1000 euro olan yol bisikletleri arasında kıyaslama

1000 Euro için en iyi Yol bisikleti sizce hangisi?

• Scott Speedster 20

• Cannondale Caad8 105 5

• Fuji Roubaix 1.3

• Focus Culebro SL 2.0

• Merida Scultura 400

• Rose SL2000

• KTM Strada 2000

• Toplam katılım
    92
Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Engin Kalkan Yakından bakmaya gideceğim direkt olarak :D Teşekkürler fikir için

@Atakan Kovancı Sanırım Rose markası Canyon gibi çalışıyor.Doğru muyum acaba? Bisiklet oldukça güzel duruyor ayrıca, hem görüntü hem donanım olarak

• Beğen
Tepkiler: serdar k

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Bu caad sevdası nedir anlamadım ön yargılı olabilirim çünkü hiç canlı görmedim ama aliminyum bir kadro için çok eski bir teknolojide. 6061 aliminyum neredeyse en ucuz bisikletlerde var artık 7005 daha iyi ve daha yeni ayrıca daha rijit. Sanırım biraz marka Satıyor. Fuji de 6065 Alu de var 7005 de fakat inanılmaz bir butting teknolojisi ve çok estetik bir kaynak Tekniği var. Merida butting i iyi yapıyor ama kaynaklar estetik Açıdan kötü. Bence bukadar elemişken oturabildiğine otur öyle karar ver. Birazda uyum işi biz deri fuji gider oturursun olmaz kimse demez Scott gider oturursun biçilmiş kaftan.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Zekeriya Çab O kadar detaylı bilmiyorum açıkçası :( 6061 falan yani.Sizin öneriniz nedir pekiyi? Detaylı cevap için teşekkür ederim ayrıca :hhhhhh: Bir şey daha öğrenmiş oldum sayenizde

• Beğen
Tepki
156
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
@Uptown Cyclist Canyona benzer. Rose Bike Town diye adlandırdıkları mağazaları var. Gidip elden de alabiliyorsunuz. Ama tabi ki uçak bileti vizesi diye 2000 euroyu bulur.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.022
Bisiklet
Merida
şimdi bisiklet alacak olsam kesinlikle Merida Scultura 400 alırım marka fanlığım yoktur ama benim tercihim yukarda ki bisikletler arasından Merida Scultura 400 olurdu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Uptown Cyclist

görüntü değil fonksiyonellik ve kullanılabilirliğe bakın derim. tecrübe ile sabit. yarış geometrisi herkese uygun değildir.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cem Ç. Neden pekiyi? Gerçekten merakımdan soruyorum yani vardır elbet bir bildiğiniz :hhhhhh:

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Bende çok hakim değilim ama aliminyuma magnezyum ve Çinko karıştırılarak sertlik ayarı yapılıyor 6061 7005 e göre daha yumuşak bir metal ve daha kalın profilde kullanılması gerekiyor ama 7005 çok daha ince et kalınlığında aynı rijit liği sağlar. ben şahsen compact kadro tasarımından yanayım çok daha iyi bir sürüş zevki veriyorlar. Caad8 bu yüzden elerim. Fuji Japon malı specialized dır. Fujinin a6 dediği bir alliminyumdan bisikleti var elimde yemişim karbonu ki zaten karbon fiyatına ama alliminyumdan böyle bir bisiklet yapıyorlarsa bir tane daha yol bisikleti alsam hiç düşünmem fuji alırım.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@halil ibrahim duran Haklısınız ama o agresif duruş pozisyonu'nun kendisi tek başına beni cezbediyor.Daha çok moda giriyorum diyebilirim :D Ama elbette bütçe ne el verirse.Özel olarak Endurance olmaz demeyeyim ama elimden geldiğince biraz daha agresif duran bisiklet almak istiyorum diyeyim

@Zekeriya Çab Hem zaten fuji markası Specialized gibi bir marka ile yarışabilecek bir nitelikte değil midir ki? Kalite olarak yani

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Uptown Cyclist

valla çok yatarak ileri uzanmak bana gelmediği için kendi topladığım focus cayo bisikletimi satıp cyclocross aldım.

daha önce yarış geometrili bir bisiklet kullanmadıysanız ve varsa bir arkadaşınızda kadro boyu size uygun bir bisiklet, mutlaka bir kaç gün alıp deneyin.

sonuçta bir sürü para vereceksiniz

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@halil ibrahim duran Bir kaç gün denemedim ama test sürüşü yaptım diyebilirim xrs 30 tiagra ile.Sizce karar vermem içni yeterli değil mi ki ? :(

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Fujiyi biz yeni tanıyoruz ama Amerikan pazarında specialized ı baya bir hırpaladığını biliyorum özellikle mtb de Amerika'da daha önde. Ve sanmıyorum ki specialized ın elinde fuji kadar farklı model olsun.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Uptown Cyclist

ilk heveslerle hiçbir şey anlamazsınız, kısa denemelerde de anlamazsınız. hatrınızın olduğu bir arkadaşınızdan alın bir kaç gün km ler yapın. anca o zaman anlarsınız....

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@halil ibrahim duran O ne yazık ki mümkün değil kendisi arkadaşım sayılmıyor çünkü sadece bir tanıdık ve şu an iletişimimiz yok :( Bakalım neler olacak gözüm korktu iyice :D

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@Uptown Cyclist bence bin sürmesen bile otur. 58 specialized ın üzerine oturdum sonra gittim 58 meridanın üzerine oturdum iki bisiklette kabaca aynı ve ikisinde aynı boy. Ama merida çok uzak geldi rahat edemedim. Yani oturduğunda gövden ve ellerin olması gerektiği yerde olmalı . Yok alayım gidon Boğaz'ını kısaltırım sele borusunu uzatırım bunlar yalan. Binersin olur eldiven gibi.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Caad 8'in üstüne oturmuşluğum var Scultura 400'ün de aynı şekilde.İkisinde de sıkıntı olmadı normal otururken.Caad 54dü sanırım Scultura 52.Diğerleine dair bir fikrim yok.Ama konfor sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum ben

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.022
Bisiklet
Merida
@Uptown Cyclist

kullanan tanıdıklarım var çok memnunlar scott kullanan tanıdıkda var

bende scott alıcakken son anda merida almıştım

https://i.hizliresim.com/qYvdY5.png

ben genelde kadro geometrisi ve renkleri hoşuma gittiği için merida almaya devam edicem.

şimdi aynı fiyata hatta daha ucuza çok daha üst donanım ama kırmızı lastıklı renkleri bir değişik heryerı salcano reklamı olan bir bisiklet olsa almam.

scott ve trek de almam. fiyatı zaten onların aynı donanım da daha yüksek oluyor.
merida fiyat performans olarak daha iyi bence. ömür boyu kadro garantisi de var. yurdışından canyon vs getirseniz ne bileyim garantilik bir durumda ne yapılır bilemiyorum.

• Beğen

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Resimler:

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)

(link)

görüntü olarak Fuji yada Cannondale diyorum, ekipman donanım marka olarak diğer arkadaşları dinleyelim :)

Merida'ya karar verirseniz özelden mesaj atın bir tanıdık bisikletçim var forumda arayın konuşun selamımla indirimli halde alırsınız elinde varsa :)

• Beğen