Bisiklet sağa çeker mi?

Scudo

Hakan38

hı garbon
Tepki
204
İsim
Hakan Atabay
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emrah ÖzşahinArka yada on miliniz kırık olabilir yada milde boşluk olabilir teker in en uç kısmından tutup sağa sola çekin boşluk varmı bakın kırık ise ağır yük altında boşluğu gösterir bisiklete binin ve arka teker yada on teker oynuyor mu kontrol edin

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
maşa yamuk abi dediğim gibi aynı olay restore ettiğim bisiklette başıma gelmişti.Üstten bakınca teker ortada değil de eğik duruyordu bunda da öyle

• Beğen
Tepkiler: inceyasar

Welderman

Üye
Tepki
0
İsim
Öktem
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar, selamlar. Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Ama bende daha yeni başladı. Önceden bunu yapmıyordu. Rahat bir sürüşü vardı. Şimdi elleri bıraktığım gibi bisiklet devriliyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Mortevita

Üye
Tepki
30
İsim
Ozan E.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cemal KUŞ aynı sorun bende de var. Bisiklet daha yeni. 1 aylık bisiklet . Sağa doğu resmen meyilleniyor . Sebebini bulamadım.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.031
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Mortevita
Lastikler ortalı bir şekilde takılmış mı ? Kadro ölçülerine bakın . Gidon rhat dönüyor mu ?

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akla gelebilecek temel şeyler (gidon, jant durumu) normal ise kabloları kontrol etmekte fayda var.

Mortevita

Üye
Tepki
30
İsim
Ozan E.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MAERKEK hepsini defalarca kontrol ettik, fakat anormal hiç bir durum gözümüze çarpmadı. 2 ayrı bisikletçiye de götürdük onlar da bişey yok deyip gönderdi. Hatta disk fren ağırlık yapıyordur ondan öyle diyen bile oldu. :))

• Beğen
Tepkiler: mazot

Mortevita

Üye
Tepki
30
İsim
Ozan E.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız aynen :) gözümün içine baka baka dedi bunu. Bende , "ha mühendislik hatası o zaman" deyip oradan uzaklaştım.

Tepki
26
İsim
Hakan
Bisiklet
Trek
ya kadro eğiktir yada ön maşa yamuktur bisikleti düz zemine koyup arkadan ön arka lastik eşit duruyormu bakın

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.031
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Mortevita
Kadroyu oluşturan metaller döküm sırasında yeterince eşit dağılmamış başka bir şey aklıma gelmiyor

Mortevita

Üye
Tepki
30
İsim
Ozan E.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sanırım bu Mosso Legarda serisinde yaşanan kronik bir sorun, daha önceki bisikletim 1721 de de aynı sorun vardı bu son seride de var. Çok teknik bir konu olsa gerek. Usta ismlerin ele alması gerek.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.772
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Dişli zincir sağ tarafta, haliyle sağa çeker gibi bir yaklaşım doğru değil. Böyle bir şey yok arkadaşlar :) Ağırlık merkezi bu kadar aşağıda olan ve merkeze bu kadar yakın konumda bulunan ufak ağırlıklar sağa çekmesine falan sebep olmaz. Zaten bisikletin 6 katı ağırlığındaki sürücü var yukarıda, 70 kiloluk bir kütle dengeyi sağlıyor aynı zamanda yukarıda.
El bırakınca bisiklet sağa çekiyorsa ön, yani yönlendirmeyi sağlayan parçalarla alakalı bir eksen kayması vardır.

Önemli olan; gidonu tutarken bir sorun olup olmaması. Siz ondan haber verin.

Mortevita

Üye
Tepki
30
İsim
Ozan E.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gidonu tutarken, seyir esnasında belirgin bir durum yok,bunu sadece ellerinizi bıraktığınızda, yada bisikleti elinizde götürürken fakrediyorsunuz.

chuck_schuldiner

Daimi Üye
Tepki
591
Balans ayarı yapılmamıştır ya da ayarı bozulmuştur. O yüzden sağa sola çekme yapabilir.

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mortevita on teker fotografi ortaladigimda sag tarafa meyilli duruyor ya maşa yamuk ya da jant
20181003_133318_1.jpg

Mortevita

Üye
Tepki
30
İsim
Ozan E.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emre Özhan Allah Allah, yeni bisiklette bunlar nasıl yamulur ki ? o_O Herhangi bir kaza, sert çıkış , çarpma vs. de olmadı, işin daha da kötüsü ben bunu bisikletçilere nasıl anlatırım. Esas sorun bu, anlatamıyorum çünkü, yok , bişey yok diyorlar.