2017 Bianchi Özel Seri Yol Bisikletleri Geldi...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yahu adam marka kıyaslıyorum ürün değil diye bas bas bağırıyor, siz hâlâ ürün resimleri benchmark tabloları falan yolluyorsunuz.

Söylediği doğru mudur değil midir bilemem ama meramının ne olduğunu anladım. Hakkaten, okuduğunu anlama sorunu var bu ortamda da.

Yiğidi öldürün de, hakkını yemeyin bari.

Scudo
Tepki
159
Bisiklet
Canyon
28″ BIANCHI OLTRE XR4 SUPER RECORD EPS :eek::eek::eek: (13.859 EURO)
1€ = 0,5 TL olursa bence gayet alınabilir.:koptum: az bekleyelim bakalım bugün 3,80 ama yine talimatla satmaya başlarlarsa bankadaki paralarını bir gün ulaşırız o kura...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
Çok zengin olsam alırım karşısına geçer seyrederim ama olmadığı için alamıyorum. Alsam bile tecrübeli olmadığım için sadece resimlerine bakıp çok güzelmiş be diyorum. Bisiklet benim için birgün çok önemli olursa 50.000 lira filan ayırabilirsem o zaman düşünürüm bu karşılaştırmayı. O kadar param yoksa naparım. Benim canım tribanıma sarılır yatarım :D

Mutlu Yiğit

Aktif Üye
Tepki
16
Bisiklet
Bianchi
Burdan Accell'e sesleniyorum, koca İtalyan markasını ele ayağa düşürdünüz. Türkiye'de Accell'in Bianchi'ye yaptığını insan düşmanına yapmaz. Çift amortisörlü bisiklete o marka basılır mı yaaa? Sonra arkadaşlar burada yok şu marka şunu döver diye tartışma yapıyor. Marka veya Pazarlama dersleri alan hiç kimse bu adamların stratejisini doğru bulamaz. Marka değerini dibe vurdurdular. Ha Dünya'daki genel trend bu, Lada'da da Renault motoru var Mercedes'te de (merak edenler Lada'nın ülkemize getirmediği suvlarına bakabilir, Mercedes'in de A-B-C-E serilerindeki 1.5 dizel motora). Allah herkese Volvo çizgisi bahşetsin (Çinlilere satarken sözleşmeye kalite ve güvenlik politikası maddesi koyan zeki İsveçliler). Çakma Bianchi kullanıcısı olarak ilerideki hedefim bir İtalyan Bianchi almak. Fanboy değilim ama bu Accell beni "Haterboy" yapacak bu politikalarıyla. Çok merak ediyorum acaba Avrupa'da da aynı politikayı uyguluyor mu? Alttaki listeye sahip bir şirketten bahsediyoruz. Araştırırken Bianchi'nin İsveç'te yaşayan bir İtalyan'a ait olduğunu öğrendim hem de üstte yazdığım İsveçli şirkette geçmişte çalışmış biri keşke benzer bir politika uygulasaydı da markasının adı bu kadar dibe vurmasaydı ülkemizde. Çok merak ediyorum Accell ithal mi etmiş konudaki bisikletleri yoksa birebir aynı kadroyu ürettirip onun üzerine mi dizmiş parçaları?
  • (link)
    • (link)
  • (link)
    • (link)
    • (link)
    • (link)
    • (link)
    • (link)
    • (link)
  • (link)
    • (link)
    • (link)
  • (link)
    • (link)
  • (link)
    • (link)
    • (link)
  • (link)
    • (link)
    • (link)
    • (link)
    • (link)
    • (link)
    • (link)
  • (link)
    • (link)
  • (link)(link)
    • (link)
    • (link)
    • (link)
    • (link)
    • (link)
    • (link)
  • (link)
    • (link)

• Beğen
Tepkiler: Groims

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Star Wars ürünlerini getiren BİM, alelade S-Works Venge Vias'ı neden getirmesin" diye umutlanıyor insan. Üzerine de 2.5LT Le Cola bantlayıp satarlar belli mi olur, bir taşla iki kuş. :D:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok pahali bisiklette o paranin 4 5 katina rolex saat aliyor millet :D Onu alan tayfa bunu da alir :D Saate para vermek asiri sacma gelirken su haber geldi aklima. Adam bos cerceveyi 125 bin dolara iteliyor sanat ayagına. Bizim sanayide 100 liraya yaptirirdik ne gerek var :D :D

(link)

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Melih Demir

Keşke Bim bisiklet satsa. :)

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@cahitakin
Pek girmeyeyim dedim ama dayanamadım. Kusura bakmayın Hic kimsede okuduğunu anlama sorunu yok. Buradaki sorun anladığımız yanlış önermeyi karşı tarafın kabul etmemesi sorunu.
Arkadaş Bianchi nin marka değeri olarak s- works tan canyon dan daha iyi olduğunu söylüyor. Bisiklet forumdakiler arasında sadece markaya bakarak bir anket yapılsa ve denseki hangisini seçersiniz Bianchi mı s- works mu ( yada canyon vb. ) yüzde 99 s- works çıkar. Bizim anlatmaya çalıştığımız olay da bu.
Tabiki şöyle bir savunma gelecek e biz İtalyan olan bianchiden bahsediyoruz. Biz de diyoruz ki kusura bakmayın da biz İtalyan olan bianchi yi tanımıyoruz görmedik çünkü :) Yani bizim için piyasaya yeni girmiş bir marka :) Türkiye'de ki satışından ve algisindan bahsettigimize göre kalkıp Avrupa'nın bilmem neresindeki bisikletçiler bunu daha çok seçer demek alakasız bir cevap olur.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@nonsteril Öyle bir anket açılsa sonuçlar sizin tahmin ettiğiniz gibi olmayabilir :)
Geçende bahsettim, 80 ve 90larda aklı başında olan herkes bianchinin nasıl bir marka olduğunu bilir. Bizden sonraki nesil için bianchi market bisikletinin az daha kalitelisi.

