2021 Türkiye MTB Şampiyonası

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.090
Bisiklet
Trek
Abi once bunlar cop demis, ardindan cop degil antreman yapacaklar icin isaret denilince bu sefer de yarisacaksiniz diye size ait degil orasi ben yuruyorum, foto cekiyorum demis.

Bu kafada adamlara ne derseniz deyin ortak bir noktada bulusmak ya da hatalarini kabul etmeleri imkansiz. Goturun TDF'ye "neden yerlere tebesir ile yazi yazmislar, onlari yikayinca etraftaki cimenlere bulasacak" falan der. Her turlu plastik, polyester gibi sentetik urun kullanir ama isaretlerin plastik olmasini elestirir. Neyse, iyi eglence cikti bisikletcilere.

Ekleme, abinin unu bisiklet camiasinin disina tasmis.

Scudo

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Fixiecilik neydi? Fixiecilik emekti. Mala anlatır gibi bisikletin en çevreci ulaşım aracı olduğunu anlatmaktı. Suya yazar gibi anlatmaktı bisikletli yaşamı anlayamayacak kitlelere. Buharlı cama yazar gibi anlatmaktı bisikletin de bir spor olduğunu. Günlük hayatında iki bin motorlu jeepe binip doğadan plastik çöp topladım diye duyar kasan çevreci yobazlara haddini bildirmekti fixiecilik. Tarihin ilk fixiecisi kimdir diye sorsalar Büyük İskender'e "Gölge etme başka ihsan istemez." deme cesaretini gösterebilen Diyojen'dir derim ama kanıtlayamam.
Bu bağlamda düşünecek olursak İstanbul'da fixieci yoktur diyebiliriz

Bilge dönmez

Daimi Üye
Tepki
334
İsim
bilge dönmez
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sonuçta doğadaki işaretler, ilk bulanın olur 🤓

• Beğen
Tepkiler: Şenol U.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@Orkun KnighTR34 Yarış sonrası toplanmayan şeritleri ha Ahmet Ha Mehmet almış ne farkeder? Neden "şahıs" diyerek kişiye vurgu yaptınız? Yanlış bişey mi yapmış?
Yarış sonrası değil, yarıştan önce toplanmış ve sporcular o parkurda antrenman yaparken o şeriflerden faydalanıyorlardı.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir doktor , Polonezköy Tabiat Parkındaki Salcano Bisiklet tarafından Türkiye Şampiyonasına hazırlık yapan bisikletçilerin kaybolmaması için konulan şeritleri toplamış. Sonra da twitterda Salcano'yu etiketlemiş, kendince duyar kasmış. Salcano da nezaketle cevap vermiş. Doktor Dayıya cevap yetmemiş uzatmış da uzatmış. Bu arada yön işaretleri toplanınca bisikletçiler de kaybolmuş.Sonrasında da sosyal medyada da baya bir tartışılmış.
Polonezköy Tabiat Parkı'na yürüyüş yapıp fotoğraf çekmek için giden bir vatandaş, bisiklet parkuru işaretlerini plastik çöp zannederek toplayınca bisikletçiler parkta kayboldu. Sporcuların antrenman yapması için konulan şeritler bir vatandaş tarafından toplandı, bisiklet markası açıklama yaptı.

Twitter da karışmış

Son düzenleme:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konuyla ilgili daha kaç tane başlık açılacak sabırla bekliyorum :cool:
Benim de garibime gitti. Allah Allah diyorum, bu saat olmuş niye ortalıkta başlık yok diyorum. :ssrtcbya:
@necmeddin ağabey konuya yazmamışsın daha. Necmeddin ağabey yazmadığına göre başlık açılmamıştır ellaham dedim.
Necmeddin ağabey buralar dolmuş yalnız. @can_celik @Atasoy ,@cazci ,@makaram @seko35.50 @Ali Kılıç 35.5 @suat akman diğer forumdaşlar herkes burada. Sağolsun @can_celik beni de kapıda karşıladı :komik:

Necmeddin ağabey bi sen yoksun, bi @Cemal Ç. yok bi de @mariokaldato yok. Çetin zaten gözükmüyor.

Son düzenleme:

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.751
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben Twitter'da ilgili başlığa yazdım ama göremiyorum. Sanırım beni engelledi şahıs.
Yalan yok, pek kibar yazmadım. 😁

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben iyice yaşlanmışım. Millet başlık açmış ben 3.cüyü açmışım.Gençken böyle miydim :ssrtcbya:
O değil de şeritleri toplayan adamı görünce Ekrem başkan sandım ya. Gözler de gitmiş.:krktm:

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.429
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3.başlık ne ola ki?
Bayramda kavurmanın topuzunu da kaçırmış gibisin Süleyman kardeşim..

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fixiecilik neydi? Fixiecilik emekti. Mala anlatır gibi bisikletin en çevreci ulaşım aracı olduğunu anlatmaktı. Suya yazar gibi anlatmaktı bisikletli yaşamı anlayamayacak kitlelere. Buharlı cama yazar gibi anlatmaktı bisikletin de bir spor olduğunu. Günlük hayatında iki bin motorlu jeepe binip doğadan plastik çöp topladım diye duyar kasan çevreci yobazlara haddini bildirmekti fixiecilik. Tarihin ilk fixiecisi kimdir diye sorsalar Büyük İskender'e "Gölge etme başka ihsan istemez." deme cesaretini gösterebilen Diyojen'dir derim ama kanıtlayamam.
Bu bağlamda düşünecek olursak İstanbul'da fixieci yoktur diyebiliriz
Ali, afiyet olsun kıymetli kardeşim.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ya arkadaş adamcağız iki poşet topladı diye etmediğiniz laf kalmamış. Dövseydiniz bari. :koptum:
Ya poşetler kaldırıldı diye kaybolan bisikletçilere ne demeli. Aşk olsun MTB aşkı şeritte başlamaz ,yürekte başlar. Yol bisikletlilere madara ettiniz bizi @hamlet2006 aynı Erol Abi gibi gülüyor.
hqdefault.jpg
Aslında o kaybolan bisikletlilerin çoğu egzoz gazından sıkılıp dağda heyecan arayan yol bisikletlileridir. Araziyi,dağı,taşı yuva bilen bir MTB lover, lost olurmu dağda hiç. Olaya birde benim gibi şaşı gözle bakın.:)

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.119
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Adam az da olsa haklı bence alın size Hollandadaki daimi olarak işaretlenmiş mtb parkurundan bi kesit.
Karşılaştırdınız ülkedeki bisiklet kültürü ne zaman bizim ülkemizde olur, ozaman belki yaparlar ama şuan çok zor gibi malesef.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.916
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Erdem Topal Yarışlarda bu yön tabelası yeterli değil. Ormanda yürüyen veya bisikletlilerin toprak yolu kaybetmemesi için yapılmış bu.

Şeritleri toplayan abinin bir tane haklı olduğu yer var sadece. Şerit kullan-at tarzı plastik yerine halat gibi uzun ömürlü ürünlerle yapılabilir.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.988
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@can_celik burada işin güvenlik boyutu devreye giriyor. Parkur dışına çıkan sporcular için şeritler tehlike oluşturmuyor ama sert ve uzun ömürlü malzeme olası bir kazada, parkur dışına çıkma durumunda sporcu için tehlike oluşturacaktır.