ve Mavic CXP 22 28" Jant ölçülerine sahip road bike jant'ları.
Bu jant'lara uygun olarak hangi lastikleri alabiliriz? Dediğim gibi RX100 göbek kullanıyorum 36 telliydi sanırım...

Yardımlarınızı bekliyorum...

Scudo

Kaan AYSEL

Üye
Tepki
0
Bir de Rigida DP 18 UP model numaralı jant'ı buldum. Bu da 28". Bu jant'ın beni en çok mutlu eden yanı jant'ın derinliği. Yaklaşık 3 cm gibi bir derinliği var ve ben tip olarak çok seviyorum o görüntüyü. Bu jant'ın üstüne Michelin PRO3 lastik takabilir miyiz?Yeniden teşekkür ederim...Rigida DP 18 UP

Doğukan Akdoğan

Daimi Üye
Tepki
43
İkisini birbiriyle uyumlu olarak kullanabilirsiniz, elinizdeki göbek ile uygun boyda teller ile işini bilen birileri tarafında örülürse bu jant setiniz sizi üzmeyecektir. dp 18 uygun fiyatlı ağır sağlam! bir janttır... michelin pro 3 ise hafif kaliteli bir yarış lastiğidir. daha uygun fiyatlı daha uzun ömürlü sağlam modelleri de tercih edebilirsiniz... Michelin Krylion, Continental vektran vb.

Günay Savaş

Daimi Üye
Tepki
116
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisikletinizin fotoğraflarını da görebilirmiyiz. gerçekten çok merak ettim.

Tepki
0
Tabii en kısa zamanda bisikletimin resimlerini de yayınlayacağım. Şu anda demonte şekilde duruyor alet çünkü kadro rengini değiştirmek için 1 haftadır sanayilerde geziyorum ve en sonunda istediğim rengi bulduğumu düşünüyorum. Yeni Chevrolet Spark'ın Metalic Sedefli Kokteyl Yeşili rengi ile nikelaj'ı bir arada kulllandım. Arka teker bağlantı noktası, ve ön maşa komple nikelaj oldu. Yakında yayınlayacağım resimleri zaten.

Diğer kullanıcı adıma onay gelmediği için yeni bir kullanıcı adı ile cevap yazmak zorunda kaldım bu yüzden kusura bakmayın.

Doğukan Bey, size de çok teşekkür ederim yardımlarınız için.
Yalnız araştırdım piyasada siyah renk hiç Rigida DP 18 bulamadım. Ya sarı ya da kırmızı var bu da benim renk uyumuma uygun değil. Acaba önerebileceğiniz siyah kalın ofset'li jant var mı acaba bana? Alex Rims R450 28" modelin rengi tam istediğim gibi ama sağlamlık konusunda hiç bilgim yok. Sizin düşünceleriniz nedir? Teşekkür ederim...