18 mart Çanakkale Şehİtlerİnİ anma turu....

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@burhan alfatlı

Gelen ve yazılan bilgileri değerlendiriyorum seneye konaklamalı ve günübirlik olarak birlikte bir plan yapacağım, isteyen konaklamalı isteyen günübirlik katılacak.Günübirlikçiler için ikinci gün bu yaptığınız rotanın anıt tarafından başlayacak şeklini .Konaklamalı kalacaklar için ise ilk gün Çanakkale merkezdeki gezilecek yerleri ikinci gün günübirlikçilerle birlikte düşünüyorum.Konaklamanın şeklini turu yayınlayınca konuşmaya başlarız.İlk tur hata olabilir seneye yüksek oranda hatasız olacaktır.Sizlerin verdiği bilgiler ve istekler doğrultusunda en güzelini yapacağımıza inanıyorum.

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ferhat köse

Seneye olursa iki şartım var :)
Birincisi otobüsle gitmem :)
İkincisi konaklama olsun.
Otobüsle gitmem, çünkü; o muavin ve şöförün triplerini görmek dahi istemiyorum artık. Mehmet`e de söyledim otobüsle gideceğim son tur oldu bir daha bisiklet ve otobüs ikilisini yan yana getirmem dedim :)
Konaklamalı olsun, çünkü; ben Çanakkaleye doyamadım..

Fidan Kayaoğlu

Aktif Üye
Tepki
98
Bisiklet
Kron
[QUOTE=Mehmet_Gürsoylu;Bu arada tura katılan bayan arkadaşları gönülden kutluyorum.Kimisi çoğu kişinin çıkamadığı rampaları yaşına bakmadan tırmandı kimisi kilosunun yarısı kadar olan bisikletiyle 80 km yol yaptı.Turda asıl alkışlanacak kişiler bence onlar...
Antreman yapmış olduk sizle beraber :) Bizde teşekkür ederiz hepinize ayrıca bu düşüncen için sana :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Eser Sevinç

Sen yanımdasın Eser seneye kalmaz yazın yada yaz sonu ben gideceğim kesinlikle olmadı benim yada senin arabayla gideriz konaklamalı olarak.Seneye yapılacak tur için benim de önceden bir tur gezmem lazım bu rotayı.otobüs işi ise şans işi ben geçen sene Bursadan Otobüs ile gelirken Barış hatırlar hiç sıkıntı olmamıştı. muavin abi sen kendin yerleştir için nasıl rahat edecekse diye bagajın bir bölümünü bana ayırmıştı :)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ferhat köse

Yaz sonu, kurban bayramı tatilinde 2 günlüğüne gidebiliriz konaklamalı. Arabayla gideriz bisikletleri de yükleriz benim arabanın arka koltuğuna demonte şekilde sğıdırabiliriz iki bisikleti de.
Otobüste bizim de sıkıntı olmadı, iki seferde de muavinlere aslansın koçumsun diyerekten yeri kaptım, rahat rahat yerleştirdik ama özellikle dönülte şöför gelip bıdı bıdı konuşunca şalterler attı, işin kötü tarafı bir şey de diyemiyorsun, otobüs tamamen dolu olmasına rağmen allahtan bagaj boş kaldı da bize bir şey diyen olmadı. Bununla karşılacak olmanın stresi bile beni benden alıyor :)
Seneye olacak organizasyon için farklı planlarım var detayları konuşuruz.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi Mehmet Emin bey,yapılan tur'a ilişkin teşekkür ya da görüşlerini dile getirmekle yetinseydi,biz de bu güzel gezi ile ilgili övgü dolu sözler eder,giderdik....Ancak olmadı.Önce bir arkadaşımız alkol ile ilgili sorununu yersiz bir şekilde dile getirdi,ardından da bir başka arkadaşımız, salt yarbay olduğu için,Çanakkale savaşlarına ilişkin resimde Atatürk'ün fotoğrafının bu kadar öne çıkarılmasına karşı olduğunu bildirdi.Kendisine göre Esat paşa ve daha pek çok yüksek rütbeli subay'ın öne çıkarılması gerekiyordu.

