Dağ bisikleti kullananlar kaç km hız yapabiliyor?

ByRe4L

Aktif Üye
Tepki
81
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@yenhesa
harbiden selam da almıyorlar

• Beğen
Tepkiler: yenhesa
Scudo

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Boşverin mtb yi yola geçin. Mtb de asılarak ulaştığınız hıza yolda iki pedal da ulaşınca ben onca zaman neden çekmişim mtb nin kahrını diyeceksiniz. Az bir kuvvet ile gidebiliyor yol bisikleti. Zamanında mtb ye verdiğim paraya acıyorum valla.

ByRe4L

Aktif Üye
Tepki
81
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Yalnız Pedal
vallaha konudan çıkmak gibi olmasın bende istiyorum ancak elimdeki bisiklet 0 sayılır 150 km yol yaptım toplam depoda muhafaza ettim 6 aylık bakımlarını yapıyorum bir kişiye takas için konuştum üstüne 200 TL vereblirim demiştim bisikletçiye sormuş 500 TL eder demiş :D 0 alsa 1420 TL öğrenciyim para zaten yok şimdi sen olsan geçer misin ?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
@ByRe4L
Hocam en iyisi bir çift ince slick lastik ve sabit maşa alın. Daha az uğraşırsınız.

• Beğen
Tepkiler: ByRe4L

ByRe4L

Aktif Üye
Tepki
81
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@yenhesa
kilitli maşa arıyorum aslında zoom maşa var yokuşlarda yoruyor gibi pek de fazla çalışmıyor bir kaç tane lastik buldum ancak çok ucuz 40 TL civarı yol tutuşunu bilemedim fren mesafemin uzamasından korkuyorum

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.715
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Yalnız Pedal
Düzgün bir MTB de yolda hızlı gider merak etmeyin. Tüm MTB'ler aynı değildir, orta seviye bir hardtail ile çok da güzel gidersiniz, hatta parke taşlı veya bozuk yollarda yol bisikletlerine göre daha hızlı gidersiniz.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@alicangul29
Ama yol bisikleti daha havalı mahallede hiç yol bisikleti görmemiş kişilerin boynuzlara ve incecik tekerleklere uzaylı görmüş masum köylü gibi bakmalarına paha biçilemez. Vitesleri nerede sormaları da ayrı bir keyif.

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.715
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Yalnız Pedal
Tekerleğe bastırıp "içi dolgu mu" demelerini de ekleyelim :D

• Beğen
Tepkiler: UTK~16

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@alicangul29
Aynen dolgu teker mi soran var. benzin istasyonunda koca araba tekerine 30 bastıktan sonra sıra bana gelince pompa basınç + tuşuna basılı tutup 100 psi üzerine çıkarttığımı görünce yüzleri çok hoş oluyor. Basınç 40,50 psi altına düşünce jant yere vuruyor zaten iç lastiği kesiyor.

• Beğen
  • Hahaha
Tepkiler: MAERKEK ve ag249

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
@yenhesa

Maksadınız nedir açık konuşun

Bu foruma eli maşalı yetkili biri lazım

Son düzenleme:
  • Hahaha
  • Beğen
Tepkiler: Aruera ve yenhesa

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@yenhesa
Bende varım .

@Yalnız Pedal
@ByRe4L
Bak sene 2019 olmuş . Ben 2012 model 220 liralık MTB ' ye biniyorum . Öğrenciliğin gözü kör olsun . Yola geçmek yakın zamanda mümkün değil

• Beğen
Tepkiler: yenhesa ve ByRe4L

ByRe4L

Aktif Üye
Tepki
81
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@MAERKEK
Herşeyin hayırlısı

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

palerider

Üye
Tepki
8
İsim
mert
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@özcan parlakoğlu sabit 25-30 km arası düz yolda sanırım sonsuza kadar gidebilirim tabi trafikte en sağda beni sıkıştıran arabacılar olmaz ise 😁 işin şakası bir yana kendime bu konuda güveniyorum sanırım kafama koyarsam cidden uzun bi süre gidebilirim ama şöyle söyleyeyim genel olarak hızlı kullanıyorum gücümün yettiği kadarının fazlasını kullanmaya çalışıyorum , çift amörtisörlü çelik kadroya sahip eski bianchi bisikletimle 63 km ye çıkmıştım maksimum , şuan klasik bir rockrider mtb bisikleti ile sabit 25-30 km ile sanırım 15 dakikadan fazla sürebilirim

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Oklüzal Builder

bisiklet
Tepki
1.857
İsim
İsa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben çift amörsörlü market biskeletimle tır arkasına girip özel sır olarak tutulan "ayro" tekniği ile 65 km yapamadım ama XC bisikletimle 22 ortalama yakaladığımı hatırlıyorum. Max hızım ise rüzgar arkamda iken 47 (dümdüz yol)

palerider

Üye
Tepki
8
İsim
mert
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Corelli Mağduru bu bir laf çarpıtma sanırım 😁 doğru dedin market bisikletiyle ama şey ayro tekniği değildi ya ankarada yaşayanlar turan güneş bulvarından kızılaya inen yokuşu bilirler orda 65 km yi görmüştüm ama bidaha yapmama kararı almıştım o bisiklet ile

• Beğen
Tepkiler: Oklüzal Builder

Oklüzal Builder

bisiklet
Tepki
1.857
İsim
İsa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@palerider aman dikkat reis ama laf çarpıtmıyorum bea latife yapıyorum çünkü bi aralar buralarda bi yerde düz yolda mtb ile 65 yapan arkadaş vardı 3 ay testis geçmiştik eğlenceliydi

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Screenshot_20210312-175548_Strava.jpg
76 km banada abartı geliyor. Bisiklet sayacı 57 km yi görmüştü , o gün ki turumda. 3 noktada 50 üzerini görmüştüm.

Check out my activity on Strava: (link)

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.120
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben çift amörsörlü market biskeletimle tır arkasına girip özel sır olarak tutulan "ayro" tekniği ile 65 km yapamadım ama XC bisikletimle 22 ortalama yakaladığımı hatırlıyorum. Max hızım ise rüzgar arkamda iken 47 (dümdüz yol)
Formun yerinde ise daha fazla ortalamda yakalanabilir.. Forumda Yunus Özdemir vardı halen forumdamı bilmiyorum ama, Trans Troyda MTB ile ilk kontrol noktasına 13 saatte varmış. Bu arada ilk kontrol noktası başlangıçtan 321km sonra.. Buda ortalama nerede ise 25km/s ortalamaya denk geliyor.. Youtubede yanlış hatırlamıyorsam Edirne yarışı var MTB ile girdi, tozunu yutturduğu yol bisikleti sürücüleri onun bisikletinde motor var ondan hızlı gidiyor diye kendilerini avutuyorlardı :komik:

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.715
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Formun yerinde ise daha fazla ortalamda yakalanabilir.. Forumda Yunus Özdemir vardı halen forumdamı bilmiyorum ama, Trans Troyda MTB ile ilk kontrol noktasına 13 saatte varmış. Bu arada ilk kontrol noktası başlangıçtan 321km sonra.. Buda ortalama nerede ise 25km/s ortalamaya denk geliyor.. Youtubede yanlış hatırlamıyorsam Edirne yarışı var MTB ile girdi, tozunu yutturduğu yol bisikleti sürücüleri onun bisikletinde motor var ondan hızlı gidiyor diye kendilerini avutuyorlardı :komik:
İzlememiş olanlar varsa, ilgili video bu sanırım, 00:30'dan itibaren MTB'li görünüyor:

Ama tozunu yutturdu demek sert olur biraz, grup içinde tutunabildi diyelim :D Aradaki kadans farkı da aslında yol-MTB stillerinin ayrımına güzel bir örnek.