Eşşekten İngiliz atına bir dönüşüm hikayesi

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Herkese selamlar arkadaşlar,

bu dönüşüm hikayemizde daha önce alıştıgınız kaliteli bisikletlerden farklı bir çalışma yaptım ve bunuda sizlerle paylaşmak istedim.

Sizlerinde bildiği gibi çalıştığım fabrikada da bisiklet sevgimi herkes bilir. Patronumda duymuş bunu, sürekli kullandığı Almanya 'da satılan market bisikleti sınıfında olan Viking marka bisikletini bana gösterdi.
"Murat bey bu bisikletimi ben seviyorum ve değiştirmek istemiyorum. Bunu geliştirme yapabilir mıyız size danışmak istedim" Dedi. Bende seve seve yardımcı olurum dedim.

Bisiklet, üstünde Tourney set olan 3x7 vites sistemine sahip bir bisiklet ve agırligi ise 13,67 kg. Tabi hiç sevmem ağır bisikletleri , siz değerli forum üyeleri bunu benden iyi bilirsiniz 🤣🤣😋

Öncelikle işe komple tüm donanımı söküp, tek tek analiz etmek amaçlı tartmayla başladım. Sonuçlar tam bir felaketti 🤣🤣🤣 ve israrla resimleri de görmenizi istedim.

Daha sonrasında Campagnol Veloce 10lu sistem bir başlangıç seviyesi grup set, jant seti, gidon-gidon bogazi, sele, karbon maşa vs şeyler aldık ve kadroyu güzelce temizledikten sonra toplamaya başladık ve 13,67 kg den 9,54 kg ye indirdik. (Agirliklar pedallar ve kadronun üzerindeki kilit dahil, malesef sifresi olmadigi icin kilidi cikaramiyorum. Pedallar ve kilit 750g)

Sonuçtan ben çok memnun kaldim, umarım patronda bu ağırlık farkı odakli çalışmamdan memnun kalir. Kendisi sportmen biri zaten eminim farkı anlayacaktır. Zira bir çok spor dalıyla aynı anda uğraşan sporcu birisi.

DIP NOT: Shimano Tourney nasil Shimanonun en alt seviyesi oldugu gibi Veloce de Campagnolonun en alt olmasada en altin bir üstü oluyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

1.jpg2.jpg6 (1).jpg6 (2).jpg6 (3).jpg6 (4).jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11 (1).jpg11 (2).jpg13 (1).jpg13 (2).jpg13 (3).jpg13 (4).jpg13 (5).jpg13 (6).jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20 (1).jpg20 (2).jpg21 (1).jpg21 (2).jpg22.jpg23.jpg24 (1).jpg24 (2).jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30 (1).jpg30 (2).jpg30 (3).jpg31.jpg32 (1).jpg32 (2).jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg45.jpg46.jpg47.jpg

Son düzenleme:
Scudo

denizt

Üye
Tepki
559
İsim
deniz
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MUSA Ç. Evet o da epey yüksekmiş. Ama çelik ve drop bar olunca ağır olması normal. Aslında hazır olanını almayı düşünüyodum 25.4 lük bağlantı noktasından dolayı. 1kg ağırlığı olduğunu görünce aluminyum için sabretmeye karar verdim. Nadir de olsa denk gelebiliyor.

Son düzenleme:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez Abim. Öncelikle her zamanki gibi dökturmuşsun zenaatını , sonrasında ağırlık bilgisinde küçük bir hata var gibime geldi. Pedallar ve kilit üzerinde yokken tam doğru ağırlık çıkacaktır. Tabi sana ukalalık etmek haddime değil ama ekleyeyim dedim. Birde
Was ist das ?🤣🤣🤣

O derili bank cok hoşuma gitti, yanındaki sipaşilayzıd yapiştırmasını begendim.
47.jpg

"Kaç para bu ?" 🤣🤣🤣( Efsane soru gelmese olmazdı tabi hshshshs )

Son düzenleme:

tsgazoz

Üye
Tepki
70
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tebrikler güzel çalışma olmuş. Gözüm bir YouTube linki aramadı değil lakin. Bisiklet söküp takma içeren tüm videolar terapi gibi geliyor. Belki video kaydına almayı da düşünürsünüz bisiklet çalışmalarınızı diye yazıyorum. Forumda en sevdiğim konu başlıkları bunlar oluyor. Videosu editi de bi o kadar vakit alıyordur ama sanıyorum.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Bisiklet nasıl zayıflar adlı çalışma. Çok gğzel olmuş

Çelik kadro MTB'mde denesem mi acaba ? Şaka şaka o kadar masraf etmem ona.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Murat Cömez abi eline sağlık. Ben dün akşam diğer başlıkta muziplik yapıp sana takılırken sen bu güzel çalışmayı hazırlıyormuşsun. Elin ayağın dert görmesin. Allah gönlüne göre versin. Çok hoş bir çalışma olmuş.
😍 :harika:

Murat Cömez

Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Gayet güzel olmuş, peki maliyet euro bazında nedir?
Tesekkürler, güzel olmus olabilir ama bu kadroya degermi bu masaraf, bence tabiki hayir. 299€ luk bisiklete 450€ civarinda masaraf etti bizim akkili patron. :koptum::koptum::koptum:

Orjinal maşası ne kadar ağırmış aluminyum gibi görünüyo ama çelik heralde.
Evet, kadro alu ama gidon ve masa celik.