Hele hele zafer'i "Osmanlı ordusu kazanmıştır" yaklaşımı ise tarih bilmezliğin en üst seviyesi olmalıydı.Şimdi sıkı durun da ben size Çanakkale savaşının en yetkili komutanının adını yazayım:Mareşal Liman Von Sanders.Evet yanlış duymadınız.Çanakkalede sizin o pek meşhur paşalarınızın üstünde bir Alman komutan vardı.Çanakklale boğazından geçemeyeceklerine ikna olan ingiliz komutan Townshend,geliboluya yönelerek kara birlikleriyle desteklediği çıkartma harekatını devreye soktuğunda,sizin o yarbay ve yetkisiz Mustafa Kemal'iniz durumu önceden kavramasaydı,bu gün başka mevzulardan konuşuyor olurduk.

Öyle vikipedi tarihçiliğiyle yürümez işler.Neden Mareşal Liman Von Sanders ten bahsetmiyorsunuz? Peki ya ingiliz donanma gemilerini vuran Alman denizaltılarından neden bahsetmiyorsunuz? Bilmediğinizden olsa gerek.

Mustafa kemal er de olsa Yarbay ya da general,fark etmez.Mustafa kemal in ne yaptığı da,Osmanlının ne yaptığı da günümüzde bilinmektedir.Osmanlı'nın müttefiki Almanya ile birlikte birinci Dünya savaşına neden ve nasıl sokulduğunu anlatacak bir Osmanlı yok günümüzde ancak sonuçlarının vahametini yaşamış yüz binlerce vatan evladı var.

Enver bey ve Ferhat kardeşim kusura bakmasınlar.Ellerine ve yüreklerine sağlık.Katılan herkesi kutluyorum.Olup olmadık yorumlar canımızı sıkıyor bazen,açıklamak şart oluyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Eser Sevinç

sevgili dostum eser ,,,,liman paşa derlerdi alman generaline ,,galba maraşaldi ama beni ilgilendirmiyor rütbesi,genelkurmay görevi mustafa kemale verdi mustafa kemal gençliğinden beri almancılığa karşı idi ve ingiliz hayranı bile değildi,iki adet alman kruvazörünü boğazdan geçiren osmanlının en başındaki zat bizi harbe sokmuştur ve ne yazıkki defalarca burda söyledim genede söyleyeceğim almanya bizim içimize bi girdi bi daha çıkmadı onların yüzünden ve içerdeki alman müttefiklerinin yüzünden milyonlarca insanımızı uzun vadede kaybettik -şimdide abd sempatizanları,,,
balkan savaşları ve diğer musul şam savaşları petrol sahaları için almanya ile müttefik olduk ve ingiltere bize düşman oldu unutmayalım şama almanlar tren hattı yaptı bu ingilterenin hoşuna gitmedi tabi ingiliz ve abd petrol şirketlerinin ,200 yıl öncesinden başlayacaktı bizim sanayi kalkınmamız şimdi ise süperdik,,,geç kalındı,şu anda dünyanın genede olmaz ise olmaz efendileri rusya ve abd dir ,ikisi asla birbiri ile savaşmaz ,suriyeye dokunanı yakarım dedi rusya ses yok gık yok obamadan abd den ,,son gelen haberlere göre fena halde sınırları bombalıyor esed,,,,halk kaçıyor,,,
işin en acısı şudur iki süper devletin arasında kalan gelişmemiş ülkelerin durumu savaşı acıyı onlar yaşar süperlere hiç bi şey olmaz ,,almanya iki dünya savaşında öyle bi dayak yediki adamların ordusu yok şimdi silahlanamazlar askeri personelin sayısı bellidir keza japonya ve italya...vietnamı unutmayalım ,rus -çin destekledi kimi kuzey vietnamı abd kimi güney vietnamı peki ne oldu abd yenildi ama seneler sonra vietnama koka kola girdi sonrada bi baktık çine girdi coca cola,, sadece omu çok uluslu şirketler ,,şimdiki türkiyeye bakın ne görüyorsunuz çok uluslu şirketler göbek atıyor kimsenin sesi çıkmıyor ,,sonrada biz burda dönüp ne diyeceğiz kendimize bu adamlar babalarının hatırınamı geliyor seni kalkındırmak içinmi geliyor yooo üzümün salkımı sende kalacak adamlar üzümleri yiyecek,,,evet geçmişteki bu çanakkale zaferin en kısa zamanda ekonomik, iktisadi alandada başarılı bi biçimde sağlanması gerekir,,askeri zaferler kazanılmıştır ama 80 senedir iktisadi zafer kazanılamamış ve geri kalmışızdır türkiyenin teknolojisi dünya çapında bir numara bile değildir şapkamızı önümüze alacağız ve düşüneceğiz geçmişteki bu zaferden ilham alarak iktisadi zaferin ilerdeki adımlarını atacağız ben 10 senedir ağır teknoloji hamlesi görmedim vakit boşa harcanmıştır,,,
ayrıca ,ne almancı olacağız ne de amerikancı ne de rusçu ,cinçi ,bağımsız milliyetçilik,başka yol tanımam ,gerçek diriliş, ekonomik ve askeri alanda teknoloji sanayi alanında kendi yağınla kalkınmak ve dünya pazarlarının efendisi olmaktır aksi takdirde fukaralıktan kurtulamazsınız

