11 Temmuz 2007 Caddebostan Çarşamba gecesi Geleneksel Turumuz

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Sıcak ve yorucu bir günün ardından bu kez rekor sayılabilecek(en azından 2007 yılı için)bir katılımla geleneksel turumuzu gerçekleştirdik.Diğer bir rekor da herhalde en az fotoğraf çekilen Çarşamba turumuz olarak kayıtlara geçecek.Katılan tüm arkadaşlara teşekkür edip,keyifli geceye ait fotoları görmek istiyoruz...

• Beğen
Tepkiler: sniper ve cado
Scudo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Hüseyin Suda

Hüseyin bey geziniz için tebrikler.
Merakımı mazur görün lütfen. yada sorumda çok aceleci davrandımsa yine özür dilerim.. sorum şu..

"en az fotoğraf çekilen" demekle anlatmak istediğiniz şey; yoksa hiç fotoğraf çekilmediğimiydi...

Ben imzanızdaki dışında fotoğraf göremedim. Özür dilerim.. :)

Ben ce bu olay da tarihe geçecek güzel bir olay. Böyle bir ilki bir seferde ben kendi gezilerimizde denemek isterim müsadenizle..:)

Geziniz için tekrar tebrikler, iyi geceler.

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
@Mesut Girgiç

Sevgili Mesut Bey,sorunuzda son derece haklısınız,hakikaten tarihe geçecek bir olay bu :eek: ,zaten geçti de galiba.Fotoğraf çok az sayıda çekildi ancak makinamdaki sorun nedeniyle ben foto ekleyemedim,sadece imza resmimi görmeniz normal,internet ayarlarınız ile oynamayın.:D Kendi gezilerinizde de lütfen denemeyin.:p
Konuyu geleneksel olarak ben açıyorum,fotolar da birazdan gelecektir.Sevgiler...

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
malesef bende foto yok ama turhan abide var sanırım:)
gercekten cok güzel ve rekor denilebilecek bir katılım oldu,sanırım 7 masa yan yana koyuldu gerci saymadım ama tahmıni olarak heralde 25 30 arasıda dostumuz iştirak etti,katılan herkese tesekkurler dostlarla tekrar bir arada olmak harikaydı.hüseyin abiyle gelenleri saymaktan bir ara tereddüte düstük hatta :)
fotoları bekliyoruz anladın sen onu turhan abi:)

elvan_efe

Üye
Tepki
14
Tura iyiki de gelmişim.
Şuan çok iyiyim , iyileşeceğimi tahmin etmiştim zaten!
bisiklete binmek bana iyi gelecek dedim yatağımda hasta hasta yatarken bir baktım kalkmışım ve bisikletimi omuzlamış 5.kattan aşağıya inerken buldum kendimi :)
Şu an hakkatende hastalıklı halimi tamamen atmış bulunuyorum !
Hüseyin Bey öneminizi bir kez daha anladık !
Baksanıza siz bu işe el atmadınız ortalıkta bir resim bile yok!
Sanırım bu tura ait bir resim göremeyeceğiz:)
Gerçektende kalabalık bir turdu !
Katılan herkese teşekkürler!

• Beğen
Tepkiler: sniper

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Sevgili Dostlar;

Ben bu turdan bir şey anlamadım. :( En önde yol ve yön gösterici oldum bir ara sonra bi baktım aniden Avşar'dayız. Sonra ben yemeğimi yerken arkadaşlar ayrıldılar falan filan. Katılım iyiydi ama ben nedense çok zevk almadım yaw. Belki yolların bozukluğu da bunda etken olabilir. Yeni gelen arkadaşların çokluğu nedeni ile hepsi ile tanışamadım. Bunun için de kendime kızdım. Umarım ileride daha kaynaşmalı bol muhabbetli bir turda birlikte oluruz. Fotoğraf olmaması iyi yani heheheheheh:D Bu turu saymıyorum çünkü. Tuğrul'un da eksikliğini hissettik hani ister istemez. :)

Sevgiler

MFG(+)

• Beğen

whistler

Üye
Tepki
54
merhaba,
gereksiz bir diz agrısına ve çok yorgun olmama ragmen katıldım. iyike katılmışım; insan o sıcak ortamda enerji buluyor. bugüne kadar katıldıgım en kalabalık çarşamba turu idi. kendisi gelemesede ;( beni arkadaşlarına emanet eden pınar hanıma, özellikle teşekkür ederim.

