1 Kasım 2012 Ankara-Kazan ilk turum

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
Arkadaşlar Merhabalar.Bisikletle turum olsa da sizlerle ilk defa Resmi olarak,Ankara-Kazan bir tur paylaşıyorum. 1 Kasım 2012 Perşembe.Evden çıkış 8.00 sabah hava hafif sert ve karşıdan rüzgâr vardı, iyiydi. Dönüşte toplamda 60.km.yani bitime 26 km.kala dizimin yan tarafına saplanan sancı beni olumsuz etkilesede zar zor turu,Şükür saat 18.00 da bitirdim.

Toplam mesafe: 86.08 km.
Yolculuk süresi: 5.17 saat
Ortalama hız: 16.27 km.
Maximum hız: 44.44 km.

Buyrun Fotoğraflara.(Ceple çekilmiştir) Lastik havalarını kontrol ediyorum. İlk molam.Genelde molayı fazla veriyorum.(İçime sindirerek).
Ova Çayı.
Kazan otobüs terminal lokantasında öğle yemeği.
Kuzu ayak paça,İnegöl köfte,kola 15 tl hesap ödedim.
Arkadaşlar Göz Hakkı olacak ama tura renk katsın diye yemek fotoğraflarını koydum,Hakkınızı Helâl edin!
Şanlı Türk Bayrağımız yine yükseklerde!.Allahım Bayrağımızı indirtme,Ezanımızı dindirtme,Vatanımızı böldürtme!.
Ve dönüş.
Arkayı kontrol etmeyi ihmal etmiyorum!..
Bu ara kendimi çekiyorum.
Yol Arkadaşım,Maşallah!.Allah olmayanlara en iyisini versin.
İşte tam bu rampada diz ağrım iyice nüksetti.1,1.5 km.lik yokuş fazla dik olmasada nasıl çıkacağım bilmiyorum?
Yola devam.
Göksu Parkı.
Hava kararmak üzere,hemen hemen 12 km. yolum var,düz yolda yine idare ediyorum ama son Etimesgut rampasını düşünüyorum?.

Şarjım bitti artık çekim yapamıyorum.Ve üsttede belirttiğim gibi turu tamamlıyorum.

Beni izlediğiniz için Teşekkürler tekrar görüşmek dileğiyle.

Hoşça Kalın...

Scudo

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
Geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz. Bir süre dikkat edin dizinize. Bir de bu tür sakatlıkların riskini azaltmak için şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
Arkadaşım şu an iyiyim, Teşekkür ederim.Dizlerimde zaten rahatsızlık vardı o gün rüzgâr'mı etkiledi bilmiyorum.Bisiklete bu ara,ara verdim ve fizik tedaviye başladım.Önerilerinizi dikkate alacağım!.

Not:Tam işlemi bitirmeden konuyu aç tuşuna yanlışlıkla basmış bulundum özür dilerim.

Tekrar Hoşça Kalın...

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
İnşallah! Aslında tam tur ayları,bunaltıcı sıcak yok ama yinede üşütmemek,dikkat etmek gerekir.

Hoşça Kalın...

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Ayağınıza sağlık abi diz ağrısını bilirim sağolsun 2 aydır ağrıyor.Allah hepimize şifa versin.

• Beğen

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
Ali Kardeşim Teşekkür ederim.Allah sizede acil Şifa versin.

Hoşça Kalın...

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
çok güzel tur olmuş abi nice turlara inşallah.

dizin için de abi mutlak bir doktora görünmeni tavsiye ederim.ayrıca bol kadans tavsiyemdir...

• Beğen

Tuğrul Şanlı

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
Castello
Öncelikle Geçmiş olsun.Benim de futbol oynarken sol diz ön çapraz bağlarım koptu.Şimdilik ameliyat olmadan idare ediyorum ama 60-70 km i geçen turlarda ağrı yapıyor bazen .Çok güzel bir tur olmuş,trafik tabelaları bana öğrencilik günlerimi hatırlattı öğrenci evim eryamandaydı.Köfteler leziz gözüküyor afiyet olsun:D
Böyle nice güzel turlar dilerim..

• Beğen

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ayaklarınıza sağlık,kahve köşelerinde oturup saatlerce sigara dumanı altında zaman tüketenlere göstermek gerekir bu fotoğrafları...