Kader Kerem

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Whistle
@ferhat köse

Valla yazın böyle bir tur olursa bu sefer asla kaçırmam şimdiden söyliyeyim abi :)

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Katılan tüm arkadaşları canı gönülden kutluyorum. Fotoğrafların hepsi birbirinden güzel... Gelibolu yarımadasını her Türk genci muhakkak görmeli... Defalarca yarımadayı gezmeme rağmen, hiç bisikletle gezme fırsatım olmadı. İnşallah ileriki turlarda katılma imkanım olur.

Birde minibüsle giden arkadaşlarımız epeyce bir yol zahmetine katlanmışlar. Kendilerini ayrıca kutluyorum.

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
kısmet olursa havaların fazla bunaltıcı olmadığı bir dönemde bisikletime atlayarak istanbuldan çanakkaleye doğru konaklamalı bir tur yapma niyetindeyim..bu durumda yanıma 3-5 arkadaş katılabilir.fazla kalabalık olması otoban olması sebebiyle tehlikeli olabilir..bu kez yarımada'nın gezilmedik yerini bırakmayız...katılımcılar şimdiden şöyle :D

uyaroğlu özkan abi
hasan basri
sinan aksu
enver avcı

çadırlarınızı hazırlayın.ben o yolu kaldırabilirim diyen herkesin çadırımızın üstünde yeri var ;) :D:D:D

• Beğen
Tepkiler: sinan aksu

Adem Sönmez

Aktif Üye
Tepki
76
Merhabalar ...
Katılan ve emeği heçen herkese tekrar teşekkür etmem lazım. Ama gerçekten sizlerin de dile getirdiği gibi bende doyamadım. Yeni bir organizasyonla daha fazla yeri sindire sindire gezmeyi çok isterim. Bunun içinde turun konaklamalı olması gerektiğini düşünüyorum. Gelibolu bir günlük bir olay değil, kimse bir günde gezdim diyemez bence; çünkü o şehitliklerin, anıtların, siperlerin, müzelerin... yanından geçmek yetmiyor oralarda oturup birkaç dakika düşünmekte gerekiyor.
Şimdiden söylüyorum yeni bir organizasyona bende varım.

