akgulcemal tarafından yazılan mesajlar

 1. akgulcemal

  Bisikletiniz kaç kilometrede?

  Neredeyse 22.000 km olmuş , kadro için 50 bin hedefim var.
 2. akgulcemal

  3-4 kasım 2018 gran fondo çeşme

  Bence el freni çekili unutulmuş, emniyet kemeri de takılı olmayınca araç hareket etmemiş.
 3. akgulcemal

  Aynakolun çıkması sorunsalı

  @Mustafa Zeybek O zımbırtı olmadan doğru bir şekilde aynakol montaj edebilmek mümkün değil. Montajı doğru yapıyor olduğunuz bilgisini tekrar gözden geçirirseniz sorunu çözeceğinize eminim.
 4. akgulcemal

  Yol bisikletinizde hangi lastiği kullanıyorsunuz?

  @CeCeKa 4season'ları tam 10.000 km kullandım değiştirmeden önce , ömürleri tükendikçe yol tutuşları azalıyor bu bir gerçek fakat bence kesinlikle 5-6 bin de değiştirilmeyi haketmiyorlar. Edit : Konu açıldığı zamanlarda Lugano kullanıyordum , ardından 4season kullandım şuanda ise Vittoria Corsa...
 5. akgulcemal

  Karbon kadro yenileme ve bakım

  @srdrmrs Boya koruma ile ilgili bende muc-off un miracle shine ve silicon shine ürünlerini kullanıyorum tavsiye ederim , çizik için filan bence oto pastalarına filan bakmak daha yararlı olabilir.
 6. akgulcemal

  Karbon kadro yenileme ve bakım

  @srdrmrs Yaklaşık dört senedir karbon bisiklet kullanıyorum, şimdiye kadar yıkarken genelde bulaşık deterjanı kullandım kadro ve geri kalan parçalar için, bir sıkıntısını görmedim.Karbon için özel bir yıkama veya bakım ürünü konusunda biraz pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyorum sonuçta...
 7. akgulcemal

  Zincir temizleme tarifleri

  @MAERKEK Zincirde gres mi kullanıyorsunuz ? Varsa güncel bir fotoğraf alalım nasıl duruyor merak ettim açıkcası.
 8. akgulcemal

  Yol bisikleti öneri ve tavsiyeleri

  @kmmlton Hayırlı olsun güle güle kullanın ,en yakın zamanda anlayan birisine gidonunuzu ayarlatın, yada nette biraz araştırarak doğru pozisyona getirin.Bir gidon en fazla bu kadar kötü montaj edilebilir heralde.
 9. akgulcemal

  Karbon jantta aşınma

  Yakın zamanda ben de karbon jantlara geçiş yaptım , fren yüzeyleri ile ilgili benim de kaygılarım vardı açıkçası ama karbon dayanıklı bir malzeme , uzun vadede yaşayıp göreceğiz ne kadar dayanacağını.Ortada çok fazla değişken varken kesin bir ömür biçmek bir hayli zor.En önemli etken fren...
 10. akgulcemal

  Campagnolo Scirocco C17 mi FSA Vision TriMax 35

  Kullanan arkadaşlar genel olarak memnun görünüyorlar yaptıkları yorumlara bakılırsa , benim çevremde de kullanan arkadaşlar var bir tanesi bir kaç kez tel kırdı malesef , aranızda bu durumu yaşayan var mı ? Edit : Trimax'tan bahsediyorum.
 11. akgulcemal

  Zincir yağı önerileri

  @brstrmn Temizleme aşamasında iş görüyor mazot evet ama sonrasında mazotun yağı yetiyor deyip yağlamamak nasıl bir iştir , üstüne birde tavsiye etmişsiniz , başka insanları yanlış yönlendirmeyelim bari.Biz yıllardır boş yere yağlıyormuşuz zinciri demek ki .
 12. akgulcemal

  Unibike bisiklet fuarı kurulum, görüntüler, kareler, videolar.

  @Murat B. Ben ktm standında bir görevliye ilettim bu durumu , paketten çıktığı gibi koymuşlar gidonları hiç düzeltmeden , aldığım cevap , abi zaten iki gün sonra geri paketleyecez oldu , bir şey diyemedim .
 13. akgulcemal

  Wahoo Elemnt (ve Bolt) Kullanıcıları Kulübü

  @ares0027 Biraz ekstrem bir örnek vermişsiniz , gerçekleşme ihtimali var tabi ki böyle bir durumda size diyebileceklerini sanmıyorum ama online alan müşteriye "yok abi biz bunu sattık" diyebilirler bence.
 14. akgulcemal

  Specialized Venge orta göbek uyumsuzluğu

  @legolas99353 Evet , ikinci linkteki ürün seramik rulmanlara sahip bir göbek , kadroya halihazırda gömülü rulmanları çıkarıp bunları takmanız gerekiyor.24mm Shimano aynakolların standardı diyebiliriz.Bazı markalar bu standartlar konusunda biraz seçici olabiliyor , sanırım cannondale bunlardan...
Yukarı Alt