@denizt maşa normal de. Gidonun ağırlığı ne öyle. 1016 gr. Kadro ağırlığını göremedim onu da merak ettik @Murat Cömez
Musa bak beni simdi can evimden vurdun, en ufak detaya kadar nerdeyse her önemli parcayi tartdim ama gel gelelim en önemli parcayi yani kadroyu tartmaya unutmusum. :kötü::kötü:🙁🙁

@MUSA Ç. Evet o da epey yüksekmiş. Ama çelik ve drop bar olunca ağır olması normal. Aslında hazır olanını almayı düşünüyodum 25.4 lük bağlantı noktasından dolayı. 1kg ağırlığı olduğunu görünce aluminyum için sabretmeye karar verdim. Nadir de olsa denk gelebiliyor.
Bu konuda sana hak veremiyecegim zira celik gidonlar var aluminyumdan daha hafifi oluyor ama yinede tavsiyem herzaman alu gidonlardan tarafa ve alu 25,4 lükler celik olanlardan daha yagin yani bulunmasi daha kolay. :):)
:koptum:
@Murat Cömez abim. Öncelikle her zamanki gibi dökturmuşsun zenaatını , sonrasında ağırlık bilgisinde küçük bir hata var gibime geldi. Pedallar ve kilit üzerinde yokken tam doğru ağırlık çıkacaktır. Tabi sana ukalalık etmek haddime değil ama ekleyeyim dedim. Birde
Was ist das ?🤣🤣🤣

O derili bank cok hoşuma gitti, yanındaki sipaşilayzıd yapiştırmasını begendim.
252612 dosyayı görüntüle

"Kaç para bu ?" 🤣🤣🤣( Efsane soru gelmese olmazdı tabi hshshshs )
Evet Cumhur pedallar ve kilit cikinca 750g civari hafifliyor ama ilk halinide pedallar ve kilit ile tartigim icin son halinde ayni sekilde tartmak istedim. Kilidi zaten cikaramiyorum sifresi yok bende.
Banka gelince o Specializeden orjinal banki, yazi kismi yapiskan degil, boyama.
efasane soruya gelince bisiklet 5 para etmez. :koptum::koptum:

Tebrikler güzel çalışma olmuş. Gözüm bir YouTube linki aramadı değil lakin. Bisiklet söküp takma içeren tüm videolar terapi gibi geliyor. Belki video kaydına almayı da düşünürsünüz bisiklet çalışmalarınızı diye yazıyorum. Forumda en sevdiğim konu başlıkları bunlar oluyor. Videosu editi de bi o kadar vakit alıyordur ama sanıyorum.
Tesekkürler, tabiki bende video cekimi yapmak isterim ama ben o isi malesef beceremiyorum.

@Murat Cömez abi eline sağlık. Ben dün akşam diğer başlıkta muziplik yapıp sana takılırken sen bu güzel çalışmayı hazırlıyormuşsun. Elin ayağın dert görmesin. Allah gönlüne göre versin. Çok hoş bir çalışma olmuş.
😍 :harika:
Diger baslik altinda sana cevap yazdim. :koptum::koptum:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Banka gelince o Specializeden orjinal banki, yazi kismi yapiskan degil, boyama.
efasane soruya gelince bisiklet 5 para etmez. :koptum::koptum:
Belediye bankı takas hshshshs 🤣🤣

🤣 Şaka bir yana bisikleti campa set bambaşka bi havaya sokmuş. Siyah ile parlak metalik rengin karışımını çok beğendim abi. Birde gidon sargısındaki sarı detaylar harika. Keşke olsada benim Gios'a da yapsak o sekil.
Smdi gidon ,gidon boğazı ve sele borusunu karbon yapmak istiyorum .Birde jant setini yenilemek istiyorum. Çok mu şey istiyorum şöyle bana Çömez abey 🤣

Murat Cömez

Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Belediye bankı takas hshshshs 🤣🤣

🤣 Şaka bir yana bisikleti campa set bambaşka bi havaya sokmuş. Siyah ile parlak metalik rengin karışımını çok beğendim abi. Birde gidon sargısındaki sarı detaylar harika. Keşke olsada benim Gios'a da yapsak o sekil.
Smdi gidon ,gidon boğazı ve sele borusunu karbon yapmak istiyorum .Birde jant setini yenilemek istiyorum. Çok mu şey istiyorum şöyle bana Çömez abey 🤣
Sen "Yalayut Ismail mi" oldun. :koptum: :koptum: :koptum: :koptum: :koptum:

maxresdefault.jpg

Son düzenleme:
Tepki
199
İsim
Muhammet Ertop
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Adeta sanat eseri olmuş. Sosyal medyada paylaşımınızı görmüştüm. Tebriklar üstad