Comfort mu, endurance mı, race mi?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.494
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Triban 920'nin üst borusu bunu anımsatıyordu biraz. Ah işte, hanımla kavgayı göze alıp onu alacaktım. Onun frenleri de 105'ti ?.
Kendimden biliyorum ah keşkeler hiç bitmiyor. Ölene kadarda devam edecek. ? ?

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.
Scudo

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.374
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara'da 80 li yıllarda milli olmuş bir bisikletçi abimiz geçtiğimiz senelerde yeniden bisiklete başladı. Kendi söylemi ''Toparlanmam ve hazır olmam yaklaşık iki seneyi buldu'' şeklindeydi. Onun için hiç bir spor yapmamış ve birden bisiklete binmiş birisinin, genetik yatkınlığı veya başka süreci kısaltıcı faktörleri yok ise ortalama bir sürücü olma ihtimali için de bence en az iki veya daha fazla sene antrenman süresine ihtiyacı var.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Başka sorum yok sayın yargıç.
Sabah rüyamda Don Vito Corleone'yi görmüş gibi Godfather repliği kullanınca ''başka sorum yok sayın yargıç'' repliğini de kullanasım geldi.Muradıma erdim,günlük replik kotamı da doldurdum,şimdi rahat uyuyabilirim.

Bu arada müstakbel bisikletimi sunayım ne endurance ne de race.
O bir ''all round'' kadro.
Flamanların en güzeli Ridley Fenix Sl Disc
214425 dosyayı görüntüle
Hocam benim Gios'da allrounder olur kendileri.
Hayın ve zalımdırlar.

Sahiplerine tek vaadleri; uzun saatler ve kmlerce konforlu, rahat yolculuklardır

Gerci italyan mafyasi dadanınca konfordan ziyade roketimtrak bir bisikletmi bulsam kafalarina girdim. Kacmak icin tabi ehehe

Son düzenleme:

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.980
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Endurance kadro olanı al bence. Bu yaştan sonra yarış koşacak halin yok ve zaten bisiklet sporcusu olmak için fazla uzunsun. Endurance kadro ile uzun turlarda daha rahat edeceksindir.
Hocam benim yaş 42 ve ironman için hazırlık yapıyorum! Hiç bir şey için geç değil.Arkadaşın yaşı 40 gayette yarışacak yaşta.Bence çok güzel yarışır şayet sağlık sorunu yoksa.Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

sub cross

Üye
Tepki
12
İsim
Özgür
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam benim yaş 42 ve ironman için hazırlık yapıyorum! Hiç bir şey için geç değil.Arkadaşın yaşı 40 gayette yarışacak yaşta.Bence çok güzel yarışır şayet sağlık sorunu yoksa.Saygılar.

Dizimde ufaktan menisküs yırtığım var belde ufaktan fıtık başlangıcı var ama enterasan bir şekilde bisiklete binmek için bu problemleri dert etmiyorum.
Ayrıca güçlenen kaslar sayesinde bedenimi onarıyorum...

• Beğen
Tepkiler: TeamO2.cc

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.980
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dizimde ufaktan menisküs yırtığım var belde ufaktan fıtık başlangıcı var ama enterasan bir şekilde bisiklete binmek için bu problemleri dert etmiyorum.
Ayrıca güçlenen kaslar sayesinde bedenimi onarıyorum...
Umarım çabucak iyileşirsin.Geçmiş olsun .

Muhammed68

Üye
Tepki
9
İsim
Muhammed
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir de şu terimlere bir an önce Türkçe karşılıklar bulmak lazım tabii.
Evet. Yabancı dillerdeki bütün bisiklet terimlerine Türkçe karşılıklar bulmak lazım. Yabancı dil hiç hoş olmuyor.

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.061
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet. Yabancı dillerdeki bütün bisiklet terimlerine Türkçe karşılıklar bulmak lazım. Yabancı dil hiç hoş olmuyor.
Türkçe sözcükler türetilip kullanıldığında kavrama ve öğrenme hızı artıyor, özellikle çocukların öğrenme hızı ciddi oranda artıyor.

Bisiklet konusunda, çoğu zaman alışkın olduğum adlarını kullanıyorum ama ara sıra aklıma gelen Türkçe sözcükleri kullandığım oluyor. :)
Örneğin;
Bisiklet yerine Çiftteker ya da ikiteker dediğim oluyor.
Kadro yerine Gövde,
Gidon - Dümen
Drop - Boynuz
Dropbar Gidon - Boynuz Dümen
Düz Gidon - Düz Dümen
Sele - Oturak
Jant - Çember
Vites - Aktarıcı
Fren - Durdurucu

Bunları ise hiç düşünmemiştim.
Sanırım Türkçeye zorlayacak olsam;
Comfort Kadro - Rahat Gövde
Endurance Kadro - Orta Gövde (Bu hiç olmadı ama alışmaya bağlı).
Race Kadro - Atak Gövde diyebilirim sanıyorum
Pedal - ? Ayaklık? Bilemedim. :hhhhhh: :srnsml:

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkçe sözcükler türetilip kullanıldığında kavrama ve öğrenme hızı artıyor, özellikle çocukların öğrenme hızı ciddi oranda artıyor.

