1.93 boyunda 50 yaşında hayatında ilk defa bisiklet kullanıp bisiklete aşık olan adam

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
bu kişi ben değilim. hayatının büyük kısmını bizim köyde geçiren ama değişik fikirlere açık bir adam bahsettiğim kişi. kendisiyle 2-3 yıldır tanışıyoruz. bizler köylüyüz arkadaşlar. bunu bir utanma veya övünme hissiyatı içerisinde söylemiyorum. küçük yerlerde bilirsiniz değişime kapalılık ve dedikodu ne yazıkki olmazsa olmazlardandır. maksadım buna değinmek.

bahsettiğim bu adam bisikletini 50 yaşındayken alıyor, amacı sağlık olsun diye binmek ama bayılıyor bisiklet sürmeye. bisikleti de vitessiz fırıncı bisikleti diye tabir edilen o büyük bisikletlerden. adam maşallah o kadar iri yarı ki hem enine hem de boyuna :) bizim köylüler gördüklerinde dalga geçiyormuş kendisiyle. fikret sen çocuk musun, la in onun üstünden koskoca adam hele görüyon mu şunu gibisinden. :)

bana dedi erdem ben çok sevdim bisiklet sürmeyi. (bayramlaşmak için bize gelmişti) çarşıya bununla gidiyorum. her yere bununla gidiyorum sağlığıma da iyi geldi. varsın millet konuşsun. vay be dedim helal olsun. milletin laf sözüne her adam böyle kulak tıkayamaz ama kendisinin umrunda değil. 1.93 boyu maşallah cüssesiyle hiçbir şeyi umursamadan gidip geliyor. ben saygı duydum sizinle paylaşmak istedim :)

Scudo

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@erdem özgür

bir cümlede bisiklet sevgisi

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
ODTÜ de öğrenciyim; yurtta kalıyorum; karda buzda bile bisiklete biniyorum. ODTÜ makina mühendisliği öğrencisi bir arkadaşım ne dediydi bana? " memet ne zaman otomobile terfi ediyorsun?" o kadar anlamsız baktım ki yüzüne. otomobil hala benim için zulümdür.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bunun adı bisiklet aşkı değil de nedir? Hepimize nasip olduğu için çok mutluyum.

@erdem özgür

Erden bey, cümle kurgunuz çok güzel. Cümlelerininizi okudukça mest oldum. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@erdem özgür

erdem bey
istanbulun köylerine çok kereler bisikletim ile ulaştım
göçbeyli mudarlı kargalı değirmen çayırı darlık ve hele hele çok sevdiğim istanbul dışı iznik tarafının köyleri
mahmudiye ,ahmetli ,örencik ve tavşanlı köylerinin sakinleri ile konuşma fırsatım oldu
onlar beni çok sevdi
bende onları çünki onlar bozulmamış insanlar şehir insanları gibi değil temiz ve saf insanlar
hele hele mahmudiye köyü halkı bana çaylar ısmarladı böyle bi olayı asla istanbulun kahvelerinde görmezsiniz
evet küçük yerlerde dedikodu vardır dışa kapalıdır bi bakıma iyi tabi şehrin yoz kültürünün oralara gelmemesi
şehir hayatında insanlar artık birbirini tanımıyor kapı komşusu ile arası iyi değil kapı komşuluğu artık bitti trafikte milletin birbirine saygısı kalmadı
çünki şehirde yaşamak zor insanlar sıkıntılı,
evet gelelim 50 'lilik delikanlıya helal olsun demekten başkada bi şey demem

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
köy olayı bir başka tabiki ama gelgelelim şehir hayatı stres, sıkıntı ve beraberinde getirdiği insanların birbirine tahammülsüzlüğü. apartmanda insanlar bir günaydın dememek için hızlı hızlı evine giriyor çaaat kapatıyor ardından kapıyı. kimse kimseyi sevmiyor ve benim bu forumda en beğendiğim şey insanların iletişime hevesli olabildiğince ön yargıdan uzak bir şeyler yapmaya çabalaması ve en güzeli de hepimizin ortak paydasının bisiklet olması :)) @Kudret Kurtcebe

