23 ağustos poyraz köy bol rampalı sahil dışı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Kenan ARPAÇ

sapur supur döküldünüz

http://img39.imageshack.us/img39/7329/spiritwolfrw41.jpg

dağ bisikletlileri rampa grubu
darub

23 ağustos poyraz içerden bol rampalı ağır turumuz

katılım son durum dökülen varmı daha

1-kudu apaçi
2-reha
3-kadir
4-ali
5-serdar
6-süha
7-cannon9
8-karaburga

start ----07.30 --bostancı adalar iskelesi önü
kontenjan 15 kişilik
10 dakika bekleme toleransı

hava raporu 29 derece
karaburga dostumla cepten haberleşmece onunla çekmeköy girişinde mezarlığın orda buluşuruz

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
çok ağır bir turdu
5 adet su 2 adet çikolata bir adet benim o bir büyük çay iki adet ayran
1 adet limonata ve tabi mort oldum şekerim düştü
yemek gerekiyordu kalori almadık kartepeye giderken kalori almadan gidersek aynen mort
bütün pedalşörlere teşekkürler herkes iyiydi ben hariç arkalarda kaldım harun rampaları yedi bitirdi evren gölge gibi harunun peşinde serdar ve suha acaiptiler
evren bize süpriz yaptı bostancı sanayide bizi bekliyormuş meğer evet acaip zevkli idi eve gelmeden pastaneye girdim iki adet büyük börek ve 2 adet limonata içtim kendime geidim

guneyharun

Aktif Üye
Tepki
297
@kudu

Evet benim içinde güzel bir turdu,bol rampalı güzel yollardan gittik.Kudret abimize ,Evren'e,Serdar'a,Süha'ya teşekkürler.Birazda performans turu oldu ama o çay bitirdi beni Eğer Kudret Hocanın bioenerji yöntemi olmasaydı ben yerlerde sürünüyor olacaktım:sonst1zde gerçi süründümde virajda;) Şuan için fotoları atamıyom çünkü program yüklemek gerekli ama en kısa zamanda halletmeye çalışacam. Bu arada 106 km yi devirmişiz rampalalı yolda,yemede yanında yat:lick3:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Tur İstatistikleri:

Toplam kat edilen yol: 110 km. (tahminen herkes için evinden çıkış-evine dönüş bu civardadır.)

Bisiklet üstünde geçirdiğimiz süre: 6 saat 15 dakika.

Maks yükseklik: 260 m.

Tırmanılan yükseklikler toplamı: 2045 m

İnilen yükseklik toplamı: 1990 m

Herkese geçmiş olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@kudu

Güzel bir turdu, kudu bizi haşlayabileceği en güzel rotayı seçmişti. Tabi ben bunu yolda fark ettim :)

İyi bir ekipti herkese gerçekten teşekkür etmek gerek, herkes temposunu korudu. Uzun rampaları olan 60 km'lik poyraz gidiş rotasını 3 saatte devirmek iyi bir sonuç olsa gerek. Bol rüzgarlı (ama bisikleti durduran yana yatıran cinsten), rampalara doyduğumuz bir antremandı

Gezideki yanlış hareketimiz yemek yemeden ve saat 13.00 gibi yola çıkmamız olmuştur. Üstüne sabahtan demlendiği belli olan o çayı içmek olmuştur!. Kudret abinin biyo enerji muayenesi olmasa ben de adam olamazdım.

2 hafta kadar bisiklete uzak kalıp bir de böyle bir tura katılınca vücudum bana tavrını hemen koydu. Diz kapaklarım hala sızlamakta. Ümraniye'ye yaklaştıkça gruptan feci geri kalmaya başladım. Sağ olsunlar beni hep beklediler. Bir de ben Ümraniye'de herkesden ayrılıp Üsküdar'a yola koyulduğumda yolda gözlerim kapanmaya başladı, düşmemek için kendimi zor tutuyordum, trafik yoğundu bir an önce bir büfe bulup şekerli bir şeyler içmeyi istiyordum. Tansyonum yeri boylamıştı. Limonata ve su alıp vapura geçtim hemen. bisikleti ne zaman nereye koydum aldıklaımı ne zaman içtim hatırlamıyorum. Vapurda merdivenlerde sızdığımı da bir dalga vapuru sallayıp beni uyandırınca fark ettim. Neyseki içtiklerim iyi gelmişti ve eve rahat vardım.

Bunların yanında bol bol teknik sorunlar da yaşayan kişiyim sanırım, ön arttırıcımın devamlı zincir atması artık tahammül edilmez hale gelmişti ki en küçük dişliye düşürmek için durup bisikletten inip vitesi değiştirtiyordum.

Çamlıca'dan Üsküdar'a inerken de, en çok kullandığım ön firenin hidrolik merkezinin yağ dökmeye başladığını fark ettim, o kadar dökmüştü ki kadroya bile sıçramıştı, güneşten kendini koy mu vermişti ne bilmiyorum. Yolun geri kalanını da arka freni kullanarak kat ettim. Neyseki ani fren yapacak bir durum olmadı.

Son olarak da bu haliyle benim için unutulmaz bir antreman olmuştur! En kısa zamanda rotayı çizip sizinle paylaşmayı umud ediyorum.

eagleslide

Üye
Tepki
53
İsim
Ahmet Erat
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Triathlon
tur gerçekten güzeldi dönüş yolunda çeşitli tehlikelere rağmen hayatta kalmanın huzuru bir başka tabi. davetiniz için ve turu düzenleyen kudret abime teşekkür ederim. hoş sohbet, muhabet ve bir o kadar da muhteşem olan bu turun bütün tur arkadaşlarıma da tek tek teşekkür ederim.(Evren Abi,Harun Abi,Serdar Abi süpersiniz..pedallamaya devam..)

Evren T.

Forum Bağımlısı
Tepki
742
Tura katılan bütün arkadaşlara ve Kudu'ya teşekkürler.Poyrazköy'e gitmek için alternatif bir rota öğrenmiş olduk.

105 km'den sonra asansör tamiratı nedeniyle 7.kata bisiklet taşımak tadı tuzu oldu....

• Beğen
Tepkiler: eagleslide

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@porter3434

6438 kalori alamadımki o yüzden şekerim düştü
demek ki kartepe gidiş geliş 12876 kalori almam lazım
:eek: :eek: :eek: :eek:

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
herkese selam arkadaşlar...
turu dikkkatle takip ettim sanırım 30ağustos kartepe kadrosundan çok az kişi var
bu tur kartepe öncesi için çok fazla tecrübe kazanmanıza nedenolduğu açık umarım kartepede bu hafta yapılan yanlış ve eksikleri yapmazsınız çıkıın çok önemli olduğu yer kartepede inişin önmide en az çıkış kadar olacaktır sakın ha inmeden önce gıda alımınıza dikkat edin ve mutlaka dinlenmiş durumda olun yüksek hızlarda dnge kaybı yaşanması felakete neden olabilir...
herkese başarılar....

• Beğen
Tepkiler: Ali Emre Akcan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Aytekin Erzan

evren ve ben vardık kartepe ekibinden evet darub elemanlarının hepsini emekliye ayırdım yeni bir darub tayfası yaratırım kısa zamanda darub tan pedalşörler gelir geçer evet yemek yemeden olurmu bu iş akıl karı değildi
kartepede bir kangal sucuk alacağım yanıma beni yoran çok sert esen rüzgardı havalar bir garip gidiyor aynı sert rüzgar bizi 30 ağustosda bekleyebilir

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
@kudu

Aranızda bir DAYİG üyesi olmadığı belli. Yemek yemeden 105 km gidilir mi ?

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
Çavuş inan bana olay 200 leri hatta 150 leri aşınca çok farklı oluyor tabi enbaşta yiyecek içecek konusu ve tempo ayarlaması ben 270 Gelibolu yaparken Bisikletliler derneği Başkanı Sn. Murat Suyabatmazın verdiği tüyolar olmasaydı belkide başaramazdım ama şimdi senin taze asker Harun dostumda yolda yeme içme tempo ayarı gibi konularda bir uzman diyebiliri onunla Kartepe yaptığımızda tırmanmanın başında 110km olmuştu ve sanki daha bisiklete yeni çıkmış gibiydim hotelin oradan direklere çıkmamda süpersonik olmuştu ama ozaman ilk heves ilk heyecan vardı şimdi o heves kalmadı artık profesyonel yaklaşım çok önemli çok ciddi bir mesafe katedilecek inşallah.
herkese aşarılar.
Kemik darub kadrosuna ne oldu bilmiyorum umarım herşey yolunda gider eğer sadece forumdan anlaşıldığı kadar çalışmaları varsa çok zorlanacaklar ama bizim bilmediğimiz ekstra programlarla çalışıyorlarsa başarırlar sonuçta herkes kendini tanır...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Aytekin Erzan

kemik kadrooooooooooo
nerdesiniz bir de kartepe topiğine yazayım
hocam sağol herşey için

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
@kudu

Köprücük kemiği burdaaa:D
Bugün işten fırsat bulup foruma gireyim dedim yine database error durumu yine hüsran.
Gizli güçler beni forumdan uzak tutmaya mı çalışıyor nedir anlayamadım Kudret abi.
Kargayla alakası var mıdır acaba bu durumun çok merak ediyorum.
Neyse herşeyde vardır bir hayır diyelim.

• Beğen
Tepkiler: cedrick41

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@sado

burdayım sado seni gidi seni çekecem kulağını :D :D :D :D :D
bendede oluyor error
valla karga lafı açıldığı vakit şevketin elindeki bardak kırılmıştı bence hiç konuşmayalım konuşunca bir şey oluyor :D :D :D
ps2 aldım deliler gibi futbol oynuyorum :D :D :D

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
@kudu

Haşin rüzgarların estiği zamanlar olur böyle garip şeyler genelde.
Scorpions gurubunun winds of change şarkısı kulağıma çalınır benim de:rolleyes:
Darub ruhu yok olmaz
Bunu da aşarız.
Database error vız gelir tırıs gider.:Skull-175