10 yıldır bisikletiyle dünya turu yapıyor

• Konuyu başlatan BF Okuru
  • Başlangıç Tarihi
B

BF Okuru

Misafir
Karaman'da konaklayan Japon Shogan Kameda (43), 10 yıl önce yürüyerek başladığı dünya turunu bisikletiyle sürdürdüğünü ve bugüne kadar 20'den fazla ülke gezdiğini söyledi. Türklerin yardımsever olduğunu ifade eden Kemada, ''Japonya'dan ayrıldığımdan bu yana 10 yıldır parasız yaşıyorum. Özellikle Türkiye'de yemek konusunda herkes yardımcı oluyor. Türkler çok iyi ve yardımsever. Yemek ısmarlıyor, meyve hediye ediyorlar'' dedi.

10 yıldır bisikletiyle dünya turu yapıyor

Ülkesi Japonya'da spor öğretmenliği yapan Shogan Kameda, dünya turu kapsamında geldiği Türkiye ziyareti sırasında Karaman'da konakladı. Dünya turuna 10 yıl önce yürüyerek başladığını belirten Kameda, ''10 yıl önce yürüyerek başladığım dünya turunda Çinli bir kız bana bu bisikleti hediye etti. O günden beri bu bisikletle seyahat ediyorum'' diye konuştu.
ŞİMDİYE KADAR 20 ÜLKE GEZDİ
Dünya turunu para harcamadan yaptığını ifade eden Kemada, şunları söyledi: "Şu ana kadar 20'ye yakın ülke gezdim. Gittiğim yerlerde hiç para harcamadım. O ülkenin insanları benim turist olduğumu ve dünya turu yaptığımı öğrenince bana yardım ediyor. Yemek ve kıyafet veriyorlar. Konaklayacak yer gösteriyorlar. Bazen de çadırımda kalıyorum. Türkiye'ye ikinci gelişim. İlk gelişim Gürcistan üzerinden olmuştu. Karadeniz'i sahil hattı boyunca gezip, İstanbul'dan Ege'ye geçmiştim. Oradan Yunanistan'a ve Avrupa'ya gittim. Türkiye benim çok hoşuma gittiği için şimdi ikinci kez gelme kararı aldım. Türkiye'de doğu bölgelerini henüz gezemedim. Bu yıl bu bölgeleri de gezmek istiyorum. Japonya'dan ayrıldığımdan bu yana 10 yıldır parasız yaşıyorum. Özellikle Türkiye'de yemek konusunda herkes yardımcı oluyor. Türkler çok iyi ve yardımsever. Yemek ısmarlıyorlar, meyve hediye ediyorlar.'' KAYNAK:(link)

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Sormak lazım bizim yollar ve ruh hastası sürücülerimizi nasıl buldun. diye allah muhafaza biri sıkıştırsa bu arkadaşımızı kamikazeliği tutmasın belkide yakuzadır birde yanında katana varsa sen seyret bizim sürücüleri:koptum:

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.559
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kimbilir nasıl bir özgeçmişi vardır...
On yıldır seferi olmak, içsel yolculuğu adına da neler katmıştır kendisine, yaşamın anlamı adına neler bulmuştur yollarda....
Prangalarından, kök ve aidiyetlerinden uzakta olmak hiç kolay olmasa gerek...
Özgürlüğüne düşkün bu kardeşimize hoşgeldin/yolun açık olsun diyoruz...

alper2508

Daimi Üye
Tepki
675
İsim
Alper
Bisiklet
Mosso
yıllardır zaman zaman internet sitelerinde görürdük, sonra sosyal medya sitelerinde daha sık görmeye başladık 100 dolarla dünyayı gezdi, 200 lirayla 40 ülke gezdi falan diye. bunlara asla inanmadım hiç bir zaman da kimse beni bu saçmalığa inandıramaz. Bu insanların sabit gelirleri yoksa asla hiç bir yere gidemezler. Dünyayı gezmek bu kadar kolaysa herkes gezer. Adama ve yaptığına saygı duyuyorum tebrik ediyorum ama haberler kocaman birer kolpa.
bunun gibi bir çok insan hikayesi var, hepsi kolpa.

B

BF Okuru

Misafir
@alper2508 Tek gerçek sanırsam cesareti parası ve gücü olduğu halde tırt olan insanlara güzel ve sağlam örnek oldu bence.

alper2508

Daimi Üye
Tepki
675
İsim
Alper
Bisiklet
Mosso
@Bicycleizm evet. adam en azından bisiklete hevesi bile artırmıştır bir çok insanda. bunun için bile saygı duyulur

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Biz gezmek istesek zaten en başta vize alamayız birçok ülkeden ne yazıkki :(

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
B

BF Okuru

Misafir
Sormak lazım bizim yollar ve ruh hastası sürücülerimizi nasıl buldun. diye allah muhafaza biri sıkıştırsa bu arkadaşımızı kamikazeliği tutmasın belkide yakuzadır birde yanında katana varsa sen seyret bizim sürücüleri:koptum:
Ben her yeri gezdim. Hanzo malum marka araçtan hayvani bir ses çıkararak yanımdan geçen mi dersin. Bomboş yol varkendibimden geçen mi dersin. Neler var neler

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende şimdiden zaytung sitesinde benim icin yapilan haberi gorur gibiyim :
'5 Yildir bisikletiyle Bim, A101, Şok ne bulduysa gezerek tüm kampanyaları somurdu"
aviary-image-1486946902478.jpeg

tunatros

Üye
Tepki
29
İsim
Tuna
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dünya turu yaparken Türkiye'de öldürülen bir tane de yabancı kadın vardı.