sadece benim degil, fotograf makinesinin dahi pili bitmiş olduğundan sadece bir kaç resim çekebildim.

http://img207.imageshack.us/img207/2166/00001un8.jpg

http://img412.imageshack.us/img412/9317/00002bt8.jpg

http://img356.imageshack.us/img356/3691/00003ca7.jpg

http://img356.imageshack.us/img356/5600/00004pa2.jpg

http://img507.imageshack.us/img507/504/00005jd5.jpg

http://img356.imageshack.us/img356/562/00006ws1.jpg

http://img507.imageshack.us/img507/8707/00007ay6.jpg

katılan katılmayan, hatta biz istanbulda sıcaktan ayılıp bayılırken, bodruma gidip tatil yapanlara dahi tşkler ;)

görüşmek üzere.

• Beğen

whistler

Üye
Tepki
54
birde, eklemek istedigim bir husus var.

el-yüz yıkamak için WCye ugramak istedim avşar kafede. nasıl anlatsam bilmiyorum, kelimenin tam anlamı ile midem bulandı. buraya yazmak ne kadar dogru bilemem, aranızda en yenilerdenim o yüzden bık bık etmem hoş görüşür mü onuda bilmiyorum, yinede yazamadan geçemedim.

o igrenç tuvaletten 10 adım ötede mutfağı olan avşar cafe, gerçekten dogru bir seçim mi?

• Beğen
Tepkiler: jerry_f

Hasan Derya

Daimi Üye
Tepki
354
Valla ben oldukça eğlendim herkese teşekkürler.kalabalık olduğumuz sürece bir arada durmak ve beraber gitmek oldukça zor oluyor .Amam yinede bir çok yeni insanla tanıştık gelen herkese teşekkürler

• Beğen

jerry_f

Daimi Üye
Tepki
79
@whistler
@tns

güsel güsel..tepkilerin artmış olmasını begeniyle izliyorum:)yani,tamam uuzn yıllardır buraya gidiliyomuş ,anlıyorum ama bence avşarın kalitesi ve kalitesine oranla fiyatları kesinlikle tartışılmalı....:)

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Dün ilk defa katıldım ve yeterince güzeldi bana göre, herkese çok teşekkürler:)

Gelecek hafta baloncu ağbi birimize ateş açıcak gibi geliyor:eek: Azıcık daha mı ilerde dursak ne:rolleyes:

• Beğen

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Evet Evet, beni görmediniz ama bende dün oradaydım. Resimlere dikkatli baklarsanız belki göreceksiniz. Uzakdan izledim sizi çok güzel eğleniyordunuz :)

• Beğen

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
@whistler

Fatih Dostum;

Söylediğin husular işletme yönetimine iletilir. Sorun olacağı kanaatinde değilim. Yıllardır arayış içerisindeyiz aslında fakat bu tip bir grubun Çarşamba akşamı konaklayacağı Avşar'a alternatif bir yer bulamadık. Çevrede olan yerlere de deneme amaçlı gittik, fakat ya bisikletlerin konulmasına izin vermiyorlar, veyahut servis inanılmaz yavaş. Kalabalık gidince genellikle çoğunun elleri ayakları birbirine karışıyor. Avşar kesin seçim tabiki değildir ama bunun aksini soyleyen dostların da alternatif üretmelerini rica ediyorum. Neresi olabilir herkes fikrini bir söylesin bence.

Sevgilerimle

MFG(+)

sadeceA

Aktif Üye
Tepki
84
@Hüseyin Suda

selam,ben Alime 2 hafta önceki caddebostan turunda çektiğiniz fotoğrafları ben görmedim ,çünki siteye yeni üye oldum daha.O:) :) fotoğraflardan edinmem mümkünmü?

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
@Efe Yıldırım

Efe Bey;

Baloncu kişi ile ilgili tahlilimi hemen yapayım. Sosyolojik açıdan bakıldığı zaman orada duran baloncunun uyguladığı zihniyet "Gecekondu Yağma Zihniyeti"dir. Gelişmekte olan bir ülkede yaşıyor olmamız nedeni ile köyden kente göçün zorunlu sonucu olarak bu tip tablolar çıkıyor karşımıza. Kendini değerli görmeye alıştırılmamış insanların çoğunlukta yaşadığı bir toplumda köyden kente gelen kişi kendine değer vereceğini düşündüğü şeyleri, para, pul, yat, kat mevki olarak alglıyor ister istemez. Bunlara sahip olanı da toplumun gözünde değerli olarak görüyor. Güç olarak önem verdiği değerlere ulaşabilmek için de ona buna saldırıp kanuni veya kanun dışı yoldan gelir elde etme mücadelesine girişiyor.

Kendini değersiz gören kendini çok önemser ve eleştiremez. Bu yüzden de bu şahıs devamlı olarak yaptığı iş çok basit bir iş olmasına rağmen çok önemli gösterip "ekmek mücadelesi" ismini veriyor. Bizim yaptığımız faaliyeti de keyif olarak görerek küçümsüyor. Niye? Çünkü demin bahsettiğim üzere bizler karşısında kendini küçük görüyor o da bizim standartlarımızda yaşamak istiyor. Yaptığı iş ile bunun çok zor olduğunun bilincinde olduğundan bu durum onda öfke yaratıyor. Onda öfke oluşturan süjelerin başında da bizler geliyoruz haliyle. Çünkü değersizlik bilincine sahip insanlara kendi değersizliklerini hatırlatan her şey onlarda öfkeye sebep olur.

İşin kötü yanı; bu yağma zihniyetinin yıllar içinde bürokrasiye, politikaya aslında bir şekli ile topluma da sirayet etmiş olması. Zaten çoğumuz bundan yakınıyoruz ama aslında neden yakındığımızın da farkında değiliz. Böyle zihniyete sahip insanlarin coğunda da yoksunluk bilinci yani umutsuzluk vardır. Bu tip kişiler ne yaparsa yapsinlar kendileri ile çelişik olarak kendilerini değerli hissettirecek parayı hiçbir zaman kazanamayacaklarını düşünürler. Bu bilinç de haliyle korkuya da neden oluyor. Hep duymuşuzdur aslında dükkanın önünde duran taksi şöförüne dükkan sahibi dükkanın önünü kapatmamasını söyler. Bu söylem aslında dükkan sahibinin kendi sınırlarını dükkanın dışına taşırmasını yani bir yerde gücünü de temsil eder. Bu toplumumuzda sanki bir gelenek halini almıştır. Baloncu amca da aslında bizim karşımızda kendini değersiz hissetmesi sonucu bu korkunun da etkisi ile bizlere karşı bir güç gösterisi yapıyor. Dediğini yaptırması ise içindeki değersizliği bir nebze olsun hafifletcek. Tabi bu davranışı bu kadar derinine girmeden bilinçsizce yapıyor ama sosyolojik ve psikolojik yönden bana göre tahlili bu şekilde niteledirilebilir. Köyden kente göç sorununun temelinde nelerin yattığını daha detaylı şekilde öğrenmek isteyenler Sayın Prof. Dr. Emre Kongar'ın 21. Yüzyılda Türkiye Kitabını okuyabilirler.

Amcanın tepkisine karşı ne yapmalı? Sakin olup münakaşaya girilmemeli bana göre. Biraz daha uzakta durulabilir. Ha bu halde amcanın yağma zihniyetini kabul etmiş olur muyuz? Kesinlikle hayır ama kavga ile dövüş ile bu sorunu temelden de çözmüş olamayız. Bu ülkenin meselesidir ve sorunudur. En iyi çözüm okumak sorunun kaynağına inerek kendimizi ve çevremizi geliştirmektir diye düşünüyorum.

Sevgiler

MFG(+)

• Beğen
Tepkiler: hdeveci

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
Fatih hocam tekrar tesekkurler,biraz sonra cıkıp Dr.Emre KONGAR ın 21.yüzyılda TURKIYE kitabını alcagım.

sadeceA

Aktif Üye
Tepki
84
@Hüseyin Suda

Hüseyin,daha önceki turlarda çektiğin fotoları istemiştim,ama buldum,acemilik işte.

whistler

Üye
Tepki
54
@Fatih - MFG(+)

"bir dokun, bin ah işit" böyle birşey imiş ; )

çevre kafeleri deneyelim diyecektim ama zaten yapmışsınız. bu durumda ne yazık ki alternatif çözüm üretemiyorum.

verdiğin cevap için teşekkürler.

yinede o cafede ciddi "hijyen sorunu" ;) olduğunu düşünüyorum. benim nacizane önerim, oradan "yemek" yenilmemesi veya çay içilmemesi, sadece kapalı kaplarda satılan soda, cappy vb. gibi içecekler alınması.

bu arada konu ile ilgisiz ama; (link) adresinde yeni üyeler (ben dahil) toplaşmış, senin ve ak sakallı dedenin arkasından konuşuyorlar bilesin.