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
Fatih Kardeşim çok Teşekkür ederim.Evet doktora gittim Emar çekildi,fizik tedaviye başladım.Zaten bu ağrıyı Bisiklet kullanmadan öncede 4-5 senedir çekiyordum herhalde yel aldım.Tavsiyelerinizi değerlendireceğim.Allah korusun Bisikletten vazgeçmiş değilim.Hayırlısı,Cemi Cümleye.

Hoşça Kal...

Tuğrul Kardeşim sizede Teşekkür ediyorum.Gelin beraber olsun.Aynı yolu 10 gün önce katetmiştim bir sorunum olmadı hemde ortalama hızım 17.82 km.-maximum 46.48 km.-süre 4:49:14 saatte idi.Kısmet..Sizede geçmiş olsun.Hoşça Kalın...

Bülent Kardeşim Teşekkürler.Evet sigara,hele kahvehaneyi hiç sevmem tamamen zıt bir hobimdir. Biliyormusunuz hele,bazen yolda sevgi gösterisinde bulunanlar tura ayrı bir heyecan katıyor.Molalarda ise işte şurdan buraya gidiyorum gibi bahsettiğimde,kişiler aman bu kadar yol Bisikletle gidilirmi diye tepki gösteriyorlar.Bende tabiki (Allah izin verir,sağlık sıhhatle,Kısmet olursa İnşallah) bu antrenman;seneye Alanya,Antalya yapmayı düşünüyorum deyince şaşkınlıklarını iyice dile getiriyorlar.Tabiki Tebriklerini eksik etmeyenlerde oluyor.

Tekrar sevgi ve Saygılarımla...

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tebrikler hocam.resimlerinizi babama göstermem gerekir:) sizi görünce eminim gaza gelecektir valla tebrik ediyorum ayakta alkışlıyorum

• Beğen

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Kadir bey ayaklarına sağlık, dizin için geçmiş olsun. Bende birkaç gün önce ufak çaplı bir kaza yaptım, Omuzdaki kemiklerin birinde çatlak oldu. Bisiklet dairede kaldı. Bir ay civarında uzak kalacağım. Paylaşımın için teşekkürler.

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
Kemal Kardeşim Teşekkür ederim.Bisiklete tekrar döneli 9 ay oldu bunu siz Bisiklet severlere boçluyum.Alkışlar Hepimiz için!.

Saygı ve Sevgilerimle...

Cüneyt abi sizede Teşekkür ederim.Aman!. Geçmiş olsun,üzüldüm :( nazara mı geldiniz ne?. Hayırlısı.Maşallah diyelim.Allah acil Şifa versin,beterinden saklasın,tekrar geçmiş olsun.

Hoşça Kalın...

Traxxas

Aktif Üye
Tepki
250
Çok güzel tur olmuş Kadir Bey, ayrıca geçmiş olsun.
Bisiklete binip diz problemi yaşamayan yoktur herhalde.Geçen yıl dizimde problem oluşmuştu. Bir süre ara verdim.Daha sonra bisikletimin bazı parçalarını değiştirip bayağı hafiflettim. Sürekli yüksek kadansta kullanmaya çalışıyorum.Ayrıca hava biraz dahi serinlese dizlerimi sıcak tutmak için şort giymemeye dikkat ediyorum.Dize vuran soğuk rüzgardan ve yeterince ısınmamış dize yüklenmekten kaçınıyorum.

• Beğen

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
Teşekkür ederim Şevket Bey.Ogün hava biraz sertti polar eşofman,hatta çift eşofman giymekten üşendim,herhalde yel aldı.Bu yüksek kadans meselesini de forumdan okudum,evet yüksek kadans'ın bayağı faydası varmış.Tekrar görüşmek dileğiyle...

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Kadir Abi tebrikler... Maşallah epeyce bir yol gitmişsin... :) Şu çorbadan bi günde beraber içelim... :)

@Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt Abi geçmiş olsun... Bir ay dediğin nedirki, zaten önümüzde kış...

• Beğen

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
Teşekkür ederim Mustafacığım.Bu ikinci gidişimdi,dizimden fizik görüyorum şu an.İnşallah havalar soğumadan gider beraber çorba içeriz.
Evet Cüneyt abi kaza geçirmiş ona da tekrar geçmiş olsun Allah'tan acil Şifa dilerim.

Hoşça Kal...

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
Teşekkür ederim çok memnun oldum.Yalova'ya Sevgiler...