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bir gün emekli olursam kralı tutamaz beni;basar giderim memleketime burda doğduk ve büyüdük'de ne oldu bir sürü gereksiz 2 ayaklı ile haşır neşir olduk.temiz hava,temiz ve bozulmamış insanlar gibisi yokdur.erdem bey paylaşımınız için teşekkürler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çalıştığım sitede bir hacı amca var. 60 lı yaşlarda küçük bir atölye sahibi. Arada bir site mescidinde namaz sonrası sohbet ederiz gençler ile sohbeti çok sever, şeker gibi adam :) bir gün işe gidiyorum bisikletimle. Siteye girerken girişteki lokantanın önünde yeşil bir trek gördüm. Hafif eskimiş yeşil sabit maşalı bir model. Üzerinde marathon Plus lastikler var. Merak ettim sahibini, tanışmak için bekleyeyim dedim. Tam o sıra lokantadan bizim hacı amca çıktı, bisiklete bindi "kapışalım mı?" dedi :D şaşkınlığımı atarak Tamam dedim 4. Kata kadar araç rampasını tırmanarak kapıştık :)

mustafa tabanlı

Aktif Üye
Tepki
192
KAPIŞALIMMI :)
Canım kardeşim Uğur,ne güzel yazmışsın. Sayende sabah sabah içimi bir sıcaklık kapladı,mutlu oldum....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben de geçtiğimiz pazar günü Fatih AYDIN'dan aldığım zincir sökme aparatını almak için Fatih'e gittim. Eski Edirne Asfaltı'nda dropbar'lı, 700x35 lastikli, siyah Peugeot marka bisiklete binen bir hacı abi ile karşılaştık. Bisiklet eski model olmasına karşın gayet bakımlı ve boyası parlaktı :) Hacı abinin yaşı en az 40-45 görünüyordu. Yanından geçip selam verdim. Başta şaşırdı 1-2 saniye duraksamadan sonra selamımı aldı. Demirkapı'ya kadar birbirimizi geçip durduk. Sonrasında kendisini görmedim. Herhalde işi Demirkapı'daydı.

Ben Fatih Bey ile buluşup geri döndüm. Aynı hacı abiyi Demirkapı'da yine gördüm. Yanına yaklaşıp tekrar selam verdim. Bu sefer ağzı kulaklarında "Merhaba yiğenim merhaba" diye selam verdi :) Kendisini geçip devam ettim. Giderken benimle kapıştı ama dönüşte az da olsa rampa olduğundan mı yoksa yorulmuş muydu bilemiyorum kendisini görmedim. Yalnız trafikteki kıvraklığından o yolda uzun zamandır gel git yaptığı belliydi. Benim trafikte sıkıştığım yerlerde kendisi durmadan ilerliyordu :)

• Beğen

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
Yeni bisiklet almaya niyetim var. Cebimde 1300-2100TL civarı bir para çıkacak. Hemen herkes ''bisiklete o kadar para verilir mi'' diyor :) ''Spor, hobi vs'' diyorum. Anlayan yok tabi. Yeni yavru köpek aldım. Alt kattaki komşuyu, 4.kattaki kadınla dedikodu yaparken yakalım. Benim köpekten bahsediyorlardı. İlk kattaki komşu '' beyim köpek sevmez. evde köpek mi olur'' dedi. Sanırsın onun evinde besliyorum köpeği :) örnekler çoğaltılabilir. Bütün bunların temelinde cehalet, kültürsüzlük, bencillik yatıyor kanaatimce..

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@mustafa tabanlı

Merhaba Mustafa bey
KAPIŞALIMMI ya çok güldüm. Benim çalıştığım komplekste bir güvenlik görevlisi de bisiklet ile geliyor senelerdir. Beni gördüğünde gülerek Nevres hanım akşam giderken kapışalım mı demez mı. Çok güldüm. Beni de kendilerine çok yakın görüyorlar şakalaşıyorlar. Bende bu elbiseyle olmaz bir hafta sonu yapalım kapışmayı dedim. çok güldük.

• Beğen

mustafa tabanlı

Aktif Üye
Tepki
192
Nevres hanım merhaba,
Uğur kardeşimizin anılarındaki hacı amca 60 yaşlarında ruhu genç bir ihtiyar delikanlı,eh bende 63 oldum gibi,o yarışırsa bende yarışırım dedim ,dedim ammaa hadi gel dese ne yapardım bilemem :p
bu arada Uğur kardeşimizin verdiği cevap ne kadar zarif,ne kadar pozitif..

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Tebrik ediyorum 1,93 lük 50 yaşında aibimizi ve sizi , nice pedallamalara

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sonunda doğru yolu bulup hidayete ermiş adamdır.