Bisiklet konusunda, çoğu zaman alışkın olduğum adlarını kullanıyorum ama ara sıra aklıma gelen Türkçe sözcükleri kullandığım oluyor. :)
Örneğin;
Kadro yerine Gövde,
Gidon - Dümen
Drop - Boynuz
Düz Gidon - Düz Dümen
Sele - Oturak
Jant - Çember
Vites - Aktarıcı
Fren - Durdurucu

Race Kadro - Atak Gövde diyebilirim sanıyorum :hhhhhh: :srnsml:
bizim konyada velesbit derler :D

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
B

BF Okuru

Misafir

Örneğin;
Kadro yerine Gövde,
Gidon - Dümen
Drop - Boynuz
Düz Gidon - Düz Dümen
Sele - Oturak
Jant - Çember
Vites - Aktarıcı
Fren - Durdurucu

Race Kadro - Atak Gövde diyebilirim sanıyorum
Pedal - ? Ayaklık? Bilemedim. :hhhhhh: :srnsml:
Bullhorn gidon?
Bence boynuz buna daha uygun. Dropbara başka bulmak lazım.

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.061
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
B

BF Okuru

Misafir
Bullhorn gidon?
Bence boynuz buna daha uygun. Dropbara başka bulmak lazım.
Eyimli gidon güzel gibi dropbara neyse onu çok dağıtmayalım ingilzce kelimelerin türkçe karşılıkları gibi bi konu vardı sanırım ordan devam edelim

Kursat akin

Aktif Üye
Tepki
545
O yaş gurubunda zaten katılan sayısı az oluyor. 25 desek totalde. 5 tanesi hatıra madalyası için gelen parası bol tombiklerden diyelim. Kaldı 20. 10 tanesi kondisyonu kötü diyelim. Kaldı 10 . 5 kişi de teknik problem yaşadı veya kaza yaptı diyelim kaldı. 5 kişi. binlerce km yapıp 5 kişinin içinden de kürsü olmazsa ben bi'şey demiyorum artık.
İçimde ukte kalmıştı bu arkadaşa 49 yaşında aldığım ve u23 millieri geride bıraktığım 931218F7-1C29-4267-A96B-84A07FFE5304.jpegaşağıdaki genel klasman fotoğrafını hediye edeyim.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İçimde ukte kalmıştı bu arkadaşa 49 yaşında aldığım ve u23 millieri geride bıraktığım 289438 dosyayı görüntüleaşağıdaki genel klasman fotoğrafını hediye edeyim.
Tebrikler. Fakat gene olay benzer hesaba çıkıyor sanki. Strava kaydınızda 22 kişi ile beraber sürdü diyor. 25 yerine 22 den çıkartma hesabı yapabiliriz. 🤭

Ha birde; Burası sanal bir Dünya. Bu kadar takılmamak lazım.

Kursat akin

Aktif Üye
Tepki
545
Tebrikler. Fakat gene olay benzer hesaba çıkıyor sanki. Strava kaydınızda 22 kişi ile beraber sürdü diyor. 25 yerine 22 den çıkartma hesabı yapabiliriz. 🤭

Ha birde; Burası sanal bir Dünya. Bu kadar takılmamak lazım.
200 kişi ile başlayan bir yarış diye hatırlıyordum :) strava birlikte sürdüğüm gurubu gösteriyor ki bence bunu da biliyorsunuz. Ama altta kalmama çabalarına gerek yok. Çalışma disiplin spor ahlakı başarıyı getirir. Bunun yaşla alakası yok. Aynamız yaptığımız işler.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
200 kişi ile başlayan bir yarış diye hatırlıyordum :) strava birlikte sürdüğüm gurubu gösteriyor ki bence bunu da biliyorsunuz. Ama altta kalmama çabalarına gerek yok. Çalışma disiplin spor ahlakı başarıyı getirir. Bunun yaşla alakası yok. Aynamız yaptığımız işler.
44 yaşından sonra bisiklet sporuna başlayıp bu spora hayatını adamış bir adama bu kadar kısa sürede bu ölçüde yetişebiliyorsanız bravo valla. Fotoda yanınızdaki mavili arkadaşı tanıyorum. Bir ara kendisine de derim. *Bak Kürşat abin 44 yaşından sonra bisiklete başlamış. Azim, çalışma, ve spor ahlaki ile kısa sürede neredeyse seninle aynı mertebeye gelmiş" diye.

• Beğen
Tepkiler: Fota ve Esatesat

Kursat akin

Aktif Üye
Tepki
545
44 yaşından sonra bisiklet sporuna başlayıp bu spora hayatını adamış bir adama bu kadar kısa sürede bu ölçüde yetişebiliyorsanız bravo valla. Fotoda yanınızdaki mavili arkadaşı tanıyorum. Bir ara kendisine de derim. *Bak Kürşat abin 44 yaşından sonra bisiklete başlamış. Azim, çalışma, ve spor ahlaki ile kısa sürede neredeyse seninle aynı mertebeye gelmiş" diye.
bol selam söylunnamed.jpge. gökhanın gözlük sponsoruyum ayrıca.

Son düzenleme:

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.164
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü