22 Mayıs Pazar günü “Universiade Bisiklet Turu”

serbes

Üye
Tepki
5
http://www.yesilbisiklet.com/upload/picture/afis_resize_resize.jpg

Merhabalar,

İzmir, 2005 yılı, 11 ve 21 Ağustos tarihleri arasında Dünya Üniversite Oyunları’na ev sahipliği yapacak. Dünya Üniversite oyunları her iki yılda bir düzenlenmekte olup katılımcı sayıları itibarı ile Dünya’nın Olimpiyatlardan sonra gelen ikinci en büyük organizasyonudur.

Bu organizasyonu gerçekleştirmek üzere oluşturulmuş olan Organizasyon Komitesi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun başkanlığında Ege Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi, Yüksek Teknoloji Universitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Ekonomi Üniversitesi ve Yaşar Universitesi Rektörleri, İzmir Valiliği, Gençlik ve Spor İl Genel Müdürlüğü, Üniversite Sporları Federasyon Başkanlığı ile Büyükşehir Belediyesi bürokratlarından oluşmaktadır.

Dünyanın ikinci büyük organizasyonunu başarı ile gerçekleştirmiş bir Ülke olarak Türkiye; Olimpiyat adaylığı konusunda çok önemli bir referans kazanmış olacaktır. Bu büyük organizasyonu gerçekleştiren İzmir, benzer etkinlikleri tekrar tekrar gerçekleştirmek için gereken, uluslar arası standartlara uygun spor ve sağlık tesisleri altyapısına ve bu tesislerin kullanımına yönelik büyük organizasyon deneyimine sahip kurumsal bir yapıya sahip olacaktır.

Gerek oyunlar süresindeki başarılı organizasyonla, gerek bu organizasyonu süsleyecek kültürel etkinliklerle genelde Türkiye, özelde İzmir bütün zenginliklerini sergileyeceği büyük bir tanıtım olanağını değerlendirecektir.

23. Universiade 2005 İzmir Yaz Oyunlarının, İzmirlilere daha da etkin biçimde duyurulmasını sağlamak amacıyla 22 Mayıs Pazar günü “Universiade Bisiklet Turu” etkinliği gerçekleştirilecektir.

Betül AKSOY

23. UNIVERSIADE 2005 İzmir
Halkla İlişkiler Yöneticisi

(232) 446 0500 - 604
baksoy@universiadeizmir.org

UNIVERSIADE BİSİKLET TURU

Kalkış
:
Bostanlı Vapur İskelesi

Mola
:
Cumhuriyet Meydanı

Varış
:
Üçkuyular Vapur İskelesi

09.00
:
Bostanlı Vapur İskelesi Önünde Toplanma

09.30
:
Harekete geçiş

10.40
:
Mola Yerine Varış

11.00
:
Mola Yerinden Harekete Geçiş

12.40
:
Üçkuyular Vapur İskelesine Varış

12.50
:
Kura Çekilişi ve Ödül Töreni

13.40
:
Üçkuyular’dan Feribot ile Bostanlı’ya dönüş

Scudo

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
ah şimdi izmirde olmak ve bu tura katılmak vardı..:rolleyes:

duyuru için teşekkürler...

izmirli dostlar kaçırmazlar umarım bu şöleni..

serbes

Üye
Tepki
5
O tarihte izmirde olacağım ama bisikleti arabayla nasıl götüreceğim, kayınçolara nasıl izah edip Tura katılacağım, doğrusu bilemiyorum... :eek:

Gene de bir yolunu bulmaya çalışacağım...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bisiklet taşıyıcıların fiyatları gayet uygun aslında..şayet sizde de yoksa (link) dan bir sorun isterseniz...

• Beğen
Tepkiler: Kani

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4
fotoğrafları bekliyoruz katılacak olan arkadaşlardan :)

serbes

Üye
Tepki
5
3254.murat
Kıdemli Kullanıcı

Mesaj: 107 Gönderen: 03.Mayıs.2005 saat 17:35 | Kayıtlı IP

--------------------------------------------------------------------------------

3 hafta evel gaziemir rotary ve bianchi birlikte yine aynı parkurda bir gezi düzenledi çok yerde afiş olmamasına rağmen katılım 200 kişinin üzerinde oldu pek zevkli olmadı insanlar sıra yada düzen kavramından anlamadıkları için yolda çok karmaşa oldu. önümüzde 2 kişi çarpışıp düştüler tabi 3. de onların üzerine..

bunlar doğal şeyler olabilir diyeceklerine birbirlerinin üzerine yürüdüler, sürmeye devam ederken bisikletle biri diğerinin yolunu kesti v.s.

tabiki bunlar tasvip etmediğimiz şeyler ama inanıyorumki yine olacak ve ben bu yüzden gelmeyeceğim...

Bu mesajı mtbtr forumunda okudum.

Ve tura katılmaktan vazgeçtim.

Sanırım arkadaş turları çok daha keyifli...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
tabi bunlar istenmeyen can sıkıcı olaylar...dediğiniz gibi arkadaş turları gerçekten çok daha zevkli..