alfisti tarafından yazılan mesajlar

 1. alfisti

  Wiggle gönderim

  @alfisti 27 Ekim Cuma günü iade için talep açtım. Aynı gün onayladılar. Cumartesi kredi kartımda bekleyen işlemlere; Pazar günü de harcama detaylarıma + olarak geçti.
 2. alfisti

  Wiggle gönderim

  22 Eylül'de takipsiz sipariş ettiğim Ultegra 6800 SPD SL pedalın tahmini teslim tarihi 4 Ekim veya öncesiydi. Hala teslim edilmedi. Şikayet oluşturdum. Wiggle ise cevap olarak EU dışı gönderilerin normalde 7-10 iş günü sürdüğünü ancak bazı durumlarda 20 iş gününe kadar sürecin uzayabileceğini...
 3. alfisti

  Yol Bisikletlerimizin Fotoğrafları Vol.2

  VELOKSK - Karagöl tırmanışından. Performans Uludağ'a hazırlık.
 4. alfisti

  Granfondo Çeşme 2017

  @mertznc Zaman limiti gerisinde kalmadığınız ve emniyeti tehlikeye atacak şekilde davranmadığınız sürece asla gereksiz veya yer işgal etmiş olmazsınız. Rezil olmayı ise kesinlikle düşünmeyin. Amaç parkuru tamamlamak. Mutlaka katılın. Müthiş bir keyif ve deneyim olacak sizin için.
 5. alfisti

  Gran Fondo Çeşme 2017

  @windshear Merhabalar. Katılabilirsiniz tabii ki. Kurallarda da belirtiliyor. 4.2. Yarış/Yol Bisikletleri Yarışta, yarış/yol bisikletlerinin kullanımı zorunlu değildir. Ancak yarışın hızı ve türü açısından katılımcıların yarış bisikletlerini tercih etmeleri arzulanır. 4.3. Dağ Bisikleti ve...
 6. alfisti

  Başımız sağolsun (alpyese - Alper ESE) arkadaşımız vefat etti

  Çok zor gerçekten... Allah rahmet eylesin.
 7. alfisti

  Wiggle gönderim

  @Fuubar Uyarı için teşekkürler. Fatura bedelini hatalı yazmışım, düzelttim. £66.93
 8. alfisti

  Wiggle gönderim

  21 Mart'ta takipsiz olarak sipariş ettiğim Ultegra 6800 fren seti (‎£66.93) 4 Nisan'da teslim edildi. Gümrüğe girmiş. 59.60 TL (55 TL Gümrük Vergisi, 0.60 TL Damga Vergisi, 4 TL Gümrüğe Sunma Ücreti)
 9. alfisti

  Wiggle gönderim

  @brkykrc Öncelikle geçmiş olsun. Ben de Ocak ayında Almanya'dan Elite Turbo Muin Smart B+ trainer sipariş ettim ve takipli kargo ücreti olarak 30eur ödedim. Hesaplanan vergide kargoyu da dahil etmişlerdi. Eğer yurt dışı mağaza fatura toplam fiyatında kargo ve ürün bedelini ayrı ayrı belirtmedi...
 10. alfisti

  Wiggle gönderim

  An itibari ile Ultegra 6800 fren setini takipsiz olarak sipariş ettim. Bakalım son siparişimdeki gibi şansıma kısa sürede gümrüğe takılmadan gelecek mi? :)
 11. alfisti

  Wiggle gönderim

  @cayboylu 2016'da bir arkadaşım Wiggle'dan Campagnolo Zonda jant seti aldı. Takipsiz sipariş vermesine rağmen (kutu büyüklüğü ya da ağırlık sebebi ile bilemiyorum) Wiggle ürünü takipli gönderdi. Gümrük vergisi %18. Kargoda bir hasar yoktu ve sorunsuz kullanıyor şu anda.
 12. alfisti

  PTT ve Yurtdışı Alışveriş Sorunları

  @erdalyilmaz_ O konuda şüphe yok tabii ki :) Burada en bilinen mağazalardan birinin aracılığı ile nakit 2800TL fiyat aldım. Almanya'dan siparişim ise kargo dahil €365. Gümrük vergisi ile beraber tahmini 1675 TL'ye gelecek.
 13. alfisti

  Dışarıda en çok gördüğünüz yol bisikleti markaları

  İzmir'de daha çok Giant, Canyon, Specialized ve Cube görüyorum. Nadiren de Lapierre ve Mosso.
 14. alfisti

  PTT ve Yurtdışı Alışveriş Sorunları

  Almanya'dan 10 Ocak'ta aldığım Elite Turbo Muin Smart B+ trainer 11 Ocak'ta gönderilmişti ve bugün gümrüğe giriş yaptı. Almanya-Türkiye 1 ay sürdü. Benzer sipariş niyeti olanlar iki kere düşünsünler. Bakalım PTT ne kadar sürede teslim edecek..
 15. alfisti

  Wiggle gönderim

  @uniteamsah Yeni karar resmi gazetede yayınlandı ve €75 olan gümrük muafiyeti €30'a düşürüldü :)
Yukarı Alt