Hangi km saatini almalıyım?

Scudo
Tepki
2
İsim
Yusuf Tuna
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Peki bana dağ bisikletine bi öneriniz var mı sayaç

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Profesyonel değilseniz garmin gereksiz bana göre. Çok güzel özellikleri var çok güzel çalışıyor ama beni aşıyor mesela alsam boşa gidecek 😂

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.905
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Peki bana dağ bisikletine bi öneriniz var mı sayaç
Genc arkadasim bir heves olarak KM saati arayisindasin. Cogumuz ilk baslarda bu arastirmalara girdik. Su an senin işini gorebilecek modeller uygun fiyatli sigma, cateye, decathlonda satilan saatler olabilir. Daha ucuzuna kacmak istersen çin menşeili urunlerede yonelebilirsin.
Paran varsa iyisini al diyecegim ama en son aldigim kablosuz sigma bc12 8 ay icerisinde arizalandı. Ondan once kullandigim kablolu cateye velo7 ise 2 yıl kadar gitti.
Sahsen artık km saati sevdasindan vazgectim, telefon uygulamalari ile uzun surus yapacagimda bakıyorum yetiyor.
Kısacasi kendi beklentilerine ve parana gore bak.
Daha dogrusu ayirdigin butceye gore yorumlari olumlu olan saatleri arastir.
Senin aradigin saat icin nokta atisi saat tavsiyesi ve ''bozulmaz 10 numara alet'' garantisi cok zordur.

K. G. AKA

Üye
Tepki
159
İsim
K. Görkem Aka
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben şahsen Sigma ürünlerini çok seviyorum. Yıllardır farklı modellerini kullandım bisikletlerimde ve hepsinden de çok memnun kaldım. Hem özellik, hem kalite, hem de fiyat açısından herkese öneririm.

Bu arada, konu sık sık dönüp, sensörlü mü (GPS'siz), GPS'li mi sorusuna geliyor. Arkadaşlar, doğru ayarlı (tekerlek çapı doğru girilmiş) bir sensörlü km. sayacı, GPS ile aynı ölçümü metre kaybı dahi olmadan yapar. Hatta bazı durumlarda GPS'ten daha hassastır, çünkü işin içine arıza çıkartabilecek daha az değişken girer.

O yüzden eğer içinizi kemiren nokta doğru ölçüm yapmasıysa cihazın, ister sensörlü, ister GPS'li olsun, kaliteli, doğru ayarlı bir ürün aynı ölçümü yapacaktır. Bu durumda tercih noktasında esas mesele bence üründen beklediğimiz diğer özellikler ve fiyat meselesi oluyor.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sigma candır, 5 senedir benimle 3. pilini koydum geçen. Bozulmaya niyeti yok cihazın. Modeli BC8.12 kablolu, ömrünü doldurduğunda kadans ölçerli bir modele geçmeyi düşünüyorum. Kablolu cihazlar biraz görüntü kirliliği yapsa da kablosuzlara oranla daha verimliler bence, bugüne kadar hiçbir sapma vs. yaşamadım. 80+km/h hızlarda da 5-10km/h yürüme hızında da gayet tutarlı ve mesafe ölçümlerini tabelalar ve haritalar ile karşılaştırdığımda bire bir aynı çıkıyor.

cavenaut

Üye
Tepki
61
İsim
Halil
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hangisini alırsanız alın, ama katlanır bisikletiniz varsa kablolu km saati takmayın 😅 incecik kablosu bisikleti her gün aç-katla 1-2 ay zor dayanır. Tilt 500 kullanan bir ahbabım kablosuz km saati alana kadar 2 tane kabloluyu haşat etti

Yldrm07

Forum Demirbaşı
Tepki
500
İsim
Yıldırım
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben 1 hafta önce aldım igsport 50es ve nabız ölçer kol bandı 650 tlye geldi kargom çinden çıkmış yolda gözüküyor
Merhaba. Sizin ürünler geldi mi? Nabız bandı olarak hangisini aldınız? HR60 mı?