Kendimden örnek, lise zamanına kadar bisiklet üstünden inmedim ve bisikletimde italyan bianchiydi. Ehliyeti aldık bisiklete küstük, bundan 3-4 sene evveline kadar hiç bir bilgim yokken yeniden merak saldım bisiklete. İlk araştırdığım ve almak istediğim marka bianchiydi. Araştırdıkça öğrendimki bianchi olmuş biyanki. Gerçeği öğrendiğimde yaşadığım hayal kırıklığıdır bende bianchi.
S works kötü demiyorum eyvallah ama bahsi geçen markaları anca şöyle kıyaslayabilirim.
S-Works=rolex, Canyon=hublot, Bianchi=Patek

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@nonsteril o zaman öyle söyleyin, şu marka şu markadan daha iyi deyin, ürün gösterip buna mı iyi diyorsun demeyin, kıyas tabloları ile ispata çalışmayın. Anketle de olmaz, burada x markası daha çok beğenilir, başka yerde başka marka. O da zaten Türkiye'yi kastederek iddia etmiyor Bianchi markası daha iyi diye.

Neyse, benden bu konuya dair bu kadar. Anlama sorunu sürüyor, dolayısıyla ağız dalaşına dönüşüyor mevzular.

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cahitakin Anlamada değil anlatımda sorun var. Yazılan neyse onu anlıyoruz. Acaba burada şunu da demek istemiş midir diye kafa yormuyor hiç kimse. Yorumu yapan arkadaş, Bianchi'nin daha kaliteli, prestijli bir marka olduğunu belirtmiş buraya kadar her şey normal, belki bir çoğumuz bu konuda aynı fikirde olabiliriz. Ancak sonrasında ucuz bisiklet de ürettiği için, her ne kadar S-Works Venge'i yapsa da prestijli marka olmaktan çıktığını belirtmiş. Komik olan ve insanların da eleştirdiği nokta tam da burası. Bianchi'nin, isim hakkını Accell Bisiklet'e vererek ülkemizdeki prestijini ayaklar altına aldığından ya da yurt dışında da uygun (ucuz) fiyatlı Bianchi bisikletler olduğundan haberi yok bu durumda. Ayrıca prestijli marka olmanın öncelikli şartı ucuz bisikletleri üretmemekse eğer; Cipollini; Specialized, Cannondale, Bianchi'den çok daha prestijli bu durumda.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur YCL

Bu fotoda ben olmadığımdan dolayısıyla hasetlendiğimden biraz
@mehmet.ali

Dün ahmetgitar bugünde mehmetalibey dostumuz. Yok yok iyiye gitmiyoruz gerçekten psikolojimiz bozuk.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1286876.jpg @mehmetsunu bu oyun havasi kasetini m aliye armagan ederek destek veriyorum. Gerci ikiside pahali seyler bi jaguar alam desen elindeli biankini satman gerek. Ama gercek jaguar

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmet.ali

Memedalibey dostum biz öyle varsıl adam olamadığımızdan saatleri saat kulelerine bakarak öğreniyoruz. Dolayısıyla benim kıyasım şu şekilde olacak;

S vorks= İzmir saat kulesi
izmir.jpg

Canyon= dolmabahçe saat kulesi
dolma.jpg

Bianchi= yozgat saat kulesi
yozgat.jpg

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
Bence daha fazla tartışmaya gerek yok herkesin sevdiği bir marka vardır ve onu savunmasında ben bir sıkıntı görmüyorum. Tabi başka markalarla kıyaslaması normal çünkü ona göre o daha iyidir. Şimdi ben Btwin Canyon'dan iyi desem hepiniz hoo olur mu öyle şey Btwin nası iyi diyebilir ama Btwin'i çarpsanız vursanız çok önemsemezsin ama birde karbon Canyon'u çarpsan yaşayacağın acıyı tarif edemiyorum. Yani bence bu tartışma burada bitsin. Açıklamamı kuvvetlendirmek adına birde caps atıp gidiyorum :D

IMG_0506.JPG

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tolga Çelebi
Tamam Recor, Super Record kalite ama bisiklette yarış kazandıran farklar yok. Bu sporda önce vücuda sonra malzemenize güveneceksiniz. Ultegra kol kullanan sporcular bile galip gelebiliyor ve 2-3 takım Campagnolo set kullanırken diğerleri Shimano kullanıyor. Yani kasmayın sürün,yarışın malzemeye bahane bulmayın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben Alur700 ümle ne bianchiler geçtim, aslinda yoktular :D :D