1000 euro olan yol bisikletleri arasında kıyaslama

1000 Euro için en iyi Yol bisikleti sizce hangisi?

• Scott Speedster 20

• Cannondale Caad8 105 5

• Fuji Roubaix 1.3

• Focus Culebro SL 2.0

• Merida Scultura 400

• Rose SL2000

• KTM Strada 2000

• Toplam katılım
    90

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.444
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
6 sayfa yorum yazılmış ve sonuç yok.
Forumdan bisiklet önerisi istemek dünyanın en büyük hatası zaten 50 kişi 50 farklı bisiklet söylüyor alacak kişinin kafa çorba oluyor sonra.
Neyse benim son olarak diyeceğim 1000 €'luk bisiklet ne marka ve ne donanımda olursa olsun belirli bir seviyededir, belirli bir kalitesi vardır ve pişman etmez.

• Beğen
Tepkiler: M.J.
Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.090
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berke K. Sonuç var aslında.Cannondale Caad8.Paramın %90 kısmı da hazır yani laf kalabalığı için için yazmadım buraya.Yıllar sonra alacağım ve bir an hevesle de yazmadım.Ridley'de bütçe sıkıntı değil üzerine biraz daha çalışır koyarım ama almak için seneye kadar beklemem şart.Aslında kafamdaki bisiklet zaten Caad8'di ama foruma sorayım dedim bunlar hep aynı fiyat ama biri birinden üstün mü.Kısacası sonuç var.İnsanlar öneri yaptılar ve sizin de dediğiniz gibi hepsinin aşağı yukarı aynı olduğunu söylediler.Ben de bu durumda hem görüntü hem de adını sevdiğim Cannondale'ye yöneldim tekrardan.Bisiklet önerisini buradan istemeyeyim nereden isteyeyim ayrıca? Tek bildiğim, grupsetler arasında hangisi iyi, hangi jant seti iyi falan.Teknik bilen insanlar vardır diye düşündüm.Yapılan yorumlar kararımı netleştirdi, Caad8'e devam dedirtti :hhhhhh: Pişman etmez beni :hhhhhh:

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.178
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kalite = para

Para olsa ne modeller var, 2.el araba fiyatına :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.444
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Uptown Cyclist
Caad8 güzel bisiklet ama anketteki diğer bisikletler de boş modeller değil.
Caad8'de karar verdiysen daha fazla okuma derim yine kafan karışacak... :)

• Beğen
Tepkiler: The UGUR
B

BF Okuru

Misafir
Ben tercihimi Rose SL2000'den yana kullanırdım yalnız anketteki bisikletleri Türkiye'de yada yurtdışından Türkiye'ye kargoyla aldığınızda fiyatları 1000 Euronun bayağı üstüne çıkar.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.090
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berke K. Yorumunuz için teşekkür ediyorum :hhhhhh: Kararım kesin artık :hhhhhh:

• Beğen
Tepkiler: Berke

Drdaldal

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
ALPER DALDAL
Bisiklet
Trek
Dostum çok deneyimim olmasa da daha yeni ABD den döndüm herkes de ya Trek ya Cannondale ya da Specialized var.Sadece bir kez fuji, bir kez marin gördüm. Bu ölçüt mü değil ama bir mal çok tercih ediliyor ise mutlaka bir hikmeti vardır diye düşünüyorum. Kolay gelsin

• Beğen

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.090
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur Öztürk Cannondale için sadece 1000 Euro ödüyorum yani kargo kısmı beni ilgilendirmiyor.Rose'yi çok çok beğenmiş olsaydım kargoyu göze alırdım ama sanmıyorum.Scott, Merida, Focus ve Ktm zaten buradan alabilirim.Fuji'de de aynı şekilde kargo kısmı beni bağlamıyor :hhhhhh:

