Karbon maşaya geçmek

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Merhabalar
Yol bisikletim 2011 model scott speedster 50 fb. Şu an shimano rs80 karbon jant setim ve fsa slk pro karbon aynakolum var.
Yalnız maşam aluminyum ve ağırlığı 770 gram. Delta bisiklette geotech karbom maşa var ve ağırlığı 380 gram yazılmış fiyatı da 700 tl. Bisikletimden memnunum herşey ağırlık değil ve bacaklarda bitiyor ancak bu değişikliği yaparsam ağırlık 390 gram düşecek.
Sizce değer mi fikirlerinizi almak istedim. Ayrıca bisikletimde 5600 serisi 105 set var
Bisikletimin ağırlığı 8.8 kg pedallar hariç şu an(evdeki dijital baskül ile ölçtüm)

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Aliexpress'te ucuz karbon maşalar var ama ne kadar kalitelidir bilmiyorum.

Tepki
232
Bisiklet
Salcano
330 gram icin 700 tl vermektense kilo vermeyi tercih ederim senin yerinde olsam sahsen asiri pahali geldi bana fiyati 330 gram fark icin ama yerden gelen sarsinti emme muhabbetinden oturu verilirse verilebilir o kadar para onu da test etmek lazim cok mu fark var diye bilmiyorum belki ben yanlis dusunuyorumdur

• Beğen
Tepkiler: murat.82.yildirim

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
Karbon maşa yada herhangi bir karbon ekipmana geçmenin nedeni eğer bisikletin ağırlığını azaltmak için olacaksa bunu yapmanın hiç bir anlamı yok günümüzde iyi bir dış ve iç lastik ile 300 gr bile kazanılabiliyor.
Ancak sürüş dinamiklerine, gücünüze gavdenin herhangir bir yerinde kaybetmeden en sağlıklı şekilde arka tekerliğe ulaştırmak ise işte carbon burada işe yarıyor.
Eğer niyetiniz bu ise bu masrafa tabiyiki girilir sadece bisikleti hafifletmek ise en ucuzu kilo vermek olacaktır.

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
@Vedat_ÇakarZaten grandprix 4000s2 ve michelin ultralight iç lastik kullanıyorum amacım daha da azaltmak böyle bir imkan varken bakalım delta bisiklet ile görüşüp teyit edeceğim gerçekten bu ağırlıkta mı diye ?

Tepki
83
İsim
İsmail Kaan Kural
Bisiklet
Salcano
@mertgulkokan Ağırlığı konusunda şüphem pek yok. Lakin bisikleti hafifleteceğinize kendinizi hafifletmeniz daha doğru olur. 300 gram 400 gram için bu miktarları yüzmek için bir havuza yada ekipmanlara ödeyin.

• Beğen
Tepkiler: Vedat_Çakar