20.04.2014 Sudüşen Şelalesi turumuz......

KAZIM ARDA

Üye
Tepki
39
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhabalar....
Yaklaşık 3 yıldır Yalova'da yaşamaktayım. Bölgemiz gerçekten bir doğa harikası , yeşil mavi içi içe.. Birkaç arkadaş haftasonları toplanıp orta mesafeli turlar gerçekleştiriyoruz. Bu haftada rotamızı Sudüşen şelalesine çevirdik. (İlk paylaşımım olacak umarım becerebilirim). Her turdan önce fırından aldığımız atıştırmalıklarla saat 10 gibi çay bahçesinde buluştuk.İçimizdeki bazı arkadaşlar sezonu yeni açıyodular.(biz 1 hafta önce ufak bir tur yapmıştık..). 4 arkadaş kahvaltımızı gerçekleştirdikten sonra düştük ufak ufak yolumuza. Samanlı yolundan çıkıp yavaş yavaş Termal'e doğru yükselmeye başlamıştık. Artık arkamızda ve önümüzde muhteşem manzaralar oluşmaya başlamıştı, yol aldıkça hem gözlerimiz hem ciğerlerimiz bayram ediyordu. İlk tepeyi bulduğumuzda ufak bir soluklanmayla Gökçedere üzerinden Termal' e indik.İşte macera yeni başlıyordu artık asfalt yoldan çıkıp bir trekking parkuru olan stabilize toprak yoldan şelale yoluna girmiştik , muhteşem yeşil doğa eşliğinde devamlı bir tırmanış yapıyoruz ilerledikçe keyfimiz artıyordu...Ufak bir su setine gelince oraya inip selfie modunda güzel fotolar çekmeye çalıştık :) Daha sonra yolumuza koyulduk bir süre daha tırmandıktan sonra tepeyi bulmuştuk işte muhteşem dakikalar uzunca bir iniş bizi bekliyordu ufak su geçişleri hafif çamur falan en son buz gibi suyu akan bir çeşmede soluklandıktan sonra son durağımız şelaleydi.Geçen seneye göre suyu bayağı fazla çok güzel görünüyordu şelalenin....Dönüş yolu olarak asfaltı kullandık...En son Termal de mola verdikten sonra Yalova sahilde turumuzu sonlandırdık.Çok zorlamadan dinlene dinlene doğanın yeşilin keyfini çıkara çıkara yaklaşık 60 km pedal bastık. Çok güzel bir gündü sizinle paylaşmak istedim umarım fazla sıkmamışımdır herkeze bol pedallamalı, sağlıklı, mutlu günler dilerim saygılar.............””
http://imgur.com/a/OE1uh#HZ3H0Xm

(link)

fotoları ancak böyle yükleyebildim daha pratik bir yolu varmıdır acaba ?

Scudo

Selahattin Aydın

Aktif Üye
Tepki
112
Bisiklet
Trek
Güzel tur olmuş. Paylaşımınız için teşekkürler. Turlarınızin devamını bekliyoruz. Mutlu günler. ..

İsmail TARHAN

Daimi Üye
Tepki
405
Tebrik ederim. Yalova, Sakarya, Bolu... Buraların yeşillikleri bir ayrı oluyor. Resimlerinizi çok beğendim. Yeşilin her tonu var. Şelale resmini bir anda görünce offf çektim açıkçası :) MTB'yi bu yüzden seviyorum. Böcek resmi de enteresan baya bir büyük böcek herhelde.

Tepki
164
İsim
Mahmut Abit
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
capcanlı bir yeşil hakim resimlerin çoğuna.. tebrik ederim güzel tur gerçeten.. pedallayan ayaklarınıza sağlık.. :)

• Beğen
Tepkiler: KAZIM ARDA

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Tam yüzmelik, doğası bozulmamış, keyifle gidilecek, yaz aylarında serinlenecek, üstüne birde mangal yapılacak yermiş. ayaklarınıza sağlık.

• Beğen
Tepkiler: KAZIM ARDA