B

BF Okuru

Misafir
@Drdaldal çok iyi markalar olmasına bir sözüm yok ama biraz da bu markaların amerikan markası olmasıyla alakalı bir şey. avrupa ile amerika trafiğinde gmc, chevrolet, chrysler gibi markaların arabalarının kullanım yüzdesi farklıdır, onun gibi sanırım. ya da amerikalı bir dağcı ör: asolo, mammut vb markaları değil de the north face ürünlerine daha kolay erişir ve tercih edebilir onun gibi.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.090
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@obezkirpi Dediğinizde tamamen haklısınız.Bir yorumda'da mesela Belçika'da her yerde Ridley var deniyordu o kadar pahalı olmasına rağmen ya da İtalya'da Pinarello gibi.Bu doğru zaten ama yine de bu markalar'ın kaliteli olduğu gerçeği de tartışılmaz :hhhhhh:

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
980
Bisiklet
Merida
kenandole al geç abi bak oy sonuçları delta bisiklet diyor :D

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.090
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sonuçlar da çıkmasa bile Cannondale alacağım :D Ne de olsa hepsi aynı.Zaten kafamda o vardı ama dedim diğerleriyle bir fark var mı bilmediğim, yokmuş.Kesinlikle Cannondale alacağım :mzkdnlmk: Delta konusunda pek emin değilim ama :D

• Beğen
Tepkiler: Burçin Çoban

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
@Uptown Cyclist.Merida carbon yol kullanıcısı olara nacizane fikrimi belirtmek isterim.Bu paralarda bisikletin bir kalitesi var zaten.Fakat donanımın yanında jant ve lastik seti de en az donanım kadar fiyatı ve dolayısı ile ağırlığı etkiliyor.Bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım.Huzurlu ve sağlıklı bol pedallamalar dileği ile ....

• Beğen

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.090
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burçin Çoban Bu konu'da diğer markaları bilmiyorum ancak Cannondale çok kötü.Jant setini Fsa Vision alırım diye düşünüyorum kendi jant setiyle kullandıktan sonra.Her ne kadar, jant konusunda daha kaliteli olsa da Merida ya da herhangi diğer marka, gülü seven dikenine katlanır diyorum.Aklıma girmiş bir kez yapacak bir şey yok :(

• Beğen

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
@Uptown Cyclist.Malesef böyle.Üstündeki jant seti ile kullanıp yeterli bir büççe ile istenilen seviye bir jant setine geçilebilir.Bunlar bisikletin hoşunuza gitmesi neticesinde çok rahatlıkla gözardı edilebilecek bir unsur.Asıl olan sevmeniz.:)

• Beğen

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.090
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burçin Çoban Aynı şekilde düşünüyorum ben de.Değerli yorumunuz için teşekkür ederim :hhhhhh:

• Beğen

Kur-sad

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Cube
Herkese selamlar. Listeye asagidaki bisikletide eklersek yorumunuz ne olurdu? CAAD8 105 icin karar vermistim ancak baska bir bayi kafami karistirdi. Dahasi gecmis yazismalari okurken Lapierre Aucadio 400 de hosumu gitti. Yardim lutfen

(link)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.090
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu bisiklet full karbon.Caad 8 Cannondale'nin giriş seviyesi bisikleti kıyaslamanıza gerek bile yok bence.Bu Tiagra gerçi, sizin için ne kadar önemli bilmiyorum.Ben marka takıntımdan vazgeçtim Caad8 almayı düşünmüyorum.Siz nereden alacaksınız bilmiyorum ama Caad8'in Türkiye fiyatına kesinlikle daha iyi bisiketler var.Audacio 400 de Tiagra setli ve kullanıp, memnun olan çok kullanıcısı var

• Beğen
Tepkiler: Ertan M.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.298
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Kur-sad felt yerine karbon düşünüyorsanız lapierre sensium 200 tavsiye ederim.Ben aucadio 400 kullanıyorum bisikletten memnunum.

• Beğen

Kur-sad

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Cube
Acikcasi Felt'i yakindan gormedim ama gorsellerde cok yakisikli duruyor. CAAD8'i bende eledim. Felt Turkiyeye yeni giriyormus, markanin Turkiyede pek bilinmemesi sebebiyle tereddut ettim. Genel olarak forumlarda Tiagra ve 105 arasindaki farki benim duzeyimdeki binicilerin farkedemiyecegi soyleniyor o yuzden Tiagra olmasina cok takilmiyorum.