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@Mehmet Emin
Mehmet Emin Bey, öncelikle vermiş olduğunuz kaynağın bilimsel bir değeri olmadığını belirtmek isterim. Bunun ötesinde insanlar iyi niyetle harika bir organizasyon yaptılar ancak siz provakatif bir biçimde hassasiyetleri kaşıyorsunuz ve bu hiç hoş durmuyor. Kimse savaşın tek kahramanı Atatürk' tür de demiyor lütfen istismarı bırakın. Böyle bir organizasyona halel getirmek oluyor bu tür tartışmalar. Umarım aynı hassasiyeti, dini kullanarak ülkesini a bd ve işbirlikçilerine teslim etmeye çalışan, eğitim vb alanlarda ülkeyi geri götürmeye uğraşanlara da gösteriyorsunuzdur.

Çagatay Çimşit

Daimi Üye
Tepki
277
Turu organize eden, yürüten ve katılan herkese teşekkürler. Tebrik ederim. Gelemesek te aklımız, kalbimiz sizlerleydi. Ne güzel bir iş yaptınız :)

Bugün bu topraklarda özgür nefes alıp verebilmesinin önemsizleştirmeye çalıştığı Atatürk ve arkadaşları sayesinde olabildiğini yazıktır ki anlayamayanlar da atıp tutadursun. O zaman da varlardı...

erdal ırmak

Aktif Üye
Tepki
209
BU TURDA EMEGİ GECEN HERKESE TEŞEKKÜRLER........

Bir Yolcuya

Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın
Bir vatan kalbinin attığı yerdir.

Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda
Gördüğün bu tümsek, Anadolu'nda
İstiklal uğrunda, namus yolunda
Can veren Mehmet'in yattığı yerdir.

Bu tümsek, koparken büyük zelzele,
Son vatan parçası geçerken ele,
Mehmed'in düşmanı boğduğu sele
Mübarek kanının akıttığı yerdir.

Düşün ki, haşr olan kan, kemik eti
Yaptığı bu tümsek, amansız çetin
Bir harbin sonunda bütün milletin
Hürriyet zevkini tattığı yerdir.

Necmettin Halil ONAN

abdullah uluşerbet

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Bianchi
tüm katılan arkadaşlarımıza ağabeylerimize teşekkür ediyorum, allah pedallarını daim ve sağlıklı etsin inşallah... çok güzel bir tur olmuş! eskişehir grubundan gelmeyi çok istiyordum ama bu ay içinde yaşadığım maddi sıkıntılar bana engel oldu bu sebebten aranızda olamadım (gelemedim diye kulağımı çekecek olanlara duyurulur :) ) inşallah bir sonraki turlarda beraber oluruz herkese selamlar

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@enver avcı
Enver bu planı bir kaç ay ileriye atalım şöyle yaz sonuna doğu yada ramazan bayramı sonu gibi.Muhakkak bende gelmek istiyorum bunu başlattım katılamadım içime oturdu.İnşallah o zamana da benim sıkıntılar bir yol hali almış olur.Kalacak yer olayını da az kişi olursak jandarmadan belki halledebilirim zamanı gelince konuşuruz nasılsa.ortalama hızı da minimum 25 dersek gezilemeyecek yer kalmaz diye düşünüyorum.Olmadı İstanbula gelirim oradan hep beraber çıkarız.Orta bir yol bulunuz nasılsa.

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Enver, yaz sonu konaklamalı tur yapmayı düşünüyorsa Keşan'ın Ege Denizi'ne bakan köylerine uğranması gerekir. Oradan başlıyor tarihi yarımada. Eğer vakit denk düşerse katılırım bu tura.

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Gelibolu yakınlarında gördüm sizi.İstanbul plakalı bir araç ve arkasındaki taşıyıcıda 3 bisiklet vardı.Bizde korna çaldığınız 6-7 kişi pedallayan bisikletliler.Tekirdağ'dan selamlar