2018'den Salcano XRS030'a bakmak

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.989
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@esenturk çok forum tecrübeniz yok bildiğim kadarıyla. Bu forumda salcano' ya salcano diyince saldıran bir kitle var. Salcano' ya laf söylemeyin derim ;)

Benim için salcano nedir? Salcano' yu bisiklet olarak alırsın, kadroyu çöpe atarak salcano' yu .... Markası yaparsın. Böylece o marka ucuza gelmiş olur :)

Salcano almak Türk markası desteklemek değil bence. Hiçbir dersten senelerce geçememiş öğrenciye burs vermek kadar saçma buluyorum.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.
Scudo

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.317
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
@Berke
Carraro 052 den çok memnunum diyordunuz. Sakıncası yoksa ondan inip Salcano'ya binme sebebinizi merak ettim, 15 gün kadar önce Carraro052 almış biri olarak.

mossocitybiker

Aktif Üye
Tepki
271
Bisiklet
Mosso
@Mustafa ZeybekValla ben de şaşırdım. Adam fikir istiyor soyleyince de laf çarpıyor. Insanlar garip gerçekten. Bu arada isteyen kızsın isteyen gücensin. Salcano Bianchi Carraro ve kullanıcısı olduğum Mosso dâhil maliyeti ucuza getirmek adına düşük kaliteli yapılmış bisikletler. Ama alacak olsam Mosso ve Carraro ya şans verirdim. Onun dışında Salcano çöp. Bianchi de isim benzerliğinden biraz ilgi görüyor. Alır mıyım o fiyatlara asla.

Tepki
68
İsim
Sefa Akyüz
@esenturk Artık ağzınıza yapışmış "Salcano şöyle kötü Salcano böyle kötü" cümlelerinden sıkıldık. Ben size Salcano markasını sormuyum, xrs 030 hakkında bilgi almak istiyorum. Adamın model hakkında söyleyecek sözü yok gelmiş buraya Salcano'yu kötülüyor.

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Bana göre de carraro hiç iyi degil carraro 062 kullandım kadro kalitesi, salcano kadro kalitesinden daha düşük geldi. Carraro 062 9,62 kg, salcano xrs 030 tiagra modeli 9.50 kg, carraro 062 shimano 105 olduğu halde daha ağır bir bisiklet.Bir arkadaşım da carraro 022 aldı sıfır, kilosu 10 kiloyu geçiyordu. (pedallar dahil kilolarıdır) yani carraronun yol bisikletleri, her zaman salcanonun yol bisikletlerinde daha ağır.

dost acı söyler

Aktif Üye
Tepki
111
salcano candır.5 biskletimiz var ikisi salcano üçü bisan çok memnunuz.kendim binlerce km yaptım igman deore ile kadrosu ve donanımı ile tek kelime harika.

mossocitybiker

Aktif Üye
Tepki
271
Bisiklet
Mosso
@Viraj MühendisiDaha dünkü cocuksun düzgün cümleler kur.
Sıkıldıysan tavsiye istemeyeceksin burada! Istediğin gibi cevap gelmeyince hemen artist artist konuşmalar. Tekrarlıyorum salcano dandik ötesi çöp bir bisiklet. Git hangi modelini alırsan al!

mossocitybiker

Aktif Üye
Tepki
271
Bisiklet
Mosso
@Viraj MühendisiGenel kaliteyi düşüren sen ve senin gibi çocuklar. Bugün daha bir tanesi ile uğraştık bir de sen çıktın. Neyse daha kaale almıyorum çocuğum olacak yaştasın zira. Son sözüm git çöp salcano 'nun en kral modelini al bin.

S.Çal

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Soner ÇAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben 030 un 2014 modelini yaklaşık 17-18 bin km kullandım. Bunun yaklaşık 4-5 bin km si r500 jantlar ile kalanı ise fulcrum racing 5 jantlar ile yapıldı. Jant değişimiyle ciddi performans kazanımı sağladım diyebilirim. Burada yok salcano şöyle dandik böyle dandik diyenlere soruyorum. Acaba yılda kaç bin km yapıyorsunuz ve bunu kaç km/h ortalama ile yapıyorsunuz da kötülüyorsunuz. Sanarsın herkes world tour yarışı koşmuş da genel klasmanda 5 dk fark yemiş!
Bu bisikletler yarış koşmak gayesi olmayan, birazcık spor yapayım forma gireyim biraz da performans yoklayayım diyen herkes için gayet iyi bisikletler. Alın binin Keyfinize bakın:harika:
Not: 030 umu o kadar km yaptıktan sonra satmama rağmen ikinci sahibi hala sorunsuz şekilde binmekte:harika:

Tepki
68
İsim
Sefa Akyüz
Bilgi edinmek için foruma giren arkadaşlarımıza tartışma çıkaracak yorumlar yazmak yerine onların sorusunu samimiyetle cevaplayan abilerimize, kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: fatihözüdoğru
Tepki
24
İsim
Can
Bisiklet
Cannondale
KOnu nereden nereye gelmiş. Bacak gücüne güveniyorsan (dişli oranlarından dolayı söylüyorum) yukarda bahsedilen fiyat çok iyi bu bisiklet için.

• Beğen
Tepkiler: Viraj Mühendisi

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.444
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Eroseros

052'den memnundum evet ilk yol bisikletimdi acemliği onda attım, çok düştüm, çok yüklendim artık onu daha fazla yormak istemedim. Sadece bir tık donanım yükseltme ve bisiklet yenileme amacı ile Xrs030'a geçtim. Fiyatı da uygun bulunca bir saniye düşünmeden aldım. 3000 liraya Sora bisiklet bile bulunmazken kolay kolay 105 ayarında bir bisiklet aldık. Bu tarz giriş seviyesi modellerde kadro kalitesi muhabbetine pek inanmadığım için yine tercihimi f/p ürününden yana kullandim.

@Viraj Mühendisi

İstanbul Sirkeci bayisinden aldım.

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.444
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Viraj Mühendisi
Pek ağırlık takıntım olmadığı için ölçmedim ama 8.5-9 arası bir şey.

• Beğen

bayırniyazi

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
...
dişli oranları acımasız gorunuyor bır de gıdon muhtemelen buyuk boy gelecek.fıyat performans acısından ıyı gorunuyor ancak oynamalar yapmak lazım.3000 bandında bulursam dusunurum tıagra modelını

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano candır f/p oranında. Bisiklete bakmayı bilen adama her bisiklet sorun yaratır.

Bisim Salcano servisinin söylediği yakında Salcano Türkiye 'de kendi kadro üretim fabrikasını açacakmış . İnşallah öyle olur da özellikle garanti konusunda daha sağlam dururlar. Yerliye destek amacım olmaz ama tercih sebebim olabilir. İnşallah yeni Salcano 'm ile uzun km ler sorun yaşamadan zevkli zamanlar geçirip iyice pişince , daha üst modellere yönelebilirim.

ilk hedefim 35-40km lik beldelere gezi yapmak . Sonrası Antalya - Fethiye yapmayı amaçlıyorum . Asıl en büyük hedef 2 ay kadar süre için Avrupa turunu bisikletle yapmak. O zamana pro bir alete geçerim inşallah